News

#619 Newsy z dnia 30.03.2019

Z sobotnich wydarzeń: Bithumb pada ofiarą hakerów; SEC po raz kolejny odkłada decyzję ws. ETF; OmniseGo zaprzecza plotkom o przejęciu firmy; Na giełdach mieszane ruchy.

Bithumb pada ofiarą hakerów:

Dzisiaj, 30 marca, giełda kryptograficzna Bithumb opublikowała na Twitterze, że ich wypłaty i depozyty kryptowalut zostały tymczasowo wstrzymane.

W wyjaśnieniu dotyczącym tweeta giełda pisze, że o godzinie 10:15 (strefa czasowa nieznana) za pośrednictwem swojego systemu monitorowania wykryli to, co opisują jako anormalne wypłaty. Giełda zauważa, że „ od czasu wykrycia zabezpieczyli wszystkie kryptowaluty zimnym portfelem i sprawdzili je, blokując usługę wpłat i wypłat”.

Incydent miał być „wypadkiem z udziałem osób wewnątrz”. W zaktualizowanym wpisie na blogu, Bithumb wskazuje, że to wina giełdy, która koncentrowała się wyłącznie na ochronie przed atakami z zewnątrz i nie weryfikowała jego personelu. Ogłoszenie zapowiada, że incydent się nie powtórzy, ponieważ firma opracowuje system weryfikacji swoich pracowników.

Gorący portfel EOS na giełdzie zaczął wczoraj wysyłać EOS na adres atakującego co trwało dopóki firma nie zdała sobie sprawy, że atak jest w toku i rozpoczęła przenoszenie środków do zimnego portfela, który najwyraźniej nie został naruszony.

Ponad 3 mln EOS (około 12,5 mln dolarów) zostało przeniesionych z gorącego portfela. Od tego czasu firma zwróciła uwagę, że wszystkie skradzione fundusze należały do giełdy, a fundusze użytkowników znajdują się w zimnym portfelu. Według informacji prasowych The Block Crypto, około 20 milionów XRP (równowartość około 6,2 mln dolarów) również zostało skradzionych.

Jest to drugi hack, z którym spotkała się giełda w niecały rok. W dochodzeniu po ostatnim włamaniu giełda odzyskała 14 mln dolarów skradzionych funduszy i stwierdziła, że tym razem również spodziewa się odzyskać straty. Bithumb twierdzi, że obecnie prowadzi intensywne dochodzenia z koreańską agencją bezpieczeństwa i Internetu (KISA) oraz firmami zajmującymi się bezpieczeństwem cybernetycznym.

Dołożymy wszelkich starań, aby wznowić wpłaty i wypłaty tak szybko, jak to możliwe, aby zapewnić stabilność usługi.

– pisze giełda.

SEC po raz kolejny odkłada decyzję ws. ETF:

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opóźniła swoją decyzję w sprawie zmiany ustawy o papierach wartościowych, która pozwoliłaby na notowanie Bitcoinowych ETF.

Bitwise złożył wniosek z NYSE Arca 15 lutego pod warunkiem, że decyzja zostanie podjęta w ciągu 45 dni. Jeśli komisja odczuwa potrzebę przedłużenia tego okresu, dozwolone jest przedłużenie okresu przeglądu do 90 dni. Po dzisiejszym ogłoszeniu SEC musi podjąć decyzję, czy zatwierdzić zmianę przepisów do 16 maja 2019 r.

Fundusze ETF to papiery wartościowe, które śledzą koszyk aktywów proporcjonalnie reprezentowanych w akcjach funduszu i są przez niektórych postrzegane jako potencjalny krok naprzód dla masowego przyjęcia kryptowalut. NYSE Arca i Bitwise początkowo ujawniły plany uruchomienia Bitcoinowych ETF w styczniu.

SEC przedłużyła również swoją decyzję o ETF VanEck / CBOE Bitcoin. Na tych samych warunkach SEC przedłużyła swój początkowy 45-dniowy okres przeglądu do 90 dni. Nowy termin rozpatrzenia ETF przypada na 21 maja.

Podczas gdy CBOE początkowo złożył wniosek w ubiegłym roku, w styczniu wycofał wniosek o zmianę przepisów, gdy zamknięcie rządu USA zmniejszyło zdolności operacyjne SEC. CBOE i VanEck ponownie zastosowali się do SEC 31 stycznia po tym, jak zamknięcie rządu było mniej lub bardziej rozwiązane.

Proces składania wniosków przeszedł kilka opóźnień, ponieważ SEC wielokrotnie opóźniała podjęcie decyzji. Firmy po raz pierwszy złożyły w SEC wniosek o notowanie Bitocinowych ETF 6 czerwca 2018 r. Następnie w sierpniu komisja opóźniła swoją decyzję o notowaniu ETF do 30 września. Komisja poprosiła później o dalsze uwagi dotyczące decyzji, twierdząc, że agencja nie „doszła do żadnych wniosków w odniesieniu do żadnej z kwestii” w sprawie zmiany przepisów.

Niektórzy eksperci branżowi wyrazili wątpliwości co do możliwości wdrożenia Bitcoinowych ETF. W styczniu Brian Kelly, przedsiębiorca kryptograficzny i współpracownik CNBC, powiedział, że w 2019 r. nie ma żadnej szansy na zatwierdzenie Bitcoinowych ETF.

OmniseGo zaprzecza plotkom o przejęciu firmy:

Hasegawa Jun, założyciel Omise – firmy stojącej za OmiseGo (OMG) – zaprzeczył doniesieniom o przejęciu firmy w korespondencji z Cointelegraph Japan.

29 marca serwis informacyjny The Block Crypto poinformował, że Charoen Pokphand Group, największa prywatna firma w Tajlandii, nabyła Omise za 150 mln dolarów. Wkrótce potem Omise odpowiedział na zapytanie Cointelegraph Japan, zaprzeczając plotkom.

W swojej korespondencji z Cointelegraph, Jun dalej zauważył, że prosi Blok o natychmiastowe usunięcie publikacji, opublikowanie przeprosin i wydanie poprawki do artykułu. Według niego plotka może mieć negatywny wpływ na Omise Holdings, jej spółki zależne i spółkę, która podobno dokonano przejęcia. Wreszcie Jun ostrzega, że Omise rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko placówce, jeśli Blok nie zareaguje do 30 marca i spełni żądania.

Omisego – platforma płatnicza na bazie Ethereum – jest obecnie 26. kryptowalutą według kapitalizacji rynkowej i według danych CoinMarketCap w ciągu 24 godzin wzrosła o ponad 4 procent.

W listopadzie ubiegłego roku, OmiseGo współpracowało z protokołem Blockchain Mass Vehicle Ledger, aby opracować Proof-of-Concept w celu ustalenia, czy zdecentralizowana sieć OMG jest odpowiednia dla systemu przechowywania danych MVL.

Na giełdach mieszane ruchy:

Giełdy w stosunku do ostatniej doby wykazują ruchy zarówno dodatnie, jak i ujemne. W czołowej dziesiątce wzrosty możemy zobaczyć przy Ethereum, XRP i Binance Coin, kolejno o 0,3%, 1,3% i 0,2%. Spadki natomiast notują Bitcoin – o 0,1%, EOS – o 4,3%, Litecoin – o 0,8% oraz Bitcoin Cash – o 1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.2 mld dolarów i wynosi obecnie 143.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 34.2 mld dolarów.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button