News

#480 Newsy z dnia 11.11.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Singapurskie firmy z powodzeniem wdrażają kolejne rozwiązania oparte na Blockchain;  Władze Korei Południowej zablokowały handel kryptowalutami na nieautoryzowanej platformie; Skradziono kryptowaluty o wartości ponad 5,5 mln dolarów; Spadki na giełdach.

• Singapurskie firmy z powodzeniem wdrażają kolejne rozwiązania oparte na Blockchain:

Singapore Exchange Limited (SGX) wraz z Monetary Authority of Singapore (MAS) z powodzeniem przetestowały wykorzystanie technologii Blockchain do rozliczeń aktywów tokenizowanych.

Raport ujawnia dane z rozprawy, która rozpoczęła się w sierpniu, krótko po tym, jak MAS i SGX nawiązali współpracę z amerykańskim rynkiem giełdowym Nasdaq, firmą konsultingową „wielkiej czwórki” Deloitte i singapurską firmą technologiczną Anquan. Zgodnie z wydaniem, partnerzy opracowali rozwiązanie oparte na Blockchain dla funkcji Dostawa kontra Płatność (DvP) – procedura rozliczania, w ramach której płatność kupującego za papiery wartościowe ma nastąpić w momencie dostawy.

Badanie pokazało, że instytucje finansowe i inwestorzy korporacyjni są w stanie jednocześnie przeprowadzać wymianę i ostateczne rozliczanie tokenowanych aktywów na różnych platformach Blockchain. SGX uważa, że ​​może to zwiększyć efektywność operacyjną i zmniejszyć ryzyko rozrachunku. Co więcej, technologia może dodatkowo pomóc w automatyzacji procesów rozliczeniowych DvP za pomocą inteligentnych kontraktów -podsumowuje raport.

Tinku Gupta, szef działu technologii w SGX, ujawnił również, że giełda złożyła swój pierwszy patent:

Opierając się na unikalnej metodologii opracowanej przez SGX w celu umożliwienia współdziałania platform w realnym świecie, a także jednoczesnej wymiany tokenów cyfrowych i papierów wartościowych, złożyliśmy wniosek o przyznanie naszego pierwszego patentu na technologię.

Firmy z Singapuru aktywnie testują rozwiązania Blockchain w różnych obszarach.
Na przykład, w lipcu, lokalny rządowy dostawca usług CrimsonLogic ujawnił swoją transgraniczną sieć Blockchain dla globalnego handlu w celu zwiększenia efektywności korytarzy handlowych między Chinami a narodami Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN). W październiku duża firma dostarczająca energię elektryczną i gaz w Singapurze, SP Group, uruchomiła na rynku certyfikatów odnawialnych źródeł energii opartych na technologii Blockchain, aby kupować i sprzedawać energię słoneczną na całym świecie.

Pod koniec października Nasdaq wygrał również patent amerykański na system informacyjny oparty na kontraktach inteligentnych, który pozwoliłby na zabezpieczenie danych przed emisją. Rynek giełdowy oczekuje również na decyzje dotyczące innych patentów związanych z technologią Blockchian.

• Władze Korei Południowej zablokowały handel kryptowalutami na nieautoryzowanej platformie:

Giełda kryptowalutowa z Korei Południowej, Zeniex, wkrótce zakończy działalność z powodu niedawnego ataku rządowego na nieautoryzowane platformy.

Crypto Exchange, wspólny projekt Korei Południowej i Chin, który został otwarty w maju 2018 r., stwierdza w swoim stanowisku, że ze względu na „ostatnie problemy”, doszli do wniosku, że dalsze prowadzenie takiej usługi będzie trudne.

Podczas gdy handel kryptograficzny zatrzymał się tam 9. listopada, wszystkie inne usługi zostaną wstrzymane 23. listopada. Klienci Zeniex proszeni są o wycofanie wszystkich kryptowalut przed upływem terminu, ponieważ usługa nie będzie już dostępna.

Ponadto, w odrębnym komunikacie, firma oświadcza, że ​​fundusz kryptowalutowy Zeinex Zxg Crypto Fund nr 1, który w szczególności był przedmiotem dochodzenia lokalnego regulatora, również kończy się 23. listopada. Początkowo firma oczekiwała, że ​​jego token ZXG będzie notowany przez giełdy międzynarodowe, ale wtedy decyzja została anulowana, zgodnie z komunikatem prasowym:

Uznaliśmy, że fundusz ZXG Crypto nr 1 będzie miał trudności z płynną operacją przy obecnej presji ze strony władz finansowych.

