News

#518 Newsy z dnia 19.12.2018

Ze środowych wydarzeń: W Iranie mining nadal opłacalny; Wielka Brytania publikuje wytyczne dot. podatków od kryptowalut; 2 gry Atari będą miały swoją wersje Blockchain; Zielona fala.

W Iranie mining nadal opłacalny:

Zgodnie z doniesieniami Atlantic Council, Irańczycy z powodu trudności ekonomicznych spowodowanych sankcjami ze strony Stanów Zjednoczonych przechodzą do wydobywania Bitcoinów. 

Pomimo niedawnego kryzysu na rynkach kryptograficznych i wahań krajowej waluty spowodowanych niedawno wzmocnionymi sankcjami ze strony Stanów Zjednoczonych, obywatele Iranu nadal czerpią zyski z wydobywania Bitcoinów.

Jak donosi Atlantic Council, 26-letni Ali Hosseini i jego kuzyn Pedram Ghasemi kupili urządzenie do wydobywania Bitcoinów, Antminera S9, dwa miesiące temu za 526 dolarów, kiedy najwyższa kryptowaluta była warta około 6.500 dolarów.

Pomimo tego, że dolar amerykański podobno wzrósł do rekordowego wówczas poziomu – 190.000 w przeliczeniu na riala, oraz faktu, że Bitcoin stale notował spadki w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, bracia twierdzą, że nie ponoszą jeszcze strat ze względu na stosunkowo niskie ceny energii elektrycznej.

Iran zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem dopłat do energii, których wartość stanowi 10,4 procent rocznego PKB kraju. W tym roku dotacje wzrosły wraz z cenami ropy – przed krachem na rynkach ropy na początku października.

Co więcej, bracia zasugerowali, że „dolar amerykański musi spaść poniżej 110.000 riali, a Bitcoin musi spaść do 2000 dolarów, aby naprawdę ponieśli klęskę. Zamiast rozważać zaprzestanie miningu kryptograficznego i sprzedaż sprzętu, co uczyniły niektóre firmy, Hosseini powiedział, że planują zakupić jeszcze więcej urządzeń górniczych, przewidując, że krypto nieuchronnie zastąpi pieniądz fiducjarny.

Wielka Brytania publikuje wytyczne dot. podatków od kryptowalut:

Po długim okresie konsultacji brytyjska służba ds. poboru podatków opublikowała swoje pierwsze szczegółowe przepisy podatkowe dla obywateli posiadających kryptowaluty.

Nowy dokument „Cryptoassets for Individuals” określa prawdopodobne zobowiązania podatkowe dla prywatnych inwestorów, którzy kupują, sprzedają, zarabiają, a nawet tracą kryptowaluty.

Po miesiącach niepewności wśród podatników z Wielkiej Brytanii dotyczących tego, co muszą a czego nie muszą zgłaszać władzom o swoich posiadanych aktywach. Najnowsze informacje są oficjalnie zatwierdzone przez urząd podatkowy HM Revenue & Customs (HMRC).

Wedle opublikowanych informacji, osoby fizyczne będą zobowiązane do płacenia podatku od zysków kapitałowych (Capital Gains Tax – CGT) lub podatku dochodowego w zależności od rodzaju transakcji kryptowalutowych, w które są zaangażowane.

W przypadku otrzymania płatności od pracodawcy w kryptowalucie, pracownicy musieliby płacić składki na ubezpieczenie społeczne znane jako National Insurance.

Traktowanie podatkowe krypto aktywów nadal się rozwija z uwagi na ewoluujący charakter bazowej technologii i obszarów, w których krypto aktywa są wykorzystywane. W związku z tym HMRC przyjrzy się faktom dotyczących każdego przypadku i zastosuje odpowiednie przepisy podatkowe zgodnie z tym, co faktycznie miało miejsce (zamiast odwoływać się do terminologii). Nasze poglądy mogą ewoluować wraz z rozwojem sektora.

– pisze HMRC.

W dokumencie nie podano informacji o obowiązkach przedsiębiorstw, które zdaniem władz pojawią się później.

2 gry Atari będą miały swoją wersje Blockchain:

Firma Atari zawarła umowę licencyjną ze startupem Blockchainowym Animoca Brands, aby tworzyć wersje Blockchain dwóch popularnych gier mobilnych.

Atari – znana z tego, że jest twórcą gier wideo takich jak Tetris i Pac Man – mówi, że porozumienie pozwala Animoce na tworzenie i publikowanie w wersji Blockchain mobilnych gier Atari „RollerCoaster Tycoon Touch” i „Goon Squad” na całym świecie, z wyłączeniem Chin, Hongkongu, Tajwanu i Makau.

W komunikacie prasowym czytamy, że RollerCoaster Tycoon Touch pobrało 19 milionów użytkowników na całym świecie, oraz że odnotował wzrosty dzięki nowym funkcjom, które obejmują rozszerzenie „Water Park”, a także partnerstwo z „Foodgod” Jonathanem Chebanem.

Obie firmy podpisały również protokół ustaleń w celu zbadania wzajemnych możliwości w zakresie gier, rozwoju produktów i technologii Blockchain.

Na podstawie warunków umowy licencyjnej, która trwa do 31 marca 2022 roku, w wersjach Blokchain obu gier Atari będą również zintegrowane tokeny NFT. Startup podobno spodziewa się wydać swoje wersje gier w drugiej połowie 2019 r.

W lutym Atari odnotował gwałtowny wzrost cen akcji – o ponad 60 procent – po ogłoszeniu, że zainwestuje w kryptowaluty. W tym roku firma stworzyła także własną walutę cyfrową, Atari Token, a także współpracuje z internetowym krypto-kasynem.

Zielona fala

Po upływie doby na giełdach obserwujemy gwałtowne i znaczne wzrosty prawie wszystkich kryptowalut. Najlepszym przedstawicielem dzisiejszych ruchów jest Bitcoin Cash, którego wartość wzrosła aż o 38,6%. Pozostałe altcoiny również notują wzrosty: XRP o 12,1%, Ethereum o 10,8%, Stellar o 11,1%. Cena Bitcoina wynosi obecnie 3.829 dolarów, co stanowi wzrost o 7,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 20.7 mld dolarów i wynosi obecnie 124.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 21 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button