News

#585 Newsy z dnia 24.02.2019

Z niedzielnych wydarzeń: JPMorgan mógł mieć wpływ na zmianę ceny Bitcoina; Bank z Liechtensteinu wprowadza spółkę krypto; Nagły dump na giełdach.

• JPMorgan mógł mieć wpływ na zmianę ceny Bitcoina:

Max Keizer skrytykował JPM Coin, twór Jamiego Dimona i JPMorgan oraz zasugerował, że ogłoszenie nowego, scentralizowanego stable coina Dimona, wywołało ostatnio wzrost ceny Bitcoina. On, jak i wielu ekspertów, twierdzi, że to tutaj leży przyczyna odbicia. W zeszłym tygodniu cena BTC wynosiła ok. 3600 dolarów, następnie wzrosła do poziomu 4200 dolarów, aż do dnia dzisiejszego, kiedy to nastąpił dump w okolice 3800 dolarów.

Natomiast w kwestii samego JPM Coin – Nick Szabo porównał token do Maduro Petro w Wenezueli, ze względu na przybliżony poziom zaufania, który jest ważnym czynnikiem w powodzeniu tokena.

Byli też tacy, którzy upierali się, że JPM Coin w ogóle nie powinien być nazywany kryptowalutą. Wśród nich jest amerykański ekonomista, Nouriel Roubini. Być może jest to zaskakujące, bo to jedna z osób, która wydawała się iść w parze ze słowami Dimona, będąc notorycznym sceptykiem bitcoinowym i spowodowała, że niektórzy miłośnicy krypto zaczęli kwestionować swoje własne przekonania.

Jamie Dimon miał bolesny związek ze społecznością kryptowalut, po nazwaniu Bitcoina „oszustwem” w 2017 roku. Później twierdził, że żałuje swoich słów, po tym, jak rzekomo zdał sobie sprawę, że to są możliwości, na których można zarobić.

Keizer pozostał niezmiennie niewzruszony z Dimonem. W wywiadzie dla Bitcoinist w grudniu zeszłego roku, podsycając jego wiarę w Bitcoina, namawiał społeczeństwo, aby zaufali słowom „odmienionego” Dimona.

• Bank z Liechtensteinu wprowadza spółkę krypto:

Bank Frick w Liechtensteinie, wprowadza na rynek instytucjonalną spółkę zależną, DLT Markets, zajmującą się platformami transakcyjnymi kryptowalut. Zgodnie z zapowiedzią banku, DLT Markets zapewni inwestorom instytucjonalnym „w pełni regulowany i bezpieczny dostęp do klasy zasobów tokenów cyfrowych”.

Edi Wögerer, CEO Banku Frick, oświadczył:

Dzięki naszemu spin-offowi, oferujemy klientom instytucjonalnym unikalne połączenie firmy fintech i banku regulowanego przez UE.

Roger Wurzel, który wcześniej pracował w dziale rozwoju biznesu w Bank Frick, został powołany na stanowisko prezesa nowej spółki zależnej. Były deweloper projektu Blockchain w banku i współzałożyciel firmy doradczej Styxchange, będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu w DLT Markets.

DLT Markets nie jest pierwszym przedsięwzięciem banku w sferze kryptograficznej. Bank Frick oferuje również „inwestycje bezpośrednie”. Niedawno informowaliśmy, że Liechtensteinische Post AG, krajowa usługa pocztowa, planuje oferować usługi wymiany kryptowalut w ich fizycznych lokalizacjach.

• Nagły dump na giełdach:

Nieco ponad 20 minut trwała panika na giełdach, kiedy to Bitcoin spadł z 4140 dolarów na 3910 dolarów, sięgając dziś nawet ceny 3795 dolarów. Aktualna wartość jednostki BTC to 3865 dolarów. W porównaniu do ostatniej doby, jest to spadek o 5,6%. Jest on dość łagodny, w porównaniu do innych czołowych kryptowalut. Cena Ethereum spadła o 8,8%, Ripple o 7%, a EOS o 9,7%. Jeszcze bardziej dotkliwie niedzielne popołudnie trafiło Litecoin i Bitcoin Cash, które to spadły kolejno o 11,5% oraz 10,4%.

Kapitalizacja rynkowa spadła o 7 mld dolarów i wynosi na tę chwilę 127 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button