News

#650 Newsy z dnia 30.04.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Australijski urząd podatkowy w pogoni za traderami; Nasdaq dodaje do swojej usługi XRP Liquid Index; Konta e-mail Microsoftu wykorzