News

#574 Newsy z dnia 13.02.2019

Ze środowych wydarzeń: Tokeny Ethereum generowane najwolniej w historii; Piąty największy bank świata uruchomi system płatności oparty na Blockchain; Cryptopia dostaje zielone światło do wznowienia działalności; Kopie zapasowe kluczy na Google Drive i iClolud; Kolejny leniwy dzień.

Tokeny Ethereum generowane najwolniej w historii:

Szybkość z jaką nowe Ethereum są generowane przez mining jest najniższa w historii, ujawniają dane Etherscan.

Według Etherscan, dnia 10 lutego, zostało stworzonych 13.370 nowych ETH, co stanowi widoczny spadek z ponad 20 tysięcy zanotowanych w grudniu 2018 roku i najwyższego wyniku w historii – ponad 39 tysięcy – zgłoszonych 30 lipca 2015. Niedawne gwałtowne zmniejszenie ilości nowo wydobywanego eteru było ewidentnie spowodowane nagłym wzrostem trudności wydobycia Ethereum, na co wskazują dane Etherscan.

We wrześniu ubiegłego roku, główni deweloperzy Ethereum zdecydowali na ich regularnym posiedzeniu w dniu 31 sierpnia 2018 roku, o opóźnieniu tak zwanej „Difficulty Bomb”, zgadzając się na włączenie kodu tej zmiany do nadchodzącego hard forka Konstantynopol.

Difficulty Bomb, znana również jako „epoka lodowcowa” Ethereum, jest mechanizmem wdrożonym w łańcuchu Ethereum, który sprawia, że Proof of Work eteru jest coraz trudniejszy. 

Powodem wdrożenia tej funkcji jest uniemożliwienie górnikom kontynuowania ich działalności w łańcuchu po przejściu Ethereum na algorytm konsensusu Proof of Stake (PoS). Mimo to implementacja PoS była wielokrotnie opóźniana, dlatego też deweloperzy Ethereum opóźnili tę aktualizację, ponieważ planują ją wprowadzić razem z hard forkiem w Konstantynopol.

Ponadto opóźnienie epoki lodowcowej również obniża trudność miningu. Aby zrekompensować łatwiejszy proces wydobywania, Konstantynopol będzie również wyposażony w tak zwany „thirdening”: zmniejszenie nagrody dla każdego bloku z 3 do 2 ETH.

Taka aktualizacja spowodowałaby ponowne zwiększenie ilości wydobywanego codziennie Ethereum poprzez łatwiejsze tworzenie nowych bloków. Aktualizacja ta ma się obecnie odbyć w bloku 7.080.000, który według przewidywań ma zostać wydobyty 27 lutego, zgodnie z postem na blogu Consensys.

Piąty największy bank świata uruchomi system płatności oparty na Blockchain:

Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym, Japońska Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) oficjalnie ogłosiła, że uruchomi nowy system płatności oparty na Blockchain.

Piąty co do wielkości bank na świecie pracuje nad projektem we współpracy z amerykańską siecią dostarczania treści Akamai, z zamiarem uruchomienia usługi w pierwszej połowie 2020 r. Platforma nazwana „Global Open Network”, ma wykorzystywać zasięg branży płatności MUFG, aby umocnić swoją pozycję na coraz bardziej konkurencyjnym rynku płatności typu Blockchain.

MUFG i Akamai po raz pierwszy ogłosiły partnerstwo w maju ubiegłego roku, przedstawiając zarys Global Open Network i wyznaczając datę rozpoczęcia roku 2018.

Nowa sieć płatnicza będzie zróżnicowaną usługą płatniczą wyposażoną w interfejs, który może być wykorzystywany jako sieć komunikacyjna, oraz zawiera funkcje umożliwiające transfer i zarządzanie wartością za pośrednictwem Blockchain. Pozwoli to na znaczne obniżenie kosztów transakcyjnych dla wszystkich rodzajów usług płatniczych i może wesprzeć duży wzrost liczby transakcji.

– wyjaśnia komunikat prasowy.

Cryptopia dostaje zielone światło do wznowienia działalności:

Policja w Nowej Zelandii oznajmiła, że niedawno zhackowana giełda kryptowalut Cryptopia jest gotowa do ponownego uruchomienia i wznowienia operacji.

