News

#522 Newsy z dnia 23.12.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Izrael rozpatrzy wniosek na temat wprowadzenia Blockchain w kraju; Sytuacja w przestrzeni Ethereum nie powinna budzić niepokoju; Coinbase ogłosiło ostatni odcinek „12-dniowego rozdania Coinbase”; Aktualna sytuacja na giełdach.

Izrael rozpatrzy wniosek na temat wprowadzenia Blockchain w kraju:

Zespół składający się z przedstawicieli Banku Izraela złożył formalny wniosek o informacje na temat technologii rozproszonej (DLT), czyli Blockchain.

Wniosek – którego celem jest, zgodnie z tytułem, „Regulacyjna koordynacja wirtualnych aktywów” – stwierdza, że ​​regulatorzy izraelskiego systemu finansowego uważają, że jest miejsce na odnowienie i wzmocnienie współpracy i koordynacji między wszystkimi organami regulacyjnym.

Poza Bankiem Centralnym tego kraju, w zespole znajdują się przedstawiciele krajowego organu ds. Papierów wartościowych, ministerstw finansów i sprawiedliwości, organu podatkowego, izraelskiego urzędu ds. Zakazu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu oraz wielu innych lokalnych organów regulacyjnych.

Dokument prosi o informacje dotyczące barier w rozwoju lokalnego przemysłu DLT. W tekście pytano wprost o problemy napotykane przez lokalne firmy DLT, fundraiserów, inwestorów i konsumentów zajmujących się wirtualnymi aktywami.

Ponadto, zapytanie dotyczy ryzyka związanego z korzystaniem z zasobów wirtualnych i możliwości DLT w branży finansowej. Wreszcie, w oświadczeniu zwrócono się również do tego, w jaki sposób DLT może pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy (AML) i finansowaniem terroryzmu.
Zgodnie z oświadczeniem zainteresowane strony są proszone o przedstawienie odpowiednich informacji do 31. grudnia 2018 r.

Na początku listopada, izraelska grupa analityczna badająca opcje walutowe zaleciła, aby Bank Centralny kraju nie wystawiał własnej kryptowaluty.

Na początku grudnia Ehud Barak, były premier Izraela, porównał waluty cyfrowe do schematów Ponziego. Podobno stwierdził, że nigdy nie zainwestuje w kryptowaluty.

• Sytuacja w przestrzeni Ethereum nie powinna budzić niepokoju:

Joseph Lubin, współzałożyciel kryptowaluty Ethereum (ETH), oświadczył na swoim tweeterze, że
według niego, dno rynku kryptowalut charakteryzuje się ogromną ilością strachu, niepewności i wątpliwości, szczególnie w mediach branżowych i komentatorów społecznych, które określa jako „naszych przyjaciół”.

Kontynuując wątek na Twitterze, założyciel firmy ConsenSys skupiającej się na Blockchainie Ethereum, najwyraźniej zwrócił się do swoich firm, które niedawno zgłosiły poważne zwolnienia:

ConsenSys pozostaje w pełni sprawny i angażuje się w przywracanie równowagi priorytetów i działań, które rozpoczęły się około dziewięć miesięcy temu.

Stwierdził, że Consensys nadal inwestuje w projekty – w roli inkubatora technologicznego typu Blockchain i firmy typu venture – oraz w zatrudnienie w projektach wewnętrznych, które pozostają kluczowe dla ich przyszłościowego biznesu.

W tym samym wątku Lubin narzekał na „epicką ilość przypuszczeń i paranoję wyprzedzającą” w odniesieniu do sytuacji, w których dziennikarze i blogerzy nie mają prawdziwych danych, rzeczywistego wglądu lub zrozumienia na aktualną sytuację na rynku.

Podsumowując, Lubin powtórzył swój optymizm co do przyszłości ConsenSys i Ethereum, stwierdzając, że z jego perspektywy przyszłość wygląda bardzo jasno.

W tym tygodniu pojawiły się raporty – powołując się na źródła znane z tej kwestii – że ConsenSys rozkręca start-upy – niektóre bez wsparcia finansowego. Źródła podały również, że liczba zwolnionych pracowników może wynosić od 50 do 60 procent pracowników firmy ConsenSys zatrudniających wcześniej 1.200 ludzi.

W porównaniu do bardziej znaczących redukcji zatrudnienia w różnych branżach na całym świecie obecny kryzys na rynkach kryptowalut i redukcja zatrudnienia w powiązanych firmach wydaje się stosunkowo łagodna.
We wrześniu, Vitalik Buterin, zwrócił uwagę, że nie ma szans, aby kryptowaluta i przestrzeń Blockchain znów miały 1000-krotny wzrost.

