News

#490 Newsy z dnia 21.11.2018

Ze środowych wydarzeń: Bankrutuje czołowa firma miningowa Stanów Zjednoczonych; 21 letni Haker aresztowany w Nowym Jorku; Włoski organ regulacyjny zatrzymuje działalność 3 krypto firm; Japoński uniwersytet otrzymuje duży datek na otwarcie kursu o Blockchain; Kontynuacja spadków.

Bankrutuje czołowa firma miningowa Stanów Zjednoczonych:

Według doniesień dziennika Wenatchee World, duża amerykańska firma minigowa i Blockchain, Giga Watt, złożyła wniosek o ogłoszenie bankructwa.

Firma znajdująca się w top 5 największych działalności miningowych złożyła wniosek o ochronę w ramach Rozdziału 11 w sądzie upadłościowym w Waszyngtonie, twierdząc, że firma jest „niewypłacalna i nie jest w stanie spłacić swoich długów w wyznaczonym czasie”.

Zgodnie z dokumentami sądowymi, Giga Watt posiada aktywa o wartości od 0 do 50.000 dolarów, przy czym szacuje się, że liczba wierzycieli wynosi nie więcej niż 50, a zobowiązania są wyceniane między 10 a 50 milionami dolarów. Oprócz bankructwa, firma wydobywcza stoi również w obliczu eksmisji w hrabstwie Douglas.

Giga Watt z siedzibą w Waszyngtonie, wcześniej znana jako firma MegaBigPower, została założona w 2012 roku przez byłego inżyniera oprogramowania Microsoft, Dave’a Carlsona, który odkrył Bitcoina w 2010 roku. Firma przeprowadziła także ICO już w lipcu 2017 roku.

Według iFiberOne tokeny Giga Watta miały na celu zbieranie pieniędzy na budowę sprzętu górniczego wykorzystującego „ponad 30 megawatów energii elektrycznej”, a także prywatnej podstacji energetycznej.

W marcu 2017 r. Dave Carlson stwierdził, że firma nie ma potrzeby rejestrowania się w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby przeprowadzić ICO, argumentując, że firma „stworzyła tokenową ofertę, w ramach której ludzie mogą uzyskać dostęp do infrastruktury elektrycznej, która zasila ich koparki.”

21 letni Haker aresztowany w Nowym Jorku:

Władze stanu Kalifornia aresztowały 21-letniego mieszkańca Nowego Jorku za rzekomą kradzież 1 miliona dolarów w kryptowalutach za pomocą „SIM swappingu”, podaje amerykańska gazeta New York Post.

SIM swapping – znany również jako „oszustwo port-out” – polega na kradzieży numeru telefonu komórkowego w celu przejęcia kont finansowych i społecznościowych, co jest możliwe dzięki temu, że wiele firm używa automatycznych połączeń telefonicznych lub wiadomości do obsługi klienta.

Aresztowany podejrzany, Nicholas Truglia, jest oskarżony o to, że obrał za cel bogatych kierowników Doliny Krzemowej i skutecznie przekonał obsługę telefoniczną, aby przekazano mu sześć numerów jego ofiar. Zastępca prokuratora generalnego, Erin West, z Sądu Najwyższego w Santa Clara powiedział New York Post, że podstęp ten to „nowy sposób na popełnienie starej zbrodni”.

Jedna z rzekomych ofiar Truglia, Robert Ross, 26 października został „w kilka sekund” okradziony z trzymanych na portfelu Coinbase kryptowalut wartych 500.000 dolarów, a w tym samym czasie kolejne 500.000 dolarów zostało skradzionych z jego konta Gemini. West powiedział, że 1.000.000 dolarów było oszczędnościami życia Rossa i jego funduszem college’owym dla dwóch córek.

Podczas gdy Ross był jedyną ofiarą z sześciu obranych celów, Truglia zostaje dodatkowo oskarżony o przejęcie kontroli nad telefonami należącymi do Saswata Basu, prezesa firmy magazynowej typu Blockchain 0Chain; Mylesa Danielsena, wiceprezesa Hall Capital Partners i Gabrielle Katsnelson, współzałożycielki startupu SMBX.

