News

#554, #555 Newsy z dni 24 – 25.01.2019

Z ostatnich wydarzeń: Kapitalizacja Ripple może być zawyżona o 6 mld dolarów; Amerykańska giełda uruchamia spot trading; Dwie krypto firmy otrzymują nowojorską BitLicense; Włochy przedstawiają swoje pierwsze regulacje Blockchain; Samsung Galaxy S10 rzekomo wyposażony w portfel kryptowalut; Giełdy nadal bez większych ruchów.

Kapitalizacja Ripple może być zawyżona o 6 mld dolarów: 

Według najnowszego raportu firmy Messari, zajmującej się analizami kryptograficznymi, kapitalizacja rynkowa tokena Ripple, XRP, może być zawyżona nawet o 6 miliardów dolarów.

Przed raportem Ripple z czwartego kwartału 2018 r., Messari zbadał „zdrowie i zasadność” kapitalizacji rynkowej XRP, wykorzystując dane z giełdy kryptowalut i usługi danych kryptowalutowych stron trzecich.

Raport stwierdza, że zapas XRP, który jest w płynnym obiegu, może być zawyżony o 48 procent, co oznacza, że „rzeczywista” kapitalizacja rynkowa wynosi 6,9 miliarda dolarów zamiast 13 miliardów dolarów obecnie zgłaszanych przez Coinmarketcap.

Oprócz 59 miliardów XRP przechowywanych w bilansie Ripple’a … na rynku XRP może występować znaczna, utrzymująca się presja, zależna od długości i struktury ograniczeń sprzedaży nałożonych na partnerów rynkowych Ripple, fundacje stowarzyszone z Ripple i współzałożycieli Ripple’a, z których wszyscy wydali się wynegocjować limity stawek dla sprzedaży w oparciu o wolumen obrotu giełdowego XRP.

– podaje firma.

Messari zwraca uwagę, że krążące szacunki mogą obejmować niepłynne pozycje, takie jak 5,9 miliarda XRP, które zostały zastawione na fundację non-profit RippleWorks przez współzałożyciela Ripple, Chrisa Larsena, oprócz 2,5 miliarda XRP posiadanych przez RippleWorks, które są podobno objęte ograniczeniami sprzedaży.

Messari uważa również, że 4,1 miliarda XRP, które zostało sprzedane przez firmę usług pieniężnych Ripple, XRP II, może podlegać restrykcjom dotyczącym odsprzedaży.

W raporcie zauważono, że niemożliwe jest dokonanie dokładnych szacunków bez ujawnienia informacji od Ripple, które nie zostały jeszcze dostarczone do czasu publikacji. Messari stwierdza również, że Ripple nie ujawnił metodologii ani danych dotyczących wymiany referencyjnej, których wykorzystuje do obliczenia wolumenu obrotu XRP.

Amerykańska giełda uruchamia spot trading: 

Licencjonowana giełda papierów wartościowych z siedzibą w Chicago, Seed CX, uruchomiła transakcje natychmiastowe (spot trading) dla inwestorów instytucjonalnych, jak wynika z oficjalnego komunikatu prasowego.

Transakcje natychmiastowe to kupno lub sprzedaż waluty, instrumentu finansowego lub towaru z natychmiastową dostawą. Kontrakty natychmiastowe mogą obejmować fizyczną dostawę instrumentu, towaru lub waluty.

Zgodnie z ogłoszeniem, Seed CX wprowadził transakcje natychmiastowe dla pary Bitcoin do dolara amerykańskiego, podczas gdy pary Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash zostaną dodane w późniejszym terminie w tym miesiącu. Co więcej, Seed CX planuje rozszerzyć swoje pary na euro i japońskiego jena później w Q1 2019.

Ponadto firma ogłosiła, że zaoferuje rynek dla instrumentów pochodnych cyfrowych aktywów, regulowanych przez amerykańską Komisję Kontraktów Terminowych typu Futures (CFTC).

Giełda z USA twierdzi także, że do deponowania i wypłacania aktywów finansowych lub cyfrowych wykorzystuje model z zerowymi opłatami. Wszystkie depozyty w dolarach są przechowywane w regulowanych bankach USA i chronione przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów.

Edward Woodford, współzałożyciel i CEO Seed CX, twierdzi, że giełda otrzymała już pozytywne opinie na temat funkcji od swoich klientów i spodziewa się przyciągnąć inwestycje instytucjonalne.

Na początku tego miesiąca Seed CX wprowadziła cyfrowe rozwiązanie portfela aktywów z rozrachunkiem on-chain dla inwestorów instytucjonalnych. Projekt został opracowany wraz z jego spółką zależną Zero Hash.

Dwie krypto firmy otrzymują nowojorską BitLicense: 

Zgodnie z podaniem Departamentu Usług Finansowych stanu Nowy Jork (DFS), giełda i aplikacja do handlowania kryptowalutami, Robinhood, otrzymała licencję BitLicense na prowadzenie działalności w Nowym Jorku.

Robinhood w amerykańskim stanie Nowy Jork ma teraz pozwolenie na obrót siedmioma kryptowalutami – w tym Bitcoinem, Ethereum, Bitcoinem Cash i Litecoinem. Według DFS firma Robinhood otrzymała dodatkowo licencję na przesyłanie pieniędzy.

