News

#515 Newsy z dnia 16.12.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Kryzys Bitcoina i możliwe drogi na 2019 rok; Co piąty badany uważa Fintech za zagrożenie systemowe; Drobne wzrosty na giełdach.

• Kryzys Bitcoina i możliwe drogi na 2019 rok:

Bitcoin i inne kryptowaluty nie przeżywają jedynej bańki w tym roku. Internetowe giganty – Facebook, Amazon, Apple, Netflix i Google, razem straciły ponad 1 bilion dolarów kapitalizacji rynkowej z ich najwyższych notowań, co oznacza jeszcze większą stratę wartości dolara niż wszystkie kryptowaluty razem wzięte w 2018 roku.

Zarówno Wall Street, jak i inwestorzy detaliczni zaczęli kupować w wysoko ryzykownym kasynowym świecie krypto i ICO, które pod koniec 2017 roku podniosły ceny krypto do rekordowych poziomów.

W tym czasie nowo rozpoczęte kontrakty typu Bitcoin, oznaczały wejście BTC do głównego nurtu finansów, podnosząc jego cenę za jednostkę na nowy poziom. Dzisiaj cena Bitcoina wynosi 3275 dolarów, a więc spadła o ok. 85% z rekordowego poziomu prawie 20.000 dolarów.

Niestety, zarówno dla akcji, jak i kryptowalut, David Lafferty – główny strateg ds. Rynku w Natixis Advisors – nie widzi nadziei na najbliższy okres, ponieważ polityka Banku Centralnego wstrząsnęła wieloma inwestorami:

Zaostrzenie Fedu zaczyna docierać tam, gdzie zaczyna boleć. PKB powinien spowolnić w 2019 roku, co doprowadzi do naturalnego obniżenia wzrostu zysków.

Były inwestor i analityk rynku Wall Street, Max Keizer, ostatnio powiedział, że Bitcoin został zaprojektowany tak, aby prosperować w czasach zawirowań gospodarczych. Wyjaśnił:

Przyjęcie Bitcoina zawsze było spowodowane bankructwami banków, ratunkami, poręczeniem za kaucją i politycznymi niepokojami. Problem jedynie jest taki, że Bitcoin ma konkurenta – dolara amerykańskiego, którego wartość rośnie.

W kontekście makroekonomicznym, znany badacz Tom Lee, uważa, że ​​to niewypały ICO są przyczyną niższej ceny. Dlatego korekta rynkowa może okazać się zdrowa dla Bitcoina, najbezpieczniejszego Blockchainu na świecie, ponieważ nierentowne biznesy i projekty o niskiej jakości, odejdą, a byki powrócą na rynek BTC.

• Co piąty badany uważa Fintech za zagrożenie systemowe:

Według ankiety przeprowadzonej przez United States Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC),  Fintech jest uważany za „systemowe ryzyko” dla szerszej gospodarki. 20% respondentów na tak zwany „barometr ryzyka systemowego DTCC” zidentyfikowało fintech wśród zagrożeń systemowych dla globalnej gospodarki w 2019 roku. Wyniki w zeszłym roku wzrosły z 15%.

Stephen Scharf, dyrektor zarządzający DTCC i dyrektor ds. bezpieczeństwa, oświadczył, że zwiększone obawy związane z fintech pokazują rosnącą świadomość potencjalnego ryzyka i podkreślają potrzebę oceny zarówno ryzyka, jak i korzyści związanych z inicjatywami fintech. Następnie wyjaśnił:

Ponieważ branża nadal przyjmuje innowacje fintech, takie jak Blockchain, AI i rozwiązania chmurowe, musimy zapewnić, że te innowacje nie zagrażają bezpieczeństwu obecnego rynku finansowego.

Liczby w tradycyjnym finansowaniu często okazują się nieufne wobec kryptowalut i technologii, która je kryje – Blockchain. W połowie listopada, dyrektor Europejskiego Banku Centralnego (EBC) określił Bitcoina jako „zły zaszczep z kryzysu finansowego (2008 – przyp. red.)”.

W tym miesiącu Andreas Utermann, dyrektor generalny firmy Allianz zajmującej się zarządzaniem inwestycyjnym, oświadczył, że aktywa kryptograficzne powinny zostać „wyjęte spod prawa” podczas panelu w Londynie. Na tym samym panelu Andrew Bailey, szef Urzędu Kontroli Finansowej Zjednoczonego Królestwa (FCA) argumentował, że aktywa kryptograficzne nie mają „wartości wewnętrznej”.

• Drobne wzrosty na giełdach:

Bessa trwa i niewielkie ruchy w górę oczywiście wiosny nie czynią. Za oknem zima, na giełdach zima. Ale trochę pozytywu, dlaczego nie? Tak więc w końcu bez spadków – o 4 mld dolarów wzrosła przez ostatnie 24 godziny kapitalizacja rynkowa. Na ten moment wynosi zatem 104 mld dolarów. Największe kryptowaluty, a więc Bitcoin, Ripple i Ethereum, odnotowały wzrost kolejno o 2,1%, 2,4% i 4%. Wśród czołowych 30. coinów, wysokie wzrosty doświadczyły Litecoin – o 11,5% oraz Bitcoin SV – o 17,4%.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button