Władze Kalifornii udały się do Nowego Jorku, aby aresztować podejrzanego w jego mieszkaniu, odzyskując portfel sprzętowy i 300.000 dolarów skradzionych funduszy.

Włoski organ regulacyjny zatrzymuje działalność 3 krypto firm:

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, Commissione Nazionale per le Società e la Borsa (CONSOB) wysłało nakaz zaprzestania działalności trzem firmom zajmującym się kryptografią, które dostarczały nieautoryzowane usługi inwestycyjne.

Pierwsza firma, platforma transakcyjna o nazwie Richmond Investing, rzekomo naruszyła skonsolidowaną ustawę o finansach (TUF) – podstawową ustawę regulującą włoskie rynki finansowe – nie rejestrując się jako pośrednik finansowy w tym kraju.

Włoski regulator rynku papierów wartościowych zawiesił również działalność dwóch innych spółek, Crypton Ltd. i Eagle Bit Trade, wraz z Alessandro Brizzi reprezentującym Cryptoforce Ltd. na okres 90 dni.

Zgodnie z wydaniem, CryptoForce, firma specjalizująca się w miningu Pro-of-Stake (PoS), promowała kryptowalutę nazwaną „Crypton”. Brizzi reklamował CryptoForce na Facebooku, a Eagle Bit Trade oferował nieautoryzowane „pakiety handlowe” włoskim inwestorom.

Działania CONSOB pojawiają się w czasie kiedy UE została wezwana do zaostrzenia regulacji kryptograficznych. We wrześniu brukselski think-tank Bruegel wezwał ministrów UE do dokładniejszego zbadania, w jaki sposób waluty cyfrowe są przekazane inwestorom.

W listopadzie niemiecki organ nadzoru finansowego BaFin nakazał częściowe zaprzestanie działalności krypto firmie z siedzibą w Wielkiej Brytanii, Finatex Ltd. Spółka została zmuszona do zaprzestania działalności, ponieważ jej działalność nie została zatwierdzona przez niemieckie przepisy finansowe, w tym niemiecką ustawę bankową.

Japoński uniwersytet otrzymuje duży datek na otwarcie kursu o Blockchain:

Uniwersytet Tokijski rozpocznie oferowanie kursu Blockchain po tym, jak otrzymał darowiznę w wysokości prawie 800.000 dolarów od kilku firm, w tym japońskiego giganta bankowego Sumitomo Mitsui (SMBC) oraz Fundacji Ethereum.

Oprócz siebie i Fundacji Ethereum, którzy przyczynili się do darowizny, SMBC w komunikacie prasowym wymienia pięciu innych ofiarodawców: Good Luck 3, JSS, Zipper, Hotto link i Money Forward. Grupa bankowa nie ujawnia szczegółów dotyczących darowizn w wysokości 90 milionów jenów, ani nie ujawniła głównego darczyńcy.

Zgodnie z informacją prasową, kurs edukacji, nazwany „Blockсhain Innovation Donation Course”, na Uniwersytecie Tokijskim potrwa trzy lata: od 1 listopada 2018 r. do 31 października 2021r. 

Kurs został opracowany dla studentów, którzy chcą zostać przedsiębiorcami w branży Blockchain. Skupia się on na rozwoju zdecentralizowanych rozwiązań, ich realizacji społecznej i zasobów ludzkich. Moduł połączy wykłady i praktykę, na przykład opracowanie usługi technologii informacyjno-komunikacyjnych lub opracowanie modelu biznesowego opartego na Blockchain.

Blockchain jest tematem interesującym dla wielu uniwersytetów na całym świecie. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez Coinbase, 42 procent 50 najlepszych uniwersytetów na świecie oferuje co najmniej jedne zajęcia związaną z kryptografią, podczas gdy kursy związane z Blockchain cieszą się największą popularnością w Stanford i Cornell w USA.

Kontynuacja spadków:

Po upływie doby na giełdach nadal obserwujemy ruchy spadkowe, jednak w odniesieniu do dnia wczorajszego są one znacznie spokojniejsze. Bitcoin notuje spadek o 3,3%, XRP o 2,5%, Ethereum o 4,3%, Bitcoin Cash o 4,2% oraz Stellar o 2,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2.5 mld dolarów i wynosi obecnie 147 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 19.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button