News

#51 Aktualności z dn. 08.09.2017

Z piątkowych wydarzeń: Tak technologia Blockchain i tokeny zmienią nasz świat; USA planuje częściowe zniesienie podatku dochodowego z Bitcoina; Potencjalny lider w branży wydobywczej; Giełda znów na czerwono. 

• Tak technologia Blockchain i tokeny zmienią nasz świat:

Technologia Blockchain będzie radykalnie zmieniać sposób myślenia o inwestycjach i finansach w najbliższych latach, mówi Balaji Srinivasan w wywiadzie dla CNBC. Założyciel firmy 21.co, mówi, że w najbliższych latach wszystko będzie stokenizowane, tworząc świat, w którym wartości są przechowywane i rozpowszechniane za pośrednictwem sieci peer-to-peer, a nie na scentralizowanych serwerach:

Wszystko, co rzadkie, zostanie ostatecznie zidentyfikowane, ponieważ korzyści digitalizacji i zwiększonej płynności są tak duże. Będzie to dotyczyć gotówki, zapasów, obligacji, towarów, domów, samochodów, cyfrowych towarów wszelkiego rodzaju, a być może nawet ludzkiego czasu, w formie opisanego powyżej osobistego symbolu.

Zdaniem Srinivasana moc tej zmiany nastąpi poprzez rozłożone księgi rachunkowej. Decentralizacja technologii Blockchain tworzy model, w którym świat stanie się skutecznie przekształcany w pojedynczy masywny rynek giełdowy bez granic geograficznych. Dystrybucja bogactwa będzie miała charakter międzynarodowy, a centra handlowe nie będą już znajdowane w geograficznych lokalizacjach.

Już niektóre firmy zaczynają obejmować rynek tokenowy. Jakob Drzazga, współzałożyciel firmy opartej właśnie na aktywach tokenowych Brickblock, powiedział:

Dzięki tokenizacji inwestycje są tańsze, szybsze, bardziej bezpieczne i dostępne co godzinę w ciągu dnia. To otwiera rzeczywiste zasoby i świat kryptowalut dla osób, które wcześniej nie były w stanie zainwestować z powodu ograniczeń geograficznych lub finansowych i oferują alternatywę dla tradycyjnych i w znacznej części przestarzałych metodach inwestycyjnych.

Moc technologii Blockchain ostatecznie otworzy rynki światowe w podobny sposób jak Internet zrobił dla wymiany informacji. Ograniczenia finansowe i geograficzne znikają, gdyż Blockchain decentralizuje i generuje prawdziwe aktywa światowe. Ale rynek tokenowy nie jest jedynym miejscem, w którym technologia Blockchain tworzy nowe i ekscytujące przedsięwzięcia. Inne sektory przemysłu dostrzegły także moc zdecentralizowanego i bezpiecznego systemu finansowania i informacji. Ponieważ dostęp do informacji jest bezpieczny, a transakcje finansowe mogą być zabezpieczone i przejrzyste, technologia Blockchain zmienia również zasady gry w innych sektorach gospodarki, gdzie systemy starszych systemów nie miały czasu na zdobycie pozycji, jak w sektorze bankowym i finansowym.

Julien Charrel, współzałożyciel i dyrektor generalny projektu Gimli, poinformował:

Blockchain i eSports to dwa bardzo młode gałęzie przemysłu, które narastają wirusowo w tym samym czasie. Blockchain jako główny element aplikacji eSports przyniesie przejrzystość i uczciwość sektorowi, który już jest nękany skandalami i ma tendencję do manipulacji.

Ruch w kierunku zdecentralizowanych systemów w młodych sektorach przemysłu wskazuje, że rozwiązania dostarczane przez technologię Blockchain będą nadal zyskiwały na znaczeniu wśród głównych użytkowników. Choć starsze pokolenie jest obeznane z technologią, młode pokolenie już ją przyjęło i ją aktywnie wykorzystuje. Szybkie prześledzenie ogromnych zmian w różnych gałęziach przemysłu wskazuje, że wnioski Srinivasana mogą nie być zbyt odległe. Technologia Blockchain faktycznie wnika w każdy realny model biznesowy, tworząc system, który pozwala firmom i rynkom rozwijać się bez scentralizowanej kontroli korporacyjnej lub spekulacji.