Zeinex i jego chiński partner, Genesis Capital, zwrócą środki zainwestowane w ZXG w Ethereum (ETH) w poniedziałek, 12. listopada.

Pod koniec października Komisja Finansowa Usług Finansowych Republiki Korei (FSC) ostrzegła inwestorów o inwestowaniu w nieautoryzowane giełdy kryptowalut i oferty początkowej monety (ICO), ponieważ nie chronią inwestorów przed ryzykiem zgodnie z koreańskimi przepisami.

Jak wyjaśniła lokalna gazeta finansowa Business Korea, powiadomienie dotyczy w szczególności wspomnianego Zxg Crypto Fund nr 1. FSC podkreśliła, że ​​firma nigdy nie została zarejestrowana przez Służbę Nadzoru Finansowego zgodnie z wymogami Koreańskiej Ustawy o Rynku Kapitałowym.

Przedstawiciel Zeniex powiedział głównej gazecie biznesowej Korei, Maeil Business Newspaper, że firma nie była zobowiązana do rejestracji, ponieważ zebrała mniej niż 884.500 dolarów w sumie. Jednakże FSC rozpoczęło dochodzenie przeciwko firmie, powołując się na brak możliwości sprawdzenia, czy platforma działa zgodnie z twierdzeniem.

Chociaż na początku 2018 r. podobno mówiono, że Korea Południowa zamierza nałożyć silny zakaz dla krypto, kraj postanowił wówczas uregulować ten obszar. Zakaz anonimowego handlu, zabraniając nieletnim i urzędnikom państwowym handlu i opodatkowania wymiany, był jednym z instrumentów ogłoszonych przez rząd w kraju w celu kontrolowania działań związanych z kryptografią. Od niedawna rząd jest lobbowany przez lokalnych prawników, aby wyjaśnić swoje stanowisko w sprawie kryptowalut i opracować jasne ramy prawne.

• Skradziono kryptowaluty o wartości ponad 5,5 mln dolarów:

Chiński gigant wydobywczy Bitcoina pozwał hakera za rzekomą kradzież kryptowalut wartą 5,5 miliona dolarów z konta Bitmain na giełdzie Binance w kwietniu, zgodnie z pozwem złożonym do Sądu Rejonowego USA dla Zachodniego Dystryktu Waszyngtońskiego w Seattle 7. listopada.

Jak stwierdzono w dokumencie sądowym, haker o którym mowa w tej sprawie to „John Doe”, który zdołał przejąć rachunek na Binance i wykorzystał przechowywane tam Bitcoiny, aby manipulować ceną altcoina Decentraland (MANA), a następnie ukradł zyski.

Bitmain mówi w dokumencie sądowym, że kwota strat firmy przekracza 5,5 miliona dolarów w Bitcoinie i innych cyfrowych aktywach i określa, że ​​pozwany był w stanie ukraść około 617 Bitcoinów. Dokument cytuje, że nieautoryzowane działanie miało miejsce 22. kwietnia, kiedy Bitcoin notował wartość na poziomie 8.835 dolarów.
Dokument wyjaśnia również, że w ramach oszustwa haker korzystał z dwóch własnych kont na drugiej co do wielkości giełdzie kryptowalutowej Binance, a także na Bittrex, z około 2,3 milionami kryptowaluty MANA już kupionymi na Bittrex.

„John Doe” podobno złożył zamówienia zakupu z portfela Bitmain, aby kupić MANA i inne aktywa cyfrowe za Bitcoiny po cenie, która była znacznie wyższa od rynkowej stawki.

W połowie października Cointelegraph poinformował, że straty spowodowane przez ataki hackerskie na giełdy kryptowalut w pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 roku przekroczyły liczbę za cały rok 2017 o 250 procent, a skradziono 927 milionów dolarów.

• Spadki na giełdach:

W ostatnich 24 godzinach rynek kryptowalut skurczył się o „zaledwie” o 2 mld dolarów i wyceniany jest teraz na około 212,1 mld dolarów. Kilkuprocentowe spadki zanotowała większość walut, ale są wyjątki. Z pierwszej dziesiątki największych pod względem kapitalizacji, Stellar zanotował 5% wzrostu ceny. Bitcoin zachował wartość na podobnym poziomie przez ostatnią dobę i kosztuje 6.380 dolarów. Po ostatniej fali wzrostów, Bitcoin Cash doczekał się największej korekty na poziomie 6%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 11,8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button