Zeszłego lata anonimowe źródła podały, że Robinhood był w trakcie rozmów, aby otrzymać amerykańską licencję bankową.

Aplikacja zaczęła umożliwiać handlowanie kryptowalutą bez opłat transakcyjnych w lutym 2018 r. – z ponad 1 milionem rejestracji w ramach wczesnego dostępu – i ogłosiła, że w maju 2018 r. pozyskała 363 miliony dolarów na rozszerzenie swojej platformy handlu kryptograficznego. Według podań TechCrunch aplikacja prawdopodobnie chce także wydać wstępną ofertę publiczną (IPO).

DFS zatwierdził również licencję BitLicense dla LibertyX – pierwszemu odbiorcy licencji walutowej, która pozwoli jej użytkownikom kupować Bitcoiny za pomocą kart debetowych z tradycyjnych bankomatów.

LibertyX, który wypuścił swój pierwszy bankomat Bitcoin w 2014 roku, informuje na swojej stronie internetowej, że posiada tysiące lokalizacji, w tym kioski debetowe i tradycyjne bankomaty, które pozwalają klientom kupować Bitcoiny.

Wraz z Robinhood i LibertyX, DFS udzielił zezwolenia 16 firmom z branży cyfrowych walut.

Nowojorska BitLicense to licencja na prowadzenie działalności gospodarczej – wprowadzona po raz pierwszy w 2015 r. – która umożliwia posiadaczom oferowanie usług związanych z kryptowalutami zgodnie z wytycznymi regulacyjnymi ustalonymi przez państwo. Po wstępnym wprowadzeniu na rynek niektóre firmy zostały zmuszone do opuszczenia stanu. W grono jej posiadaczy wliczają się firmy takie jak Circle, Genesis Global Trading i Square.

• Włochy przedstawiają swoje pierwsze regulacje Blockchain:

Włoska komisja senacka zatwierdziła poprawkę dotyczącą regulaminu branżowego Blockchain, podaje Cointelegraph Italia.

Poprawka, zwana „Decreto semplificazioni”, została zatwierdzona przez senackie komisje spraw konstytucyjnych i prac publicznych 23 stycznia, i podobno stanowi pierwszy ruch regulacyjny w przestrzeni Blockchain przez włoski rząd.

Zgodnie z publicznie dostępnym dokumentem na stronie senatu, poprawka wprowadza podstawowe terminy branżowe, takie jak definicje technologii opartych na technologii DLT oraz inteligentnych umów. Dokument stwierdza również, że cyfrowy zapis danych oparty na technologii Blockchain umożliwia legalne zatwierdzanie dokumentów w momencie rejestracji.

Po zielonym świetle „komisji filtrujących” Senatu dekret wymaga teraz dwóch zatwierdzeń od włoskiego parlamentu – jednego z Izby Deputowanych, a drugiego z Senatu Republiki.

Po przekształceniu dekretu w ustawę zostanie ustanowiona część techniczna aktu prawnego przez Agencję ds. Cyfrowych Włoch.

Samsung Galaxy S10 rzekomo wyposażony w portfel kryptowalut: 

Na Twitterze pojawiły się zdjęcia rzekomo przedstawiające nadchodzący smartfon Samsung Galaxy S10, na którym uruchomiona jest aplikacja „Samsung Blockchain Keystore”.

Zdjęcia zostały ujawnione przez Benjamina Geskina, osobę, która została określona jako „serial mobile leaker” przez stronę informacyjną Apple MacRumors po tym, jak udostępnił zdjęcia iPhone’a X Plus. Rzekomo wyciekłe zdjęcia na liście „obsługiwanych kryptowalut zawierają tylko opcję portfela Ethereum.

Nawet jeśli te obrazy pokazują prawdziwe oprogramowanie, które będzie obecne na nadchodzącym smartfonie, może ono uzyskać wsparcie dla innych kryptowalut, ponieważ jej rozwój będzie nadal kontynuowany. Samsung nie odpowiedział na prośbę o komentarz w tej sprawie.

Wydaje się, że wyciek potwierdza plotki, że Samsung planuje zaoferować zimny portfel kryptowalut na swoim nowym smartfonie – informacja, która została uznana jako nieprawdziwa przez Samsunga w grudniu ubiegłego roku.

Co więcej, Samsung w Wielkiej Brytanii złożył wniosek o znak towarowy dla portfela kryptowalut. Jednak po opublikowaniu wyżej wymienionej informacji, starszy dyrektor Samsunga powiedział w wywiadzie dla magazynu komputerowego JAX, że decentralizacja jest ważniejszym zjawiskiem niż Blockchain.

Giełdy nadal bez większych ruchów:

Giełdy nadal utrzymują spokojne nastroje. Notowane ruchy czołowych walut kolejny raz są mniejsze od 1% – Bitcoin notuje spadek o 0,2%, XRP o 0,6%, Ethereum o 0,5%.

Kapitalizacja całego rynku w stosunku do ostatniej doby nie zmieniła się prawi wcale i wynosi 119.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button