News

#459 Newsy z dnia 21.10.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Nowe centrum Blockchain wspierane przez NEM; Rok przerwy dla nowych kopalń w Waszyngtonie; Bank Japonii nie chce swojej kryptowaluty; Celebryci pozwani za oszustwo; 2500 Bitcoinów za rezydencję.

• Nowe centrum Blockchain wspierane przez NEM:

Melbourne jest teraz domem dla nowego centrum Blockchain, w którym przedstawiciele NEM będą udzielać wsparcia członkom społeczeństwa w zakresie technologii Blockchain i kryptowalut.

Hub będzie gospodarzem programów edukacyjnych i wydarzeń Blockchain, a także będzie służyć jako inkubator przedsiębiorczości i centrum wsparcia dla startupów opartych na NEM. Po uzyskaniu wsparcia lokalnego dzięki partnerstwom w Australii i Nowej Zelandii, takim jak TravelbyBit, Australia ma dobre perspektywy dla fundacji NEM.

Rozpoczęty w 2015 r. ruch New Economy Movement (NEM) to platforma, która wprowadza nowe funkcje do systemu Blockchain. Waluta platformy, XEM, zyskała na wartości, odkąd została odebrana przez komercyjny Blockchain, Mijin. NEM chce teraz pomóc w odblokowaniu korzyści płynących z technologii Blockchain poprzez dotacje i inne składki.

Mówiąc o centrum, Kate Cornick, CEO programu wsparcia startupów – LaunchVic – powiedział:

Blockchain to szybko rozwijająca się technologia, a LaunchVic z przyjemnością wita Fundację NEM.io w Wiktoriańskim Centrum Innowacji. Ma to stać się wielobranżowym, współdziałającym obiektem, który celebruje współpracę i innowacje dla ponad 360 najlepszych australijskich startupów, akceleratorów i inkubatorów.

NEM ogłosił także, że pracuje nad posiadaniem większej liczby australijskich partnerów i planów dla niektórych ICO opartych na NEM.

• Rok przerwy dla nowych kopalń w Waszyngtonie: 

Miasto Ephrata w stanie Waszyngton zahamuje rozwój nowych kryptograficznych procesów wydobywczych w mieście przez następne 12 miesięcy – donosi dziennik East Washington i North Idaho The Spokesman Review.

Ogłoszone zawieszenie będzie miało wpływ tylko na nowe operacje kryptograficzne od czasu ustanowienia, podczas gdy istniejące już cztery firmy już tam będą działały. Według administratora miasta Ephrata, Wesa Crago, te zaplanowane operacje kryptograficzne, są obecnie przesuwane.

Decyzja o zawieszeniu została podjęta w głosowaniu rady miejskiej, a sześciu członków rady głosowało za przyjęciem nowych przepisów krypto, a tylko jeden komisarz, Matt Moore, głosował przeciwko.

Członek Rady – Kathleen Allstot – wyjaśniła, że ​​nowy zakaz zakłada roczną przerwę, aby zobaczyć co się dzieje w sferze kopania, a także dowiedzieć się, w jaki sposób górnictwo pasuje zarówno w Ephrata, jak i okręgu użyteczności publicznej Grant County (PUD).

Górnicze operacje wydobywcze stają się coraz bardziej popularne w miastach basenu Columbia ze względu na tanie źródła energii w regionie. Jednak rozwój krypto-górnictwa w Ephrata spowodował pewne niedogodności dla mieszkańców, a niektórzy ponoć cierpią z powodu braku energii elektrycznej ze względu na eksploatację energochłonnego sprzętu chłodzącego przez miejscowych kryptologów.

Stan Waszyngton jest podobno jednym z wiodących ośrodków kryptograficznych na świecie, z jednym z największych gospodarstw górniczych, GigaWatt. Stan USA oferuje obecnie najtańsze moce w kraju.

POZOSTAŁE NEWSY:

• Bank Japonii nie chce swojej kryptowaluty:

Zastępca prezesa Banku Japonii (BOJ), Masayoshi Amamiya, powtórzył ostatnio swoje negatywne stanowisko wobec walut cyfrowych, gdyż mogą one mieć negatywny wpływ na istniejący system finansowy. Dodał również, że bank nie zamierza wydać swojej kryptowaluty. Po ogłoszeniu tych wiadomości, Amamiya został mocno skrytykowany przez publiczność.

• Celebryci pozwani za oszustwo:

Znany producent DJ Khaled oraz bokser Floyd Mayweather, zostali rzekomo pozwani za uczestnictwo w oszustwie kryptowalutowym Centra Tech. Promowali oni wirtualną walutę w mediach społecznościowych. Z raportu TMZ wynika, że inwestorzy chcą odzyskać swoje pieniądze, plus szkody, od założycieli firmy i celebrytów. Pod koniec czerwca, sędzia opublikował raport, który stwierdził, że tokeny z ICO wydane za pośrednictwem Centra Tech, były papierami wartościowymi na mocy prawa federalnego.

• 2500 Bitcoinów za rezydencję:

Prezes nowojorskiego funduszu hedgingowego R.G. Nierderhoffer Capital Management, Inc, Roy Niederhoffer, sprzedaje swoją rezydencję na Manhattanie składającą się z sześciu pięter. Dom w Riverside Drive jest notowany za około 15,9 mln dolarów w gotówce, co przy obecnych cenach rynkowych przekłada się na prawie 2500 Bitcoinów. Ukończony pod koniec XIX. wieku dom, oferuje widok na rzekę Hudson i pobliski park.

źródło: cointelegraph.com, ccn.com, bitcoinist.com..


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. Szkoda, że przestaliście podawać podsumowania kursów kryptowalut – tylko po nie tu zaglądałem… No nic, poszukam innego serwisu z podsumowaniuami bo ciekawostki w rodzaju kto co zrobił w branży ,komu ukradziono bitkoiny czy że taki a taki celebryta wprowadza swojego coina są dla mnie mało wartościowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button