News

#612 Newsy z dnia 23.03.2019

Z sobotnich wydarzeń: Dyrektor Bitmex spodziewa się hossy; UPS utworzy platformę opartą na Blockchain; Banki Centralne powinny pozostawić krypto dla Facebook i JPMorgan; Cardano kryptowalutą dnia.

• Dyrektor Bitmex spodziewa się hossy:

Arthur Hayes, współzałożyciel i dyrektor generalny platformy transakcyjnej krypto BitMEX, przewiduje, że Bitcoin wróci w tym roku do 10.000 dolarów. Hayes podzielił się swoimi przewidywaniami w biuletynie.

Według Hayes, ożywienie na rynku rozpocznie się na początku czwartego kwartału 2019 r.:

Zmiany w 2019 r. będą intensywne i Bitcoin powróci do 10.000 dolarów. To bardzo istotna bariera psychologiczna. 20.000 dolarów to ostateczna poprzeczka. 11 miesięcy zajęło od 1000 do 10.000 dolarów, ale mniej niż jeden miesiąc od 10.000 do 20.000 dolarów.

Wcześniej, w marcu, ramię badawcze BitMEX ujawniło, że jego pełny węzeł Ethereum Parity zawiera „potencjalny błąd”, Autorzy stwierdzili, że rzekomy błąd może zostać wykorzystany przez atakującego w pewnych okolicznościach, ale informują też, że ​​jest to mało prawdopodobne.

W styczniu BitMex opublikował wyniki badań ujawniających, że łączna wartość wszystkich tokenów przydzielonych analizowanym projektom do ich własnych zespołów spadła z 24,2 mld dolarów w momencie emisji każdego tokena, do około 5 mld dolarów.

BitMEX poinformował też, że rynek krypto-niedźwiedzia z 2018 r. stanowił 54% strat, wraz z transferem na adresy zewnętrzne o wartości 1,5 mld dolarów i innymi czynnikami, które jeszcze bardziej zmniejszyły udziały projektów. Raport podkreślił również, że łączna historyczna wartość tokenów kontrolowanych przez zespoły przedmiotowe, wynosiła ponad 80 mld dolarów.

• UPS utworzy platformę opartą na Blockchain:

Amerykański wielonarodowy gigant dostarczania i zarządzania łańcuchem dostaw United Parcel Service (UPS), nawiązuje współpracę z firmą Inxeption zajmującą się technologią e-commerce, aby stworzyć Inxeption Zippy – opartą na Blockchain platformę e-commerce, która pomaga sprzedawcom B2B w tworzeniu, sprzedaży i wysyłce produktów online.

Platforma oparta na technologii Inxeption daje producentom, dystrybutorom i hurtownikom możliwość stworzenia strony internetowej pod marką firmy do przeprowadzania transakcji e-commerce, ułatwiając przy tym sprzedaż, marketing i rzeczywistą sprzedaż produktów innym klientom biznesowym. Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, komponent Blockchain tej platformy, ma na celu ochronę poufnych informacji, takich jak indywidualne ceny i wynegocjowane stawki.

Po drugiej stronie partnerstwa, UPS zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw dzięki dobrze znanym globalnym usługom transportowym, śledzenia i logistyki. Usługi te obejmują budowę stron internetowych ze szczegółami produktów, planowanie zamówień, monitorowanie przesyłek, obsługę zwrotów, zarządzanie zamówieniami, przetwarzanie transakcji kartą kredytową, opcje finansowania, marketing w wyszukiwarkach oraz przegląd analiz sprzedaży i marketingu.

Dyrektor ds. Marketingu UPS, Kevin Warren, stwierdził:

Rozwój handlu elektronicznego sprawia, że ​​nabywcy B2B oczekują takich samych szybkich i wygodnych zakupów, z których korzystają konsumenci. Praca z Inxeption to kolejny sposób, w jaki tworzymy innowacyjne rozwiązania, które pomagają małym firmom dostarczać wysokiej jakości usługi swoim klientom i odnosić sukcesy w handlu elektronicznym.

Podobnie dyrektor generalny Inxeption Farzad Dibachi stwierdził:

Rewolucjonizujemy handel elektroniczny B2B, łącząc firmy i ich klientów online w zaufany sposób. Ta relacja tworzy uproszczone rozwiązania cenowe dla handlowców B2B z ograniczonym marketingiem cyfrowym i zasobami IT, aby łatwo zarządzać wszystkimi aspektami sprzedaży i wysyłki z jednego bezpiecznego miejsca.
Partnerstwo oparte na Blockchain pomiędzy Inxeption, a UPS jest jednym z pierwszych, które zapewnia handlowcom B2B bezpieczną i skuteczną platformę e-commerce online, która może pomóc im zwiększyć przychody. Służy również jako kolejny przykład tego, jak technologia Blockchain jest przyjmowana przez firmy zajmujące się łańcuchami dostaw.

• Banki Centralne powinny pozostawić krypto dla Facebook i JPMorgan:

Banki Centralne powinny pozostawić emisję walut cyfrowych korporacjom takim jak Facebook i JPMorgan, dopóki duże korporacje nie przetestują tokenizacji samych walut obcych – tak twierdzi Pauline Adam Kalfon, partner blokowy i partner finansowy w PwC France, jak informuje raport Forbesa.

Gdy tylko kryptowaluty zostaną „przetestowane przez korporacje”, Banki Centralne powinny zrobić krok w kierunku kryptografii, tak argumentował Kalfon, dodając, że zmniejszy to prawdopodobieństwo potencjalnie negatywnych skutków dla gospodarki wynikających z jakiegokolwiek Banku Centralnego emitującego walutę cyfrową.

Kalfon wyjaśniła, że Bank Centralny Francji, Banque de France, może nie być najlepszym podmiotem do uruchomienia projektu waluty cyfrowej, wyjaśniając, że bank będzie działał w ramach Europejskiego Banku Centralnego (EBC).

Jest oczywistym, że projekt na szczeblu europejskim byłby bardzo złożony i wymagający pod względem zarządzania, wymagający dostosowania i konsensusu politycznego wszystkich zainteresowanych stron z każdego państwa członkowskiego.

– stwierdza Kalfon.

W połowie lutego JPMorgan ogłosił plany uruchomienia własnej kryptowaluty, JPM Coin, w celu zwiększenia wydajności rozliczeń. Po wiadomościach, dyrektor generalny JPMorgan Jamie Dimon stwierdził, że nowa kryptowaluta firmy może pewnego dnia zostać wykorzystana przez konsumenta.

Po raz pierwszy Facebook zajął się własną krypto w grudniu 2018 r., podczas gdy The New York Times (NYT) opublikował artykuł pod koniec lutego, twierdząc, że gigant mediów społecznościowych opracowuje stablecoin, który obejmowałby trzy w pełni należące do Facebooka aplikacje – WhatsApp, Messenger i Instagram.

• Cardano kryptowalutą dnia:

Podczas ostatniej doby nie odnotowaliśmy wielu zmian na giełdach, jednak zdecydowanie wyróżnił się Cardano (ADA), notując wzrost aż o 9%, będąc w tym momencie 10-tą kryptowalutą w rankingu CoinMarketCap. Dobry wynik też zaliczył TRON, którego cena zwiększyła się o 5,6%. Ścisła czołówka już nie osiągała takich rezultatów. Cena Bitcoina spadła o 0,2%, Ethereum o 0,1%, Ripple o 0,5%, a Litcoina z kolei wzrosła o 2,1%.

Kapitalizacja całego rynku utrzymuje się na poziomie 140 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button