News

#491 Newsy z dnia 22.11.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Użytkownicy zhackowanej giełdy odzyskają środki; W Norwegii wzrosną opłaty za wydobywanie Bitcoina; Federacja tytoniowa ma sprzedawać Bitcoiny; Firma z Singapuru inwestuje 308 mld dolarów w Blockchain; Czwartek na spokojnie.

• Użytkownicy zhackowanej giełdy odzyskają środki:

Tech Bureau, firma, która wcześniej prowadziła zhackowaną japońską giełdę kryptowalut Zaif, zakończyła przekazanie środków do kupującego Fisco Cryptocurrency Exchange (FCCE).

FCCE, która zgodziła się na przejęcie procedur w październiku i przejmie teraz odpowiedzialność za rekompensatę dla użytkowników, którzy stracili pieniądze w ataku hakerskim, co miało miejsce 20. września i zaangażowało fundusze o wartości około 60 mln dolarów w tym czasie.

Zgodnie z komunikatem prasowym FCCE, postępowanie odszkodowawcze powinno rozpocząć się przed końcem tego miesiąca. Nie ma jeszcze żadnych ram czasowych na depozyty i wypłaty w Zaif. Potwierdzając ten ruch, Tech Bureau oświadczyło, że planuje rozwiązać swój byt i odejść na emeryturę w przemyśle kryptowalutowym.

Zlikwidujemy rejestrację naszej wirtualnej giełdy i planujemy jej rozwiązanie.

– napisała firma w oświadczeniu.

Zjawisko to miało miejsce, ponieważ zarówno władze, jak i nowa samorządowa grupa kryptograficzna w Japonii, ulepszają wymagania aplikacji dla nowego systemu licencjonowania giełd kryptowalut. W styczniu br. Coincheck stracił 534 mln dolarów w jednym z największych hacków giełdowych.

• W Norwegii wzrosną opłaty za wydobywanie Bitcoina:

Norwegia podjęła działania w celu zniesienia dopłat do energii elektrycznej dla obiektów wydobywczych Bitcoina, wg największego norweskiego dziennika Aftenposten.

Do tej pory gospodarstwa górnicze – w zgodzie z innymi energochłonnymi gałęziami przemysłu – płaciły niskie stawki w wysokości 0,48 øre (0,05 dolarów) za kilowat. Do 19. stycznia, cena wzrośnie do 16,58 øre za kilowat.  Jeden z przedstawicieli parlamentu Socjalistycznej Partii Lewicy (SV), Lars Haltbrekken, jest cytowany jako zdecydowanie popierający akcję, argumentując:

Norwegia nie może nadal oferować ogromnych zachęt podatkowych (…) Bitcoin wymaga dużo energii i generuje duże emisje gazów cieplarnianych na całym świecie.

Jak donosi Forbes, na początku tego miesiąca, przy obecnie korzystnych dopłatach do energii elektrycznej, norweskie gospodarstwa są w stanie wydobywać Bitcoiny przy średnim koszcie 7.700 dolarów za monetę, zgodnie z danymi Northern Bitcoin, niemieckiej firmy, która kopie kryptowaluty w Norwegii.

• Federacja tytoniowa ma sprzedawać Bitcoiny:

Federacja tytoniowa we Francji, Fédération des Buralistes, uzyskała pozwolenie na sprzedaż Bitcoinów w sklepach tytoniowych od stycznia 2019 r.

4000 małych sklepów będzie sprzedawać kupony BTC, które klienci mogą następnie wymienić na kryptowalutę na stronie dostawcy portfeli wirtualnych, KeplerK. Bitcoin będzie dostępny w nominałach 50, 100 i 250 euro, a następnie zostanie udostępniony pozostałym punktom sprzedaży.

Jest to francuska inicjatywa nadzoru ostrożnościowego (ACPR) – niezależnego organu działającego pod auspicjami francuskiego Banku Centralnego. Po tym ogłoszeniu, jednak sam Bank Francji wydał oświadczenie, w którym zaprzecza, że ​​takie plany mają swoje błogosławieństwo.

W przeciwieństwie do tego, co zostało potwierdzone dzisiejszego ranka (…) bez wcześniejszej weryfikacji, żadna taka umowa nie została podpisana w celu umożliwienia sprzedaży Bitcoina przez sklep z wyrobami tytoniowymi”.

Francja przekazała mieszane wiadomości na temat kryptowalut na szczeblu państwowym, wzywając do międzynarodowych wysiłków regulacyjnych, podczas gdy krajowy „Monsieur Bitcoin” Jean-Pierre Landau powiedział, że nadmierna regulacja zapewni „trójpłaszczyznowe niebezpieczeństwo”.

• Firma z Singapuru inwestuje 235 mld dolarów w Blockchain:

Według raportu Bloomberga, państwowa firma inwestycyjna Temasek Holdings Pte zainwestowała w korporacyjne oprogramowanie typu Blockchain i globalne konsorcjum bankowe R3.

Temasek jest spółką inwestycyjną działającą w Singapurze, która ogłosiła, że ​​jej portfel skoncentrowany na Azji będzie wart około 308 mld dolarów singapurskich (235 mld USD) wiosną 2018 roku.

Bloomberg cytuje dziś „notatkę wewnętrzną”, której treść została podobno potwierdzona przez rzecznika Temasku, co ilustruje szeroką strategię inwestycyjną firmy z października 2018 r. Wskazuje ona, że ​​Temasek reaguje na zmieniający się globalny krajobraz inwestycyjny, koncentrując się na technologii Blockchain i sztucznej inteligencji.

Ta strategia podobno wiąże się z utworzeniem „kapsuł eksperymentalnych”, utworzonych z wyraźnym celem skupienia się na inwestycjach w Blockchain i AI, czyli dwa obszary, które firma uważa za długoterminowe trendy mające wpływ na wiele branż na całym świecie.

• Czwartek na spokojnie:

W dniu dzisiejszym obserwujemy mało gwałtowne ruchy na giełdach. Największa z walut – Bitcoin – wzrosła o skromne 0.2%, natomiast inne czołowe coiny doświadczyły niewielkich korekt – Ripple o 0,1%, Ethereum o 1%, natomiast nieco głębszy spadek dotknął Bitcoin Cash – 5,3%. Kapitalizacja całego rynku zmalała o 1 mld dolarów i wynosi na ten moment 146 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button