News

#583 Newsy z dnia 22.02.2019

Z piątkowych wydarzeń: Czołowa giełda instrumentów pochodnych będzie oferować kontrakty Futures; Nowa platforma konwertuje krypto na fiat bez wymogów KYC; ZCash zmienia nazwę firmy; Świadectwa szkolne Malty przechowywane na Blockchain; Bitcoin przekroczył próg 4000 dolarów.

Czołowa giełda instrumentów pochodnych będzie oferować kontrakty Futures:

Eurex, niemiecka giełda instrumentów pochodnych obsługiwana przez Deutsche Boerse, podobno planuje rozpocząć oferowanie kontraktów terminowych związanych z aktywami cyfrowymi, jak podaje The Block.

Osoby zaznajomione z tą sprawą podobno poinformowały Block, że spotkania z firmami zajmującymi się rynkiem mające na celu omówienie produktów Eurex miały już miejsce oraz że firma planuje uruchomić kontrakty terminowe powiązane z takimi cyfrowymi walutami jak Bitcoin, Ethereum i Ripple.

Deutsche Boerse rozważał wprowadzenie kryptowalutowych Futures już w grudniu 2017 r.

Myślimy o kontraktach terminowych, dzięki którym inwestorzy prywatni i instytucjonalni mogą chronić istniejące inwestycje w Bitcoina lub przygotować się na spadające ceny kryptowalut.

– powiedział wówczas rzecznik giełdy.

We wrześniu 2018 r. Deutsche Boerse utworzyło jednostkę „DLT, Crypto Assets and New Market Structures”, która zbadałaby potencjalne zakłócenia, jakie technologia może mieć dla infrastruktury rynku finansowego, a także nowe produkty, które giełda mogłaby rozwinąć w celu ulepszenia istniejących ofert.

Założona w 1998 roku, Eurex to międzynarodowa giełda instrumentów pochodnych obsługiwana przez jedną z wiodących giełd świata – Deutsche Boerse. Eurex Clearing podobno zarządza pulą wynoszącą 49 miliardów euro i rozlicza transakcje wycenione na 12,46 biliona euro miesięcznie.

Nowa platforma konwertuje krypto na fiat bez wymogów KYC:

Zgodnie z ogłoszeniem zamieszczonym na blogu firmy, portfel kryptowalutowy MyEtherWallet (MEW) we współpracy z krypto firmą Bity uruchamia platformę do konwersji kryptowalut na fiat bez konieczności spełenienia wymogów KYC (ang. Know-Your-Customer).

Użytkownicy portfela MEW V5 mogą teraz wymieniać Bitcoiny i Ethereum do wartości 5000 franków szwajcarskich (4,995 dolarów) na na euro i franki szwajcarskie bez konieczności spełniania wymogów KYC w portfelu. Użytkownicy mogą rzekomo dokonać wymiany z dowolnego miejsca na świecie.

Procedura KYC umożliwia organizacjom weryfikację tożsamości swoich klientów przed lub w trakcie współpracy z nimi. Firmy mogą ocenić, czy ich klienci są zaangażowani w nielegalne działania, takie jak pranie pieniędzy lub korupcja.

Aby skorzystać z opcji „Exit-to-Fiat”, klienci muszą wybrać docelową walutę cyfrową i fiducjarną w panelu portfela. Użytkownicy będą następnie proszeni o podanie niektórych danych osobowych, w tym numeru telefonu, danych bankowych, oficjalnej nazwy swojego konta bankowego oraz adresu rozliczeniowego potrzebnego do celów zgodności.

Zwiększona prywatność i anonimowość kryptowalut od zawsze były łączne przez rządy i organy regulacyjne z nielegalną działalnością i możliwością prania pieniędzy.  W ubiegłym miesiącu Chińska Administracja Cyberprzestrzeni (CAC) wprowadziła nowe regulacje dla firm typu Blockchain prowadzących działalność w tym kraju.

Wytyczne CAC wymagają od startupów Blockchain umożliwienie władzom wglądu do przechowywanych danych oraz wprowadzenia procedur rejestracyjnych, które wymagałyby od użytkowników podania numeru dokumentu tożsamości lub numeru telefonu. Ponadto będą oni zobowiązani do nadzorowania treści i cenzurowania informacji zabronionych na mocy obowiązującego prawa chińskiego.

