News

#588 Newsy z dnia 27.02.2019

Ze środowych wydarzeń: Cryptopia podaje szacowane straty z włamania; Sony i Fujitsu łączą siły aby polepszyć wiarygodność danych; Diar: XRP łamie wymóg notowania na Coinbase; Steve Wozniak: widzieliśmy ogromne tworzenie wartości Bitcoina; Na giełdach spokojnie.

Cryptopia podaje szacowane straty z włamania:

Nowozelandzka giełda kryptowalutowa Cryptopia podzieliła się wiedzą o stratach z włamania na platformę z zeszłego miesiąca. 

Po prawie okresie milczenia, który trwał od czasu włamania, firma opublikowała serię aktualizacji za pośrednictwem Twittera. Przede wszystkim, Cryptopia dostarczyła informację dotyczącą tego jak wiele z łącznych zasobów posiadanych przez platformę zostało utraconych w cyberataku.

Kontynuujemy prace nad oceną wpływu, jaki miał styczniowy hack. Obecnie obliczyliśmy, że w najgorszym wypadku zostało skradzionych 9,4% naszych udziałów.

– mówi giełda.

15 stycznia Cryptopia weszła w tryb offline, mówiąc, że doznała „naruszenia zabezpieczeń, które doprowadziło do znacznych strat.” Giełda nie dostarczyła wówczas żadnych konkretnych informacji i podała, że nie może komentować sytuacji podczas dochodzenia prowadzonego przez nowozelandzką policję.

Dzisiejsze tweety stwierdzają, że giełda „zabezpiecza każdy portfel indywidualnie”, aby upewnić się, że będzie całkowicie bezpieczny przy wznowieniu transakcji.

W wyniku [utworzenia] nowych portfeli proszę powstrzymać się od lokowania środków na stare adresy Cryptopii. Jutro podamy więcej aktualizacji, miej oko na naszą stronę.

– czytamy.

Sony i Fujitsu łączą siły aby polepszyć wiarygodność danych:

Dwóch japońskich gigantów technologicznych połączyło siły w ramach inicjatywy wykorzystującej technologię Blockchain, aby zapewnić edukacyjną dokumentację, której nie można sfałszować.

Sony w dzisiejszym ogłoszeniu oświadczył, iż Sony Global Education, Fujitsu Ltd. i Fujitsu Research Institute rozpoczęły badania terenowe, aby ocenić użyteczność technologii Blockchain w zarządzaniu danymi z kursów i ocenami z egzaminów. W ramach badań współpracuje również Human Academy, instytucja edukacyjna, która służy zagranicznym studentom. 

Podczas badań, studenci zagraniczni, którzy zamierzają studiować w Japonii, wezmą udział w kursie przygotowującym ich do testu biegłości językowej Nihongo Kentei.

W ramach kursu uczniowie będą korzystać z cyfrowej platformy edukacyjnej Fujitsu Fisdom*2, a dane, w tym dzienniki badań i oceny z testów, będą niezmiennie przechowywane i zarządzane na Blockchainie. Dane zostaną przekazane studentom jako „niepodważalny” certyfikat cyfrowy, mówi Sony.

Coraz więcej zagranicznych pracowników i studentów przyjeżdża do Japonii, a wielu z nich, aby rozpocząć pracę lub edukację, przed przyjazdem do kraju musi dostarczyć wyniki lekcji i egzaminów z języka Japońskiego. Sony zauważył, że nie zawsze jest łatwo potwierdzić wyniki kursantów z zagranicy.

Pod względem umiejętności językowych doprowadziło to do problemów, ponieważ po przybyciu do Japonii nie zostały dostarczone odpowiednie instrukcje dostosowane do umiejętności danej osoby, w skutek czego instytucja nie była w stanie zaoferować wsparcia w poszukiwaniu pracy. 

– wyjaśniła firma.

