News

#610 Newsy z dnia 21.03.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Nowe doniesienia ws. wypłat roszczeń dla byłych użytkowników Mt. Gox; Szwajcaria zatwierdza nowe instrukcje dot. regulacji kryptowalut; Square rekrutuje nowych specjalistów; Dzień kończy się spadkami.

• Nowe doniesienia ws. wypłat roszczeń dla byłych użytkowników Mt. Gox:

Nobuaki Kobayashi, powiernik nieistniejącej już giełdy Mt. Gox ogłosił, że zakończył rozpatrywanie roszczeń rehabilitacyjnych byłych użytkowników giełdy i że zostaną powiadomieni o wynikach w ciągu kilku dni.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, około 24 000 użytkowników zostało poszkodowanych przez ataki hakerskie na Mt. Gox w 2011 roku i późniejszy upadek giełdy na początku 2014 roku, który spowodował utratę 850.000 Bitcoinów o wartości około 460 mln dolarów.

W dniu 15 marca 2019 r. Powiernik ds. Rehabilitacji zatwierdził lub odrzucił wnioski o rehabilitację dotyczące prawa użytkowników giełdy Mt. Gox do składania roszczeń wobec Mt. Gox o zwrot kryptowalut i / lub gotówki […] i składanych do Sądu Rejonowego w Tokio oświadczeń.

– poinformował adwokat Nobuaki Kobayashi.

Chociaż nie podano dokładnej daty powiadomienia i ewentualnego spodziewanego zwrotu, w komunikacie przedstawiono szczegóły proceduralne dotyczące sposobu, w jaki wierzyciele mogą dowiedzieć się o losie swoich roszczeń, zgodnie z odpowiednimi procedurami, które wykorzystali do ich złożenia.

W tym miesiącu były dyrektor generalny Mt. Gox, Mark Karpeles, został skazany na dwa i pół roku w zawieszeniu po tym, jak został uznany winnym manipulowania dokumentami finansowymi.

Karpeles został uznany winnym mieszania osobistych środków finansowych z finansami giełdy, aby ukryć straty platformy w wyniku ataków hakerskich. Karpeles został jednak zwolniony z kary pieniężnej za defraudację i nie odsiedzi wyroku, o ile nie popełni kolejnego przestępstwa w ciągu czterech lat.

Kontrowersyjna postać kryptograficzna, Brock Pierce, stojący na czele ruchu „GoxRising”, twierdzi, że może ponownie uruchomić platformę transakcyjną i przyspieszyć rekompensatę dla wierzycieli Mt. Gox. Karpeles zlekceważył roszczenia Pierce’a i domniemane prawa do ponownego uruchomienia platformy.

• Szwajcaria zatwierdza nowe instrukcje dot. regulacji kryptowalut:

Organ ustawodawczy rządu szwajcarskiego, Zgromadzenie Federalne, zatwierdził wniosek o zalecenie Radzie Federalnej dostosowania istniejącego prawodawstwa do regulacji kryptowalut.

Wniosek przedstawiony przez liberalnego członka zgromadzenia Giovanniego Merliniego ma na celu poinstruowanie Rady Federalnej o dostosowaniu istniejących przepisów dotyczących środków proceduralnych organów sądowych i administracyjnych, tak aby mogły one być również stosowane do kryptowalut. Rada zatwierdziła wniosek wynikiem 99 głosów za do 83 głosów przeciw, 10 osób wstrzymało się od głosu.

Krok ten ma na celu zlikwidowanie zauważonych luk w ochronie użytkowników kryptowalut przed nielegalnymi działaniami, takimi jak wymuszenia i pranie pieniędzy. Ustawodawstwo ma na celu ustalenie, jak zminimalizować ryzyko związane z kryptowalutami, a także czy podmioty prowadzące kryptograficzne platformy transakcyjne powinny być utożsamiane z pośrednikami finansowymi, a tym samym podlegać nadzorowi rynku finansowego.

Po zatwierdzeniu szwajcarski minister finansów Ueli Maurer podobno stwierdził, że proponowane zmiany wykraczają poza zakres planowanego rozporządzenia.

W grudniu ubiegłego roku Maurer zasugerował, że zamiast ram prawnych dostosowanych wyłącznie do Blockchain lub kryptowalut, Szwajcaria powinna dostosować istniejące przepisy tak, aby uwzględnić nową technologię i jej stosowanie w zakresie finansów.

Na początku marca Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego (BCBS), międzynarodowa instytucja bankowa z siedzibą w Szwajcarii, ostrzegł, że dynamiczny rozwój branży kryptograficznej może potencjalnie „zwiększyć problemy ze stabilnością finansową i zwiększyć ryzyko dla banków”. BCBS argumentowało również, że nie jest bezpiecznie polegać na kryptowalutach jako środkach wymiany i środkach służących do przechowywania wartości.

Square rekrutuje nowych specjalistów:

Startup Square planuje zatrudnić wielu inżynierów i projektantów do pracy nad swoimi inicjatywami kryptograficznymi, zgodnie z tweetami CEO Jacka Dorseya.

Dorsey, który również założył i prowadzi Twittera, ogłosił w środę wieczorem, że Square planuje zatrudnić trzech lub czterech inżynierów i jednego projektanta „do pracy w pełnym wymiarze godzin nad wkładem open source do ekosystemu Bitcoin / krypto”. Rzecznik Square powiedział, że nie ma żadnych dodatkowych informacji, które można by udostępnić poza tweetami.

Być może bardziej istotne jest to, że ci nowi pracownicy mają możliwość otrzymywania wypłaty w Bitcoinach, powiedział Dorsey. Cała praca będzie open source, a według Dorseya, nowi pracownicy nie będą koncentrować się na interesach handlowych Square, ale raczej „na tym, co jest najlepsze dla społeczności kryptograficznej”.

Dorsey od dawna jest zwolennikiem Bitcoina. Często powtarza, że ma nadzieję, że Bitcoin stanie się internetową – i światową – jedyną rodzimą walutą. 

W środowym wątku Dorsey dodał, że poprawa ekosystemu kryptograficznego wydaje się być „najbardziej wpływową rzeczą”, jaką Square może zrobić dla społeczności,

Square zabrało wiele dla siebie  ze społeczności open source, co doprowadziło nas tutaj. Nie oddaliśmy wystarczająco dużo. Jest to mały sposób na zwrot, który jest zgodny z naszymi szerszymi interesami: bardziej dostępny globalny system finansowy dla Internetu.

– dodał.

Oficjalna strona internetowa hrabstwa Missoula w Stanach Zjednoczonych informuje, że 14 marca komisarze krajowi omówili regulację wydobycia kryptowaluty.

Dzień kończy się spadkami:

Miniona doba na giełdach wykazała widoczne spadki całej czołówki kryptowalut. Najbardziej dotknięte zostały Binance Coin, Stellar i Bitcoin Cash, kolejno o 4,7%, 4,2% i 4%. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 1,1%, Ethereum o 2,3% a XRP o 2,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2.2 mld dolarów i wynosi obecnie 138.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 35.7 mld dolarów.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button