USA planuje częściowe zniesienie podatku dochodowego z Bitcoina:

Nowy projekt ustawy, prowadzony ze wsparciem Bipartisan, ma na celu stworzenie bardziej sprawiedliwej struktury podatkowej dla użytkowników walut cyfrowych. Pod tytułem „Ustawa o podatności podatkowej w systemie kryptowalut”, projekt ustawy ma na celu utworzenie nowego minimalnego punktu zakupu, w którym Bitcoin może być używany jako waluta bez płacenia podatków od zysków kapitałowych.

Projekt przedstawiony przez Rep. Jared Polis (D-Co) i Rep. David Schweikert (R-Az), ma zapewnić ulgę użytkownikom kryptowalut i stworzyć podobne ustawodawstwo, które już obowiązuje w odniesieniu do korzystania z walut zagranicznych.

Projekt ustawy stwierdza:

Do celów niniejszej podsekcji sprzedaży lub wymiany, które są częścią tej samej transakcji – lub serii powiązanych transakcji – traktowane są jako jedna sprzedaż lub wymiana.

Ustawa przychodzi w czasie, gdy wśród posiadaczy kryptowalut, powszechna jest obawa o federalne zasady podatkowe. Najnowsze wiadomości dotyczące dialogu między Coinbase i IRS są przykładem rosnącej nieufności wobec użytkowników wśród organów regulacyjnych. Kwotą wolną od podatku miałaby być kwota rzędu 600. dolarów.

• Potencjalny lider w branży wydobywczej:

Po zakończeniu budowy centrum wydobywczego Bitcoina w połowie 2018 r., grupa GMO utworzy całą infrastrukturę Bitcoina, począwszy od wymiany Bitcoina skierowanej do inwestorów instytucjonalnych i centrum górniczego. Dlaczego GMO stara się stworzyć infrastrukturę Bitcoina? Do tej pory zdecydowana większość inwestorów, analityków i użytkowników w społeczności kryptowalut, nie zdaje sobie sprawy z poziomu przyjęcia Bitcoina w Japonii. Niektóre z największych i najbardziej wpływowych firm w kraju w przemyśle detalicznym, elektronicznym i hotelarskim, zintegrowały Bitcoina w formie waluty i metody płatności. Zapotrzebowanie na Bitcoina zarówno od inwestorów dorywczych, jak i instytucjonalnych wzrasta w tak szybkim tempie w Japonii, Korei Południowej i Chinach, że wiele miliardów dolarów we wszystkich trzech krajach zainwestowało lub prowadziło wielkogabarytowe projekty związane z Bitcoinem.
Co ważniejsze, sektor górnictwa Bitcoina jest zdominowany przez niewielką liczbę firm, w tym Bitmain, Bitfury i BTC.com. Mając na uwadze zasoby i kapitał w ręku, grupa GMO prawdopodobnie czuła, że ​​może przekształcić się w kluczowego gracza w branży górnictwa Bitcoin, rywalizując z Bitmainem i innymi wiodącymi firmami. Ale firma Bitmain również niedawno pozyskała inwestycje o wartości 50 mln USD od Sequoia Capital i IDG Capital, które umocniły pozycję lidera i wiodącego producenta urządzeń oraz sprzętu do wydobywania Bitcoina na rynku światowym.
 Giełda znów na czerwono:
Dziś w godzinach popołudniowych, zaobserwowaliśmy nagły spadek cen na niemal wszystkich kryptowalutach, w podobnej skali co zaledwie kilka dni temu. Większość z nich, obniżyła wartość co najmniej o kilkanaście procent. Częściowe odbicie jednak nie spowodowało wzrostów w stosunku do dnia poprzedniego. Cena Bitcoina zmalała o 6,5%, Ethereum o 10,2%, a Litecoin o 10,3%. Wśród 30. największych kryptowalut, najlepszy wynik osiągnęły Monero i OKCash, które zaliczyły jedynie 3%-owy spadek. Kapitalizacja rynku znacząco się obniżyła i wynosi aktualnie 149,3 mld dolarów.

źródło: z.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button