News

#472 Newsy z dnia 03.11.2018

Z sobotnich wydarzeń: Ukraina w pełni ureguluje kryptowaluty; Coinbase Pro dodaje wsparcie dla Basic Attention Token; Rosyjska Duma rozważa emisję państwowego stablecoina; Spokojny dzień na giełdach. 

Ukraina w pełni ureguluje kryptowaluty:

W oficjalnym oświadczeniu ukraiński rząd potwierdził swoje plany ustanowienia ram prawnych do legalizacji kryptowalut.

W ramach inicjatywy mającej na celu uznanie kryptowalut jako obiecującej, wschodzącej technologii, Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu na Ukrainie opublikowało nową politykę państwa służącą nadzorowaniu różnych sektorów związanych z kryptowalutami.

W latach 2018 i 2019 rząd Ukrainy będzie wprowadzać ramy regulacyjne, aby ściśle rządzić lokalnym rynkiem wymiany kryptowalut. Kryptowalutowe platformy transakcyjne będą musiały wdrożyć systemy KYC i AML, aby pomóc władzom lokalnym w monitorowaniu rynku.

Do 2020 r. rząd planuje zagłębić się w przemysł miningowy, inteligentne kontrakty i opodatkowanie, co będzie drugą częścią inicjatywy.

Badacz Denis Zarytsky mówi, że oficjalny dokument wydany przez rząd Ukrainy określa 5-procentowy podatek zarezerwowany dla podmiotów i osób posiadających udziały w kryptowalutach – czyli stawkę znacznie niższą niż w innych regionach, takich jak Francja i Wielka Brytania, które mają ponad 10% podatku od kryptowalut.

Ich celem jest ustalenie wytycznych dotyczących klasyfikacji tokenów. Ponadto będą poruszać kwestie związane z inteligentnymi kontraktami i wydobywaniem kryptowalut. Z tego powodu prace te będą w toku. Będą dwa odrębne etapy wdrażania nowej polityki państwa. Mamy nadzieję, aby ta polityka była w pełni skuteczna do 2021 roku. Oprócz nowej polityki państwa, rząd wniósł nowy projekt ustawy podatkowej. Przedstawia on nowy 5% podatek, który jest płacony przez podmioty i osoby posiadające aktywa kryptowalutowe.

– powiedział Zarytsky.

W październiku Yuriy Derevyanko, członek antykorupcyjnego Ruchu Nowych Sił i ustawodawca Ukrainy, wezwał do całkowitego zniesienia podatków od krypto do końca 2020 r. Derevyanko stanowczo stwierdził, że krypto ma potencjał, aby stać się jednym z głównych rynków Ukrainy i siłą napędową gospodarki kraju.

Uważam, że musimy nałożyć moratorium na opodatkowanie obszaru [krypto] przez następne 10 lat. Musimy uregulować i zalegalizować ten segment, który stanie się motorem nowej gospodarki.

– mówi.

Obecnie zarówno partia opozycyjna, jak i rządząca Ukrainy pozostają pozytywne w sprawie długoterminowego rozwoju sektora kryptowalut i technologii Blockchain, co może doprowadzić do przyspieszenia procesu adaptacji polityki opracowanej przez rząd.

Coinbase Pro dodaje wsparcie dla Basic Attention Token:

Profesjonalna platforma handlowa Coinbase, Coinbase Pro, dodała wsparcie dla kryptowaluty startupu Brave: Basic Attention Token (BAT).

Coinbase ogłosił, że od 20:00 UTC zacznie przyjmować depozyty BAT do swojej profesjonalnej platformy handlowej przez co najmniej 12 godzin, po czym umożliwi handel. Firma nie dodaje jeszcze tokena do swoich platform handlu detalicznego, w tym coinbase.com oraz jego aplikacji na iOS i Androida.

Podobnie jak w przypadku innych premier, token zostanie dodany w czterech etapach: transfer-only, gdy klienci będą mogli wpłacać pieniądze, post-only, gdy klienci będą mogli składać zlecenia z limitem, limit-only, gdy klienci będą mogli rozpocząć dopasowywanie zamówień i na końcu full trading.

Klienci w Nowym Jorku nie od razu będą mogli od razu wymieniać BAT. W ramach procesu integracji firma stwierdziła, iż:

Po ustanowieniu wystarczającej płynności rozpocznie się handel na arkuszu zleceń BAT / USDC. Użytkownicy mogą zamienić swoje dolary na USDC za pomocą jednego kliknięcia w interfejsie Pro.

Cena BAT o 20:00 gwałtownie wzrosła – o 28 procent w mniej niż pięć minut, osiągając najwyższy wynik od trzech miesięcy w wysokości 0,33 centa. Co więcej, ponad 15 miliardów dolarów BAT zostało sprzedanych w tym pięciominutowym okresie w samym Binance – kwota większa niż cały poprzedni dzień.

Rosyjska Duma rozważa emisję państwowego stablecoina:

Przewodniczący komitetu ds. Rynków Finansowych rosyjskiej Dumy Państwowej oświadczył, że podmiot rozważa wprowadzenie wspieranej przez państwo kryptowaluty zakotwiczonej w rosyjskim rublu, informuje rosyjska stacja radiowa Govorit Moskva.

Przemawiając na konferencji prasowej dotyczącej wzrostu zadłużenia gospodarstw domowych, przewodniczący Anatolij Aksakow wyraził przekonanie, że rząd wesprze kryptowalutę, ale będzie to kryptowaluta związana z rublem. Deputowany wyjaśnił, że moneta będzie stablecoinem zasilanym przez Blockchain, powiązanym 1: 1 z rublem.

Aksakov dalej opisał model tworzenia stablecoina. stwierdzając, że kryptowaluta będzie wspierana przez depozyt bankowy o określonej wartości. Następnie instytucja bankowa ma wystawić odpowiednią ilość aktywów kryptograficznych za pomocą technologii Blockchain i przy zachowaniu proporcji 1 : 1.

Według moskiewskiego portalu informacyjnego Mskagency, przewodniczący wyjaśnił, że kryptowaluta zostanie wydana przez bank centralny, ponieważ jest wspierana przez walutę fiducjarną. Podsumowując, Aksakov powiedział, że wdrożenie technologii Blockchain pod względem emisji „krypto pieniędzy” jest „obiecujące”.

Pod koniec października Aksakov stwierdził, że główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, są skazane na ponurą przyszłość, ponieważ nie są poparte przez nic. Dodał, że był to powód ostatniej poprawki do rosyjskiego projektu ustawy „O cyfrowych aktywach finansowych”, która usunęła definicję miningu kryptograficznego z jej zakresu.

Idea uruchomienia rosyjskiej kryptowaluty państwowej, nazwanej CryptoRuble, została ogłoszona na początku 2018 r., a rosyjskie Stowarzyszenie Kryptowalut i Blockchain twierdziło wówczas, że moneta zostanie uruchomiona w połowie 2019 r.

Spokojny dzień na giełdach:

Miniona doba na giełdach po raz kolejny mija bez większych ruchów. Znaczna większość top 10 kryptowalut notuje spadki na poziomie mniejszym niż 1% – Bitcoin i Ethereum notują spadek poniżej 0,1% a XRP o 0,7%. Bitcoin Cash i Stellar okazali się dzisiejszymi liderami, oba notują wzrosty, kolejno o 3,4% i 4,5%.

Kapitalizacja całego rynku nadal wynosi 206.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 11 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cnn.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button