News

#505 Newsy z dnia 06.12.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Binance uruchamia subkonta dla inwestorów instytucjonalnych; Znana giełda światowa uzyskała licencję na Gibraltarze; Monitorowany wzrost podejrzanych transakcji i użytkowników kryptowalut; Ciąg dalszy spadków.

Binance uruchamia subkonta dla inwestorów instytucjonalnych:

Giełda Binance chce złowić inwestorów instytucjonalnych dzięki swojej w nowej funkcji subkonta.

Ogłoszone dziś subkonta pozwolą instytucjom na założenie wielu rachunków dla każdej firmy, przy czym różne konta mają różne poziomy dostępu i kontroli. Główne konta firm będą mogły kontrolować subkonta, udzielając im w razie potrzeby uprawnień. Jedna instytucja może mieć do 200 subkont.

Oprócz różnych poziomów dla rodzajów kont, Binance pozwala różnym subkontom przenosić fundusze bez opłat i unikalnych limitów API dla każdego subkonta, co oznacza, że klienci instytucjonalni będą mieli zwiększoną możliwość handlowania niż było by to możliwe w przeciwnym wypadku.

Podczas gdy subkonta będą w stanie nadzorować własne transakcje, tworzyć i edytować własne klucze API i składać własne zamówienia, główne konta będą mogły przeglądać wszystkie dane, przenosić środki między kontami i anulować wszystkie złożone zamówienia.

Nowy system subkont będzie oparty na istniejącej instytucjonalnej strukturze konta Binance, a każda instytucja oznaczona jako Poziom 3 lub wyżej będzie w stanie konfigurować pozostałe konta.

Według poprzedniego posta na blogu oznacza to, że kwalifikują się konta o minimalnym saldzie BNB wynoszącym 1000 i woluminie obrotu wynoszącym co najmniej 4.500 Bitcoinów w ciągu ostatnich 30 dni.

Binance dołącza do wielu innych firm kryptograficznych, poszukując instytucjonalnych inwestorów jako klientów. Wczoraj informowaliśmy, że giełda kryptograficzna Poloniex uruchomiła własne usługi handlowe skierowane do inwestorów instytucjonalnych, oferując podobne usługi API, chociaż nie wymieniała żadnej podobnej funkcji subkonta.

• Znana giełda światowa uzyskała licencję na Gibraltarze:

Największa giełda kryptowalutowa z siedzibą w Singapurze, Huobi, uzyskała licencję na Distributed Ledger Technology (DLT) na Gibraltarze, jak podaje komunikat prasowy.

Huobi, który korzysta z zachęcającej perspektywy regulacyjnej na terytorium Zjednoczonego Królestwa w branży kryptowalut, wykorzysta swój nowy status, aby uruchomić międzynarodową platformę skierowaną zarówno do sprzedawców detalicznych, jak i instytucjonalnych, stwierdzając:

Nowa licencja daje Huobi uprawnienia do przechowywania i przesyłania zasobów cyfrowych w imieniu klientów na całym świecie.

Czyniąc to, będzie konkurować z innymi giełdami, w tym Binance, Bittrex i Coinbase, służąc handlowcom w jak największej liczbie jurysdykcji, ponieważ ramy regulacyjne nadal ewoluują.

W zeszłym tygodniu Huobi uruchomił rynek instrumentów pochodnych w USA.

Nie jest tajemnicą, że uważamy, że dobrze zaprojektowane regulacje prawne są kluczową częścią przyszłości branży kryptowalut.

– powiedział w komunikacie prasowym szef globalnego międzynarodowego biznesu, Lester Haoda Li i dodał:

Wśród innych korzyści, nasza licencja [DLT] pozwoli nam otworzyć drzwi dla większej liczby inwestorów instytucjonalnych, którzy wcześniej nie byli w stanie lub nie chcieli angażować się w nieuregulowaną sferę.

Huobi ma nadzieję na debiut swojej usługi w pierwszej połowie 2019 roku.

Huobi jest obecnie trzecią co do wielkości giełdą na świecie według dziennych obrotów handlowych. W ciągu ostatniej doby, obrót na giełdzie wyniósł 466 mln dolarów. Gibraltar szybko dogania liberalnego europejskiego odpowiednika Maltę w przyciąganiu przedsiębiorstw kryptowalut do swoich brzegów.

• Monitorowany wzrost podejrzanych transakcji i użytkowników kryptowalut:

W Japonii odnotowano znaczną falę doniesień o podejrzanych transakcjach kryptowalutowych.

Zgodnie z raportem, Narodowa Agencja Policji (NPA) ujawniła, że ​​policja japońska zgłosiła 5.944 doniesienia o podejrzeniu nielegalnego wykorzystania kryptowalut, takich jak pranie pieniędzy, od stycznia do października.

Dla porównania, liczba takich raportów w zeszłym roku wyniosła 669, ale ich liczba wzrosła po wprowadzeniu w kwietniu ustawy zobowiązującej operatorów kryptowalutowych giełd do zgłaszania raportów policji, jeśli wykryją wątpliwe transakcje walutowe.

Urzędnik NPA oświadczył, że taki wzrost wskazuje, że operatorzy stali się powszechnie świadomi obowiązku sprawozdawczego. Jak niedawno pisał Cointelegraph, japoński rząd szuka sposobów na uniknięcie uchylania się od opodatkowania od znacznych zysków z transakcji kryptowalutowych. Według źródeł znanych z sytuacji rząd pracuje nad systemem, który pozwoliłby Krajowej Agencji Podatkowej uzyskać dane od pośredników transakcji kryptowalutowych o użytkownikach krypto.

Na początku tego tygodnia Cointelegraph poinformował, że Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) planuje wprowadzenie bardziej rygorystycznych regulacji dotyczących wstępnych monet (ICO), aby chronić inwestorów przed oszustwami.

• Ciąg dalszy spadków:

Dzisiaj cała giełda na czerwono, prócz Bitcoin SV, który zanotował wyraźny wzrost, na poziomie aż 18%. Takie wynik wyróżnia się na tle spadków Bitcoina Cash, -13,5%, EOS -11%, Stellar – 7%. Sam Bitcoin, który wyznacza trend, zanotował spadek ceny o ponad 200 dolarów i utrzymuje się na poziomie około 3.680 dolarów. Kapitalizacja całego rynku spadła o 6 mld dolarów i utrzymuje się w okolicach 116,8 mld dolarów. Handel na giełdach był na dość wysokim poziomie i wyniósł 16 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button