News

#464 Newsy z dnia 26.10.2018

Z piątkowych wydarzeń: Rząd Indii otrzymał termin ostateczny przedstawienia stanowiska ws. kryptowalut; Ripple kończy trzeci kwartał bardzo dobrym wynikiem; Korea Północna potencjalnie odpowiedzialna za dwa scam coiny; Międzynarodowa branża rolnicza adaptuje najnowsze technologie; Bitcoin bez zmian, kapitalizacja bez zmian.

Rząd Indii otrzymał termin ostateczny przedstawienia stanowiska ws. kryptowalut:

Według dziennika ekonomicznego The Economic Times (ET), Indyjski Sąd Najwyższy dał rządowi tego kraju dwa tygodnie na przedstawienie oficjalnego stanowiska w sprawie kryptowalut.

Po wielu opóźnieniach sąd w końcu przeprowadził przesłuchanie w sprawie kilku petycji złożonych przez indyjską wspólnotę kryptograficzną w związku z wprowadzeniem przez Bank Rezerw Indii (RBI) zakazu angażowania się banków w kryptowaluty i firmy z nimi powiązane.

Nakul Dewan, adwokat dziewięciu giełd kryptowalutowych przytoczonych przez ET, powiedział, że chociaż RBI nie wystosował oficjalnego zakazu na krypto, zniechęcał do handlu i wymiany Bitcoinów, skutecznie zamrażając krajowe stosunki z kryptografią.

W odpowiedzi na prośbę o wyjaśnienie Dewana, doradca RBI, Shyam Divan, powiedział sądowi, że Bank Centralny zamierza zniechęcać do korzystania z kryptowalut, ale ostateczna decyzja dotycząca statusu krypto musi być podjęta przez rząd Indii. Według ET, ława sędziów zwróciła się wówczas do indyjskich urzędników o przedstawienie stanowiska przed sądem w ciągu dwóch tygodni.

Indie doświadczyły prawie siedmiu miesięcy niepewności po pierwszym, kwietniowym, ogłoszeniu RBI, kiedy to banki przestały świadczyć usługi osobom lub podmiotom prawnym, które zajmują się handlem kryptowalutami.

Zaledwie kilka dni po ruchu RBI, przez członków krypto społeczności została opublikowana publiczna petycja wzywająca rząd do anulowania zakazu – aktualnie ma ponad 44.000 z 50.000 docelowych podpisów. W maju kilka firm kryptograficznych złożyło skargę przeciwko RBI w Sądzie Najwyższym Indii. Sąd nadal podtrzymywał zakaz RBI, ale zaplanował w lipcu przesłuchanie w tej sprawie, które następnie zostało przełożone.

W rezultacie niektórzy indyjscy przedsiębiorcy uważają kryptowaluty za wyjęte spod prawa. Na przykład Debjani Ghosh, prezes Krajowego Stowarzyszenia Firm Oprogramowania i Usług (NASSCOM), niedawno stwierdził, że cyfrowe monety są nielegalne z powodu niezdolności rządu do nadążania za innowacjami.

Ripple kończy trzeci kwartał bardzo dobrym wynikiem:

Amerykańska firma technologiczna Ripple poinformowała, że jej przychody ze sprzedaży tokenów XRP w trzecim kwartale w porównaniu z drugim kwartałem w 2018 r. podwoiły się.

W raporcie „Q3 2018 XRP Markets Report” firma ujawniła, że w trzecim kwartale sprzedała XRP o wartości 163,33 mln dolarów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż 73,53 mln dolarów sprzedanych w poprzednim kwartale. Wielkość sprzedaży w trzecim kwartale odpowiada 0,172 procentowi całkowitej ilości XRP w obrocie na całym świecie, podczas gdy w drugim kwartale liczba ta wynosiła 0,125.