ZCash zmienia nazwę firmy:

Firma ZCash, która stoi za monetą skupioną na prywatności ZCash, ogłosiła, że od teraz zmienia nazwę na Electric Coin Company.

„Zmieniamy nazwę dla jasności”, powiedziała firma w poście na blogu. Jednak społeczność jest zdezorientowana, większość osób uważa to za okropny ruch: „Nie jestem pewien, czy jest to wczesny żart na prima aprilis”, twierdzi członek społeczności.

Naszą nazwą prawną od zawsze było Zerocoin Electric Coin Company, LLC, a my nazywaliśmy samych siebie 'Zcash Company’. Ale firma to nie jest  Zcash. Zcash jest kryptowalutą, którą budujemy i wspieramy z pomocą członków społeczności. Ponadto nie jesteśmy fundacją Zcash. Fundacja jest odrębną i niezależną organizacją non-profit 501 (c) (3) […] Tylko nazwa się zmieniła. Jesteśmy tym samym zespołem, z tą samą misją: zapewnić każdemu wolność gospodarczą i możliwości.

– wyjaśnia firma.

Społeczność jednak uważa ten ruch za straszny pomysł: „Jutrzejszy nagłówek: krypto osiąga masową adopcję z dnia na dzień, ponieważ twórcy Ether, Tron, Stellar, BCH podążają z kolejnymi rebrandingami swoich monet: Anesthetic Solvent Company, Subatomic Particle Company, Star Flux Company” pisze użytkownik Twittera @singhsoro.

Prawnik i entuzjasta technologii Blockchain, Preston Byrne, również skomentował te wiadomości:

Myślę, że zmiana nazwy ZCash na „Electric Coin Company” jest niesamowita i retro. Tak jak „Electric Boat” lub „General Electric”.

Pozostaje jednak w niewielkiej mniejszości, która miała cokolwiek dobrego do powiedzenia na temat tego pomysłu. Ponadto wielu komentuje fałszywe przypuszczenie, że moneta ZCash również zmieni nazwę – z podań firmy wynika, że podjęła taką decyzję aby zapobiec takiemu rozwojowi spraw. 

Świadectwa szkolne Malty przechowywane na Blockchain:

Na Malcie wszystkie świadectwa szkolne będą przechowywane na Blockchain, jak podają lokalne media Malta Today.

Inicjatywa podobno rozszerza dwuletni projekt pilotażowy o wszystkie krajowe szkoły, w tym świadectwa szkół średnich wydawane przez państwo, kościół i szkoły niezależne. Zgodnie ze sprawozdaniem rząd maltański podpisał w tym celu dwuletni kontrakt z firmą programistyczną Learning Machine.

Podczas ceremonii podpisania w Castille, Premier Joseph Muscat twierdził, że Malta jest pierwszym krajem na świecie, który przeniósł wszystkie certyfikaty edukacyjne na Blockchain.

W 2017 r. powiedzieliśmy, że Malta stanie się wyspą Blockchain i tak się stało.

– powiedział w artykule.

W styczniu, Uniwersytet Bahrajnu również rozpoczął wydawanie dyplomów na Blockchain. Trade Arabia poinformował, że uniwersytecka inicjatywa Blockchain jest częścią ogólnej strategii digitalizacji dla osób uczących się.

Massachusetts Institute of Technology (MIT) w ramach programu pilotażowego wydał certyfikaty cyfrowe oparte na Blockchain dla ponad 100 absolwentów. Certyfikaty zostały wydane poprzez specjalną aplikację, która umożliwiła absolwentom udostępnienie „odpornej na manipulację” i „weryfikowalnej” wersji cyfrowej swoich certyfikatów potencjalnym pracodawcom i innym stronom.

Bitcoin przekroczył próg 4000 dolarów:

Ostatnia doba na giełdach wykazuje nieduże wzrosty wszystkich największych kryptowalut. Około godziny 15:00 Bitcoin przekroczył próg 4000 dolarów, a obecnie utrzymuje się blisko 4990 dolarów, notując wzrost na poziomie 1%. Wartość Ethereum wzrosła o 2,6%, XRP o 0,6% a EOS o 3,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.6 mld dolarów i wynosi obecnie 135 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 24.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, cryptonews.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button