News

#429 Newsy z dnia 21.09.2018

Z piątkowych wydarzeń: SEC naciska w sprawie ETF; Bitcoin Core walczy w opresji; ONZ wykorzystuje technologię Blockchain dla dobra społecznego; Wykorzystano wicepremiera do oszustwa; Giełdy zzieleniały z zachwytu.

• SEC naciska w sprawie ETF:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zażądała dalszych komentarzy dotyczących decyzji w sprawie notowania i obrotu giełdowego funduszu inwestycyjnego dla Bitcoina, jak wynika  z komunikatu wydanego 20. września.

Rozważany ETF jest wspierany przez firmę inwestycyjną VanEck i firmę usług finansowych SolidX. Początkowo założony 6. czerwca, fundusz uznawany jest za fizycznie zabezpieczony, co oznacza, że ​​będzie utrzymywał rzeczywiste Bitcoiny i ma się pojawić na giełdzie papierów wartościowych BZX (BZX) w Chicago Board of Exchange (CBOE).

W komunikacie SEC stwierdza, że ​​nie wyciągnęła żadnych wniosków w odniesieniu do żadnej z poruszonych kwestii i prosi o dodatkowe uwagi zainteresowanych stron dotyczące wystarczalności oświadczenia BZX na poparcie wniosku.

W szczególności, SEC poszukuje komentarzy na temat osiemnastu kluczowych kwestii, wśród których są poglądy komentatorów na twierdzenia BZX, że „BTC jest prawdopodobnie mniej podatny na manipulacje niż inne towary, które leżą u podstaw handlu wymiennego (ETP)”. Dalej czytamy:

Komisja wszczyna postępowanie w celu umożliwienia dodatkowej analizy zgodności proponowanej reguły z sekcją 6 (b) (5) ustawy, która wymaga między innymi, aby zasady krajowej giełdy papierów wartościowych były zaprojektowane w sposób zapobiegający oszukańczych i manipulacyjnych aktach i praktykach, w celu promowania sprawiedliwych zasad handlu i w celu ochrony inwestorów i interesu publicznego.

W sierpniu SEC odroczyła decyzję w sprawie zmiany zasad dotyczących ETF do 30. września, informując, że otrzymała ponad 1.300 komentarzy w tej sprawie. Jeżeli Komisja uzna to za konieczne, zatwierdzi lub przedłuży  dalszy okres rozpatrywania.

• Bitcoin Core walczy w opresji:

Twórcy Bitcoin Core opublikowali dzisiaj pełne ujawnienie problemów technicznych, zwłaszcza luki dotyczącej kilku implementacji.

Oprócz szczegółów technicznych dotyczących błędu, znanych jako CVE-2018-17144, ujawnienie wyjaśnia, w jaki sposób programiści radzą sobie z zagrożeniem dla sieci BTC, wraz z harmonogramem ich wykrywania i łatania w Bitcoin Core w wersji 0.16.3.

Aby zachęcić do szybkich zmian, podjęto decyzję o natychmiastowej aktualizacji i ujawnieniu mniej poważnej luki Denial of Service, jednocześnie z dotarciem do górników, firm i innych systemów podlegających usterce, jednocześnie opóźniając publikację pełnego wydania, aby dać czas dla systemów na pełne uaktualnienie.

–  czytamy w publikacji.

CVE-2018-17144 wystraszyli społeczność Bitcoina, gdy anonimowa strona zgłosiła to w tym tygodniu, a Cobra, twórca Bitcoin.org, opisał jej potencjalny wpływ jako „bardzo przerażający”. Dalej czytamy:

W tej chwili uważamy, że ponad połowa pasma Bitcoinów została zaktualizowana do węzłów poprawionych (…) Jednak nadal krytyczne jest to, że użytkownicy, których dotyczy problem, aktualizują i stosują nowe poprawki, aby uniemożliwić duże reorganizacje, wydobywanie nieprawidłowych bloków lub akceptowanie nieprawdziwych transakcji.

Deweloper Bitcoin Core, Luke-jr, napisał na Twitterze, że publikacja aktualizacji była przedwczesna, niemniej wzywa obserwatorów do aktualizacji ASAP:

„Moim zdaniem jest to zbyt wcześnie ujawniane. Tylko 2% sieci zostało ulepszone, ale kot jest poza torbą.