W Q3 Ripple wypuścił 3 miliardy XRP – 1 miliard każdego miesiąca – z depozytu, czyli tyle samo co w Q2. Ripple ponadto stwierdza w raporcie, że pozostałe 400 milionów XRP, które nie zostały zwrócone do depozytu, jest wykorzystywane na różne sposoby do wspierania ekosystemu.

Ripple zauważa również, że zmienność XRP była słaba przez większą część trzeciego kwartału 2018 r., przy czym w ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowano wzrosty i skok ceny.

W zeszłym miesiącu firma Ripple ogłosiła, że poprowadzi grupę startupów kryptograficznych, zwanych Securing America’s Value of Coalition, mających na celu lobbowanie prawodawców i organów nadzoru finansowego w Waszyngtonie. Misją Grupy jest złagodzenie postawy rządu w celu wspierania innowacji i konkurencyjności w ekosystemie światowych rynków kryptograficznych.

Korea Północna potencjalnie odpowiedzialna za dwa scam coiny:

Według nowego raportu amerykańskiej firmy Recorded Future, rząd Korei Północnej sponsorował co najmniej dwa scam coiny. W raporcie zespół badawczy firmy Recorded Future, Insikt Group, wspomina o dwóch domniemanych oszustwach altcoinowych, które są powiązane z Koreą Północną.

Pierwsza piracka moneta rzekomo wspierana przez Koreę Północną to „Interstellar coin” – została odkryta przez Insikt Group w czerwcu 2018 r. Moneta podobno była przekształcana wiele razy i miała różne nazwy, takie jak HOLD, HUZU lub Stellar. Tego ostatniego nie należy mylić z tokenem XLM. Zgodnie z raportem, moneta HOLD została notowana po czym usunięta z kilku giełd kryptograficznych.

Drugi scam coin – Marine Chain – został wykryty na „kilku Bitcoinowych forach” w sierpniu 2018 r. Moneta, która rzekomo umożliwiła tokenizację statków morskich użytkownikom i właścicielom, została uznana za nielegalną przez prowincję Ontario w Kanadzie.

Wielu użytkowników skarżyło się na utratę dziesiątek tysięcy dolarów i oszustwa na stronie internetowej, która była hostowana na czterech różnych adresach IP. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że strona marine-chain.io była prawie lustrzanym odbiciem innej strony, shipowner.io:

fot. go.recordedfuture.com

W poprzednich badaniach, Insikt Group odkrył, że przywódcy północnokoreańscy wydobywali zarówno Bitcoina jak i zorientowanego na prywatność altcoina Monero.

Również w tym roku firma Recorded Future opublikowała raport badający potencjalne powiązanie największych włamań na giełdy kryptowalut z domniemanie sponsorowaną przez Koreę Północną grupą hakerską Lazarus. Insikt zwrócił uwagę na potencjalny udział grupy w ataku na giełdę kryptowalut Bithumb w Korei Południowej, oraz wcześniej na giełdę Youbit.

 

POZOSTAŁE NEWSY:

Międzynarodowa branża rolnicza adaptuje najnowsze technologie:

Cztery największe na świecie firmy rolne, powszechnie znane jako ABCD, nawiązały współpracę w celu digitalizacji międzynarodowego handlu zbożem za pomocą technologii Blockchain i sztucznej inteligencji. Blockchain i SI będą początkowo wykorzystywane do automatyzacji procesów przetwarzania potransakcyjnego zboża i nasion oleistych, które są ręczną i kosztowną częścią łańcucha dostaw. Na dłuższą metę ABCD planuje zintegrować technologię Blockchain na różnych poziomach łańcucha dostaw, w tym wysyłki, przechowywania i obsługi klienta.

Bitcoin bez zmian, kapitalizacja bez zmian:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy znikome zmiany w kapitalizacji rynku jak i cenach walut. Bitcoin i Ethereum notują zmiany bliskie zera, na poziomie mniejszym niż 0,1%. Największą zmianę ceny z czołówki kryptowalut notuje Stellar – spadek o 1,5%.

Kapitalizacja rynku nadal wynosi 209 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 9.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button