Diar: XRP łamie wymóg notowania na Coinbase:

Ripple (XRP) podobno narusza jedną z zasad notowania Coinbase, mimo że giełda kryptowalut dodała obsługę altcoina na platformie Pro. Raport firmy badawczej Blockchain, Diar, stwierdza, że XRP łamie jeden z wymogów Coinbase, aby być notowanym na platformie.

Konkretnie, w swoim „Digital Asset Framework” Coinbase stwierdza, że „udział własnościowy utrzymywany przez zespół jest mniejszościowym udziałem”, podczas gdy według Diara Ripple ma około 60 procent podaży w depozycie.

Coinbase Pro, profesjonalna oferta platformy kryptograficznej ze Stanów Zjednoczonych, Coinbase, dodała wczoraj obsługę tokena XRP. W komunikacie, Coinbase stwierdził, że pełny handel XRP będzie dostępny dla klientów w USA, Kanadzie, Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Singapurze i Australii, a także planuje rozszerzyć swoje usługi do innych krajów w późniejszym terminie.

XRP zareagowało natychmiast na informacje o jego notowaniu na Coinbase Pro. Moneta okazała się być jednym z największych zwycięzców tego dnia, osiągając 0,377 dolara po stopniowym spadku z tygodniowego maksimum na poziomie 0,314 dolara w dniu 19 lutego, według danych z CoinMarketCap.

W zeszłym miesiącu firma Messari, zajmująca się analizą kryptograficzną, opublikowała raport stwierdzający, że kapitalizacja rynkowa XRP może być zawyżona aż o 6 mld dolarów. Raport stwierdza, że krążący w obiegu zapas XRP może być zawyżony o 48 procent, co oznacza, że „rzeczywisty” pułap rynkowy wynosi 6,9 mld dolarów zamiast 13 mld dolarów, który był wówczas notowany na CoinMarketCap.

Steve Wozniak: widzieliśmy ogromne tworzenie wartości Bitcoina: 

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, zapytany w wywiadzie dla Bloomberga o potencjał Bitcoina oświadczył, że jego zdaniem „widzieliśmy ogromne tworzenie wartości”.

Kiedy Bloomberg zapytał Wozniaka, czy nadal oczekuje, że Bitcoin stanie się w przyszłości walutą świata po tym jak „zaobserwowaliśmy masowe niszczenie wartości Bitcoina”, przedsiębiorca odpowiedział: 

Nie jestem pewien, czy kupuję, że widzieliśmy ogromne niszczenie wartości, myślę, że widzieliśmy ogromne tworzenie wartości.

– odpowiedział.

Współzałożyciel firmy Apple twierdził, że spadki na rynku często powoduje psychika, a strach częściowo determinuje cenę. Woźniak wyjaśnił, że nie był zainteresowany Bitcoinem jako inwestor i że „tylko eksperymentował z Bitcoinem”, mówiąc, że używał krypto jako formy płatności.

Wozniak zauważył również, że „sprzedał wszystkie swoje Bitcoiny kiedy poszedł on w górę”, powtarzając to, co powiedział w styczniu:

Nie chcę być jedną z tych osób, które wpatrują się w cenę Bitcoina, więc wszystkie wyprzedałem.

– powiedział.

Inżynier dodał, że nigdy nie zainwestował w żadne akcje ani nie korzystał z aplikacji giełdowej Apple.

W październiku zeszłego roku, Steve Wozniak został współzałożycielem funduszu venture capital EQUI Global, skupionego na technologii Blockchain.

Na giełdach spokojnie:

Ostatnia doba na giełdach nie wykazała znacznych ruchów. Z czołowych kryptowalut Binance Coin notuje największy dodatni wynik, o 5,2%, za nim EOS oraz Ethereum, kolejno o 2,1% i 1,1%. Przy pozostałych pozycjach obserwujemy ruchy poniżej 1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.4 mld dolarów i wynosi obecnie 130.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 24.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button