• ONZ wykorzystuje technologię Blockchain dla dobra społecznego:

ONZ Women – podmiot ONZ ds. równouprawnienia płci i wzmocnienia pozycji kobiet – wykorzysta technologię Blockchain do transferów pieniężnych w jordańskich obozach dla uchodźców.

Zgodnie z zapowiedzią, UN Women we współpracy z World Food Programme (WFP) użyje technologii Blockchain do transakcji pieniężnych w obozach Za’atari i Azraq. Łączna populacja obu obozów liczy ponad 115.000 osób. Kobiety-uchodźcy biorące udział w Programie Narodów Zjednoczonych ds. gotówki za pracę będą mogły uzyskać swoje pieniądze bezpośrednio bez pomocy stron trzecich, takich jak banki.

Nowe rozwiązanie opiera się na poprzednim projekcie WFP o nazwie Building Blocks, który pozwolił już 76.000 syryjskim uchodźcom w Zaatari na zakup żywności za pomocą skanowania tęczówki zamiast gotówki lub kart. Aby uzyskać dostęp do swoich funduszy, uczestnicy skanują swoje oko, które następnie łączy się z kontem na Blockchainie.

Dodatkowo UN Women oferuje kursy mające na celu poprawę znajomości zagadnień finansowych poprzez serię seminariów, podczas których uczestnicy mogą śledzić swoje ostatnie zakupy i przeglądać historię swoich kont blokowych.

ONZ stosuje szeroką gamę rozwiązań opartych na Blockchain w swoich projektach humanitarnych. Jak wcześniej informował Cointelegraph, organizacja nawiązała współpracę z World Identity Network (WIN), aby stworzyć system cyfrowej tożsamości oparty na Blockchain, aby pomóc w walce z handlem dziećmi.
Ponadto ONZ zamierza poświęcić całą sekcję 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego, aby omówić wykorzystanie tej technologii dla dobra społecznego.

• Wykorzystano wicepremiera do oszustwa:

Strony phishingowe wykorzystują fałszywe wiadomości z udziałem wicepremiera Singapuru jako sposób na zdobywanie informacji o kartach kredytowych i kontach bankowych użytkowników. Rząd potępił dwie odrębne strony internetowe.

Podobno strony te udają, że minister Tharman Shanmugaratnam wspiera przemysł kryptowalut. Jedna z witryn twierdzi, że DPM Tharman powiedział, że Singapur będzie inwestował w wiodącą światową walutę cyfrową. Drugi wyjaśnia, że ​​Tharman jest inwestorem kapitału podwyższonego ryzyka, który zainwestuje 1 mld dolarów w imieniu Singapuru.

Oczywiście obie strony obiecują, że użytkownicy mogą łatwo wzbogacić się w nie więcej niż tydzień – wystarczy zarejestrować konto, podając dane swojego konta bankowego i dane karty kredytowej. Urząd Monetarny Singapuru (MAS) stwierdził, że ​​wiadomości były fałszywe i powiedział, że strony internetowe są zwodnicze i wprowadzające w błąd.

Niezależnie od tego, Singapur kształtuje się jako przyjazny cel kryptowalut. Na początku tego roku DPM Shanmugaratnam powiedział, że nie uważa ich za zagrożenie:

Urząd Monetarny Singapuru (MAS) uważnie śledzi te wydarzenia i potencjalne zagrożenia, jakie stwarzają. W tej chwili nie ma silnego argumentu, aby zakazać handlu kryptowalutami.

• Giełdy zzieleniały z zachwytu:

Takiej zieleni nie widziano już czasów Boba Marleya. Setki kryptowalut dziś odnotowały pokaźne wzrosty, a zyski niektórych użytkowników sięgają nawet kilkudziesięciu procent, licząc ostatnią dobę. Trzecia waluta wg CoinmarcetCap – Ripple – osiągnęła wzrost na poziomie aż 52,4%. Przewodnik Bitcoin kosztuje aktualnie już 6739 dolarów, co daje +4,7%. Pozostałe czołowe kryptowaluty, takie jak Ethereum, Bitcoin Cash czy EOS, zwiększyły swoją wartość kolejno o 8,2%, 12% i 9,7%.

Kapitalizacja całego rynku powiększyła się aż o 19 mld dolarów i wynosi na ten moment 222 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, ccn.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button