News

#563 Newsy z dnia 02.02.2019

Z sobotnich wydarzeń: Wyoming przyjął ustawę uznającą kryptowaluty za pieniądze; 20 letni haker odpowiedzialny za kradzież 5 mln dolarów; CoinGate dodaje wsparcie dla XRP; Sobota mija bez znacznych zmian.

Wyoming przyjął ustawę uznającą kryptowaluty za pieniądze:

W Stanach Zjednoczonych stan Wyoming przyjął ustawę, która pozwoli na uznanie kryptowalut za pieniądze, jak podaje strona internetowa ustawodawcy stanowego.

18 stycznia legislatura Wyoming przedstawiła projekt ustawy, który pomógłby wyklarować kwestię klasyfikacji kryptowalut. Ustawa podzieli aktywa kryptograficzne na trzy kategorie: cyfrowe aktywa konsumpcyjne, cyfrowe papiery wartościowe i waluty wirtualne. Wszelkie aktywa cyfrowe, które należą do tych trzech kategorii, zostaną zdefiniowane jako niematerialne dobra osobiste, dzięki czemu wirtualne waluty będą traktowane tak samo, jak pieniądze fiducjarne.

Ustawa upoważnia również banki do:

świadczenia usług powierniczych dla aktywów cyfrowych zgodnych z niniejszą sekcją po przekazaniu komisarzowi 60-dniowego pisemnego powiadomienia.

Ustawa wejdzie w życie 1 marca, jak podano na stronie internetowej legislatury Wyoming.

Podczas gdy Wyoming przyjął ustawę uznającą kryptowaluty za pieniądze, inne państwa na całym świecie wciąż nie wiedzą, jak skategoryzować kryptowaluty. Meksyk i Dania wciąż postrzegają kryptowalutę jako nieuregulowany zasób, podczas gdy Niemcy i Japonia traktują je jak pieniądze.

Stan Wyoming nieustannie podejmował wysiłki, aby stać się centrum kryptowalutowym Stanów Zjednoczonych. Na początku tego miesiąca stan ten przedstawił wiele innych projektów ustaw związanych z kryptografią, aby pomóc w dalszym regulowaniu kryptowalut.

20 letni haker odpowiedzialny za kradzież 5 mln dolarów:

Według doniesień Motherboard, 20-letni Joel Ortiz po kradzieży 5 milionów dolarów w kryptowalach od 40 ofiar poprzez SIM swapping, przyznał się do winy i zgodził się na 10-letnią karę więzienia.

Jak twierdzi Erin West, zastępca prokuratora okręgowego w hrabstwie Santa Clara w Kalifornii, Ortiz zgodził się na ugodę w ubiegłym tygodniu. Oficjalnie zostanie skazany 14 marca. Władze twierdzą , że Ortiz jest pierwszą osobą skazaną za przestępstwo z tytułu SIM swappingu.

Uważamy, że sprawiedliwości stała się zadość. Mam nadzieję, że jest to mocna wiadomość dla tej społeczności.

– powiedział Samy Tarazi, jeden z agentów, którzy prowadzili dochodzenie w sprawie Ortiza.

SIM swapping staje się coraz bardziej popularny wśród przestępców jako sposób na kradzież fiat, krypto, a nawet nazw użytkowników w mediach społecznościowych, które następnie mogą być sprzedawane na czarnym rynku. Konto na Instagramie „@t” zostało podobno sprzedane za 40.000 dolarów w Bitcoinie.

Podczas SIM swappingu hakerzy dzwonią do firmy telekomunikacyjnej podając się za swój cel i twierdzą, że karta SIM została zgubiona, i że chcieliby, aby ich numer został przeniesiony na nową kartę. Przestępcy mogą przekonać firmy telefoniczne, że są tymi, za których się podają, podając numery ubezpieczenia społecznego lub adresy.

Gdy firma telekomunikacyjna prześle numer na nową kartę SIM, hakerzy mogą ominąć dwustopniowe środki uwierzytelniające dla kont, używając telefonu jako metody odzyskiwania.

Posiadając czyiś numeru telefonu możesz dostać się na każde posiadane przez nich konto w ciągu kilku minut i nie mogą nic z tym zrobić.

powiedział jeden z hakerów.

CoinGate dodaje wsparcie dla XRP:

Zgodnie z udostępnionym tweetem, procesor płatności kryptowalut, CoinGate, dodał token XRP do swoich opcji płatności dla handlowców.

Według opublikowanego równolegle wpisu na blogu firmy, właściciele monet XRP korzystając z usługi mogą teraz używać ich jako środka płatniczego w ponad 4500 sklepach internetowych. CoinGate zauważa, że oferując to, co określa jako pierwszą natywną usługę przetwarzania płatności XRP, ma nadzieję znacznie zwiększyć jego użyteczność.

Klienci firmy korzystający z tej usługi mają podobno możliwość natychmiastowego rozliczenia w euro, Bitcoinie, Ethereum lub XRP.

W lipcu 2018 r. CoinGate uruchomił pilotażowy program dla 100 handlowców, który miał za zadanie przetestowanie transakcji na wersji Bitcoin Lightning Network ich usługi.

Jak niedawno relacjonował Cointelegraph, dostawca usług handlowych z USA, Aliant Payments, ogłosił, że niektórym handlowcom zaoferuje darmowe przetwarzanie transakcji kryptograficznych. Także niedawno, japoński gigant finansowy SBI Holdings przedstawił na konsorcjum R3 wdrożenie technologii Ripple i Blockchain jako główną część swojej strategii zmierzającej do utworzenia globalnego standardu operacji finansowych, takich jak płatności międzynarodowe i finansowanie handlu.

Sobota mija bez znacznych zmian:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy zarówno wzrosty jak i spadki, jednak ruchy te nie są znaczące. Patrząc na czołową dziesiątkę, Bitcoin notuje spadek o 0,1%, XRP o 0,5% a EOS o 0,2%. Wzrosty natomiast widzimy przy Ethereum, Bitcoinie Cash oraz Litecoinie, kolejno o 1,1%, 2,9% oraz 1,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.1 mld dolara i wynosi obecnie 114.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 15.3 mld dolarów.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button