• Coinbase ogłosiło ostatni odcinek „12-dniowego rozdania Coinbase”:

Podczas całej akcji dokonano darowizny w wysokości 10.000 dolarów w Zcash (ZEC) na zubożałe rodziny w Wenezueli. Jak donosił wcześniej Bitcoin News, kraj Ameryki Południowej walczy z poważną hiperinflacją, która sprawiła, że ​​wiele rodzin nie było stać na podstawowe wydatki. Coraz większa liczba obywateli zwraca się do kryptowalut, jako zasobu wartości i sposobu na datki na cele charytatywne.

Kolejna darowizna w wysokości 10.000 dolarów została dokonana w Bitcoinie (BTC) w celu wsparcia projektu opracowującego podstawowy program dochodów dla 150 uchodźców syryjskich w Grecji, którzy obecnie nie mają dostępu do głównego nurtu systemu finansowego.

Coinbase wykorzystuje to wydarzenie jako świetny sposób na zwrócenie uwagi na działania humanitarne wykorzystujące kryptowaluty, w szczególności poprzez GiveCrypto.com.

Pojawiły się również przywileje dla bardziej „ekskluzywnego” klienta Coinbase. Ogłoszono, że członkowie Coinbase Pro będą mogli handlować Dai (DAI), Golem (GNT), Maker (MKR) i Zilliqa (ZIL) w przynajmniej niektórych jurysdykcjach. Oczywiście odwołanie polega na tym, aby przyciągnąć więcej klientów do członkostwa Pro.

Podjęto również inicjatywę o nazwie „Coinbase Earn”, która umożliwi użytkownikom zarabianie na kryptowalutach i poznanie ich w prosty i angażujący sposób.

Użytkownicy Coinbase w USA mogą korzystać z kilku nowych i praktycznych funkcji dodanych w ciągu tych 12 dni. Korzyści te obejmują możliwość wypłacania środków bezpośrednio na swoje konta PayPal, a także korzystanie z funkcji kart elektronicznych dla Uber i Nike wśród innych punktów sprzedaży detalicznej, które były wcześniej dostępne tylko dla członków UE i Wielkiej Brytanii.

• Aktualna sytuacja na giełdach:

Niedziela, 23. grudnia – wszystkie 20 największych kryptowalut odnotowują umiarkowane zyski, a cena Bitcoina (BTC) przekroczyła ponownie 4000 dolarów, zgodnie z danymi CoinMarketCap.

Bitcoin poszedł w górę o prawie cztery procent, a jego cena to 4.050 dolarów. Patrząc na jego wykres tygodniowy, obecna cena jest niższa niż w ostatni piątek, kiedy cena wynosiła z prawie 4.200 dolarów; mimo to, kryptowaluta nadal jest znacznie wyżej od 3.294 dolarów – czyli od momentu, w którym zaczęła rosnąć w tym tygodniu.

Ripple (XRP) – druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej – zyskała w ciągu dnia ponad pięć procent, notując cenę 0,374 dolara w stosunku do ostatniej doby. Na wykresie tygodniowym obecna cena jest znacznie wyższa niż 0,292 dolara, czyli cena, z którą XRP rozpoczął tydzień. Jednak obecna cena jest nieco niższa niż najwyższy, z 0,389 dolara, osiągnięty w środę.

Ethereum (ETH) pozostaje trzecią co do wielkości kryptowalutą według wartości rynkowej, odnotowując 15-procentowy wzrost wartości w ciągu ostatnich 24 godzin. ETH jest na poziomie 128 dolarów, po rozpoczęciu dnia na poziomie 111 diolarów i osiągnięciu maksimum w ciągu dnia w wysokości 133 dolarów.
Na wykresie tygodniowym obecna cena jest znacznie wyższa niż 87 dolarów, co stanowiło wartość ETH w poniedziałek.

Wśród 20 najpopularniejszych kryptowalut, niektóre z nich mają bardziej znaczące stopy wzrostu. Mianowicie, NEO zyskał 12 procent, EOS również wzrósł o prawie 12 procent. Cardano (ADA), Litecoin (LTC), IOTA i Ethereum Classic (ETC) wzrosły o prawie 10 procent.

Łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła dzisiaj do ponad 135 mld dolarów. Oznacza to, że obecny pułap rynkowy zbliża się do tygodniowego maksimum – ponad 137 miliardów dolarów – po tym, jak rozpoczął tydzień od zaledwie na poziomie 104 mld dolarów.

Jak napisał niedawno Cointelegraph, współzałożyciel Ethereum, Joseph Lubin, oświadczył na Twitterze, że z jego punktu widzenia „przyszłość wygląda bardzo jasno”. Dodatkowo, na początku tego tygodnia dwóch kongresmanów z USA wprowadziło dwustronicowy projekt ustawy zatytułowany „Token Taxonomy Act”, która proponuje zwolnienie aktywów kryptograficznych z papierów wartościowych.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button