Detektyw Inspektor Greg Murton powiedział podobno, że główna część pracy wymaganej przez High Tech Crime Group w siedzibie firmy Cryptopia w Christchurch została w większości zakończona. Twierdzi, że zarząd Cryptopia ma teraz pełny dostęp do swoich obiektów i lokali biznesowych.

Inspektor stwierdził, że policja nie powstrzymuje Cryptopii przed wznowieniem działalności i podobno odmówiła sprecyzowania, kiedy lub czy zostaną wniesione oskarżenia. Murton odmówił podania ilości kryptowalut, które zostały uprowadzone w ataku hakerskim.

Podczas gdy nowozelandzka policja donosiła, że Cryptopia może być ponownie otwarta kiedy tylko będzie miała na to ochotę, strona internetowa firmy pozostaje niedostępna nadal podając informacje o konserwacji i cytując oficjalny raport nowozelandzkiej policji dotyczący dochodzenia w sprawie giełdy.

Jak donosi The New Zealand Herald, założyciele Cryptopii nie odpowiedzieli natychmiast na pytania dotyczące tego, kiedy i czy giełda wznowi działalność. W międzyczasie konta w mediach społecznościowych Cryptopii również pozostały ciche, a konto na Twitterze było nieaktywne od 28 stycznia.

Po włamaniu, które doprowadziło do wykradnięcia ponad 16,1 miliona dolarów z nowozelandzkiej giełdy Cryptopia, nowozelandzka policja rozpoczęła dochodzenie wraz z międzynarodowymi organami ścigania. Atak hakerski rozpoczął się 15 stycznia i podobno trwał około dwóch tygodni, w trakcie których zostały uprowadzone fundusze z dziesiątek tysięcy portfeli Ethereum.

Zgodnie z najnowszym raportem The New Zealand Herald, niektórzy eksperci od kryptowalut oszacowali, że ilość skradzionych monet jest warta nawet 23 miliony dolarów.

Kopie zapasowe kluczy na Google Drive i iClolud: 

Użytkownicy Coinbase Wallet będą wkrótce mogli tworzyć kopie zapasowe swoich prywatnych kluczy w chmurach Google Drive i iCloud.

Giełda kryptowalutowa z siedzibą w San Francisco opublikowała wiadomość z informacją, że jeśli użytkownicy zgubią klucze prywatne lub stracą urządzenia, mogą skorzystać z nowej funkcji, aby utworzyć kopię zapasową swojej 12-zwrotowej frazy odzyskiwania, aby uniknąć utraty dostępu do środków znajdujących się w aplikacji.

Dzięki kopii zapasowej w chmurze użytkownicy, aby odzyskać swoje fundusze będą musieli pamiętać tylko hasło, mówi Coinbase, ponieważ klucze prywatne będą bezpiecznie przechowywane. W celu zwiększenia bezpieczeństwa firma nadal zaleca ręczne zapisywanie hasła po aktywacji usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze.

Funkcja tworzenia kopii zapasowej jest szyfrowana za pomocą szyfrowania AES-256-GCM i dostępna tylko w aplikacji mobilnej Coinbase Wallet. Można je odszyfrować tylko za pomocą hasła.

Giełda stwierdziła ponadto, że ani ona, ani dostawcy usług chmury nie będą mogli uzyskać dostępu do haseł i funduszy użytkowników, ponieważ hasła będą w wyłącznym posiadaniu użytkowników.

Użytkownicy, którzy chcą korzystać z tej funkcji, będą musieli wyrazić zgodę, gdy aplikacja Wallet zostanie zaktualizowana w ciągu „najbliższych kilku dni”. Kopie zapasowe w chmurze można włączyć w dowolnym momencie w menu Ustawienia, wybierając „Recovery Phrase” i postępując zgodnie z instrukcjami.

Kolejny leniwy dzień:

Doba ponownie mija bez większych zmian. Bitcoin notuje spadek o 5%, EOS o 1,1% a Litecoin o 3,7%. Ethereum i XRP notują wzrost, kolejno o 0,6% i 0,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.3 mld dolarów i wynosi obecnie 120.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 21.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button