News

#622 Newsy z dnia 02.04.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Malta zatwierdza kryptograficzne licencje; Czołowa amerykańska giełda dodaje nowe usługi; Nowy stablecoin zakotwiczony w funcie brytyjskim; Rynki w rozkwicie.

• Malta zatwierdza kryptograficzne licencje:

Maltański Urząd ds. Nadzoru Finansowego (MFSA) zatwierdził pierwszych 14 agentów aktywów kryptograficznych, którzy wcześniej złożyli wnioski o licencję. Informacja została opublikowana w oficjalnym oświadczeniu.

Zatwierdzenie licencji ma miejsce pięć miesięcy po wejściu w życie ustawy o wirtualnych aktywach finansowych (VFA), przyjętej przez maltański rząd w ubiegłym roku. Według lokalnej gazety „Times of Malta” wstępnie złożonych zostało ponad 250 wniosków, jednak prawie dwie trzecie z nich nie przeszło pomyślnie przez oficjalny proces ewaluacji.

Ostatecznie tylko 14 z nich zostało zatwierdzonych z drobnymi błędami, które będą musiały zostać naprawione przez wnioskodawców. Organ nadzorujący stwierdza, że jego przedstawiciele będą teraz pomagać dostawcom usług kryptograficznych w ramach ustawy o wirtualnych aktywach finansowych.

Według MFSA agenci są teraz zobowiązani do oceny planów biznesowych swoich klientów i upewnienia się, że są one odpowiednio przygotowane przed złożeniem wniosku do MFSA. Ponadto agenci muszą z należytą starannością sprawdzić, czy wnioski są zgodne z wytycznymi dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Sam ustawodawca nazywa tę decyzję ważnym kamieniem milowym w wysiłkach MFSA, aby stać się „regulatorem doskonałości” dla branży kryptograficznej. Urzędnicy uważają, że decyzja będzie promować integralność rynku i dbać o interes publiczny w kryptografii.

Maltańskie banki są jednak nadal ostrożne w otwieraniu rachunków bankowych dla lokalnych firm kryptograficznych. Kiedy w marcu Times of Malta skontaktowała się z wieloma firmami prawnymi i finansowymi, podobno potwierdzili oni, że banki odmawiają przyjmowania i zatwierdzania wniosków o otwarcie kont, twierdząc, że wykraczają one poza ich apetyt na ryzyko. Sekretarz parlamentarny ds. usług finansowych na Malcie, Silvio Schembri, powiedział, że banki czekają, aż agenci uzyskają zgodę MFSA zanim zaoferują im usługi.

• Czołowa amerykańska giełda dodaje nowe usługi:

Jedna z wiodących amerykańskich giełd kryptowalut Coinbase dodała opcję płatności transgranicznych. Klienci Coinbase mogą teraz przesyłać środki do dowolnego użytkownika z kontem Coinbase na całym świecie za pomocą Ripple i należącego do giełdy stablecoina USDCoin bez żadnych opłat. Wprowadzone zmiany podobno umożliwią użytkownikom natychmiastowe wysyłanie i odbieranie pieniędzy, a także ich wymianę na walutę lokalną.

W marcu na giełdzie Coinbase pojawiło się kilka nowych rozwiązań, w tym usługa łącząca konta użytkowników na głównej platformie z aplikacją Coinbase Wallet oraz nowa struktura profesjonalnej platformy transakcyjnej giełdy, Coinbase Pro, której celem jest zwiększenie płynności i przejrzystości cen.

Coinbase dodała wsparcie dla USDCoin w październiku ubiegłego roku, czyniąc z niego pierwszego stablecoina do handlu na platformie. USDCoin jest rzekomo w 100% zabezpieczony przez dolara amerykańskiego i został uruchomiony zeszłej jesieni przez Centre, spółkę powiązaną z firmą kryptograficzną Circle.

Na początku tego miesiąca indyjski Bank Federalny, prywatny bank komercyjny, zaczął korzystać z sieci Ripple do przekazów zagranicznych. Partnerstwo z Ripple było częścią szerszej inicjatywy mającej na celu zastosowanie nowych technologii w sieci przekazów pieniężnych banku. W dniu 28 marca Bank Federalny uruchomił dwie platformy przekazów pieniężnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

• Nowy stablecoin zakotwiczony w funcie brytyjskim:

Krypto startup TrustToken uruchomił swój drugi stablecoin, mający pokrycie 1: 1 w funcie brytyjskim. Firma podała, że jej nowy token TrueGBP jest już dostępny do handlu na platformach OTC, w tym na Alameda Research, Bluefire Capital, Galois Capital i QCP Capital. Firma pracuje nad udostępnieniem go do ogólnego obrotu na giełdach kryptowalut. TrueGBP będzie oznaczony symbolem giełdowym TGBP i początkowo będzie wspierany przez fundusze GBP przechowywane na rachunkach powierniczych w USA.

Zakup i handel TrueGBP będą dostępne tak jak w przypadku każdego tokenu ERC-20. TrueGBP jest zgodny ze wszystkimi portfelami ERC-20. Klienci, którzy chcą dokonać zakupu za pośrednictwem aplikacji TrustToken, będą musieli spełnić standardowe wymagania KYC / AML zgodnie z naszą licencją MSB.

– stwierdził Rafael Cosman, współzałożyciel startupu i szef działu inżynierii i produktu.

TrustToken oferuje już powiązany z dolarem stablecoin o nazwie TrueUSD, który został wprowadzony na rynek w marcu 2018 r. W tamtym czasie firma poinformowała, że w przyszłości planuje uruchomienie stablecoinów powiązanych z jenem, euro i innymi walutami fiat.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez TrustToken, TrueGBP jest pierwszym z kilku stablecoinów planowanych do uruchomienia w nadchodzących miesiącach, których celem jest otwarcie nowych możliwości w zakresie płatności, międzynarodowych przekazów pieniężnych i wymiany walut. Token TrueGBP opiera się na tych samych standardach technicznych i prawnych, co jego poprzednik powiązany z dolarem.

Dzięki TrueUSD zbudowaliśmy most między światem fiat i krypto, bez wiązania się z jakąkolwiek giełdą. Naszym celem w uruchomieniu TrueGBP jest pełne wykorzystanie tego mostu dla zmniejszenia tarć na globalnych rynkach finansowych oraz po to, by płynnie zwiększyć prędkość transferu przez granice i zmniejszyć jego koszty.

– powiedział Cosman w oświadczeniu.

Rynki w rozkwicie:

Ostatnia doba na giełdach wykazała bardzo duże wzrosty prawie wszystkich 100 czołowych kryptowalut. Bardzo często widzimy dwu cyfrowe wyniki dodatnie, również w ścisłej czołówce. Bitcoin notuje wzrost o 13,7%, Ethereum o 9,6%, XRP o 8,2%, Litecoin o 16,7%, EOS o 12,7% a Bitcoin Cash o 25,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 17 mld dolarów i wynosi obecnie 163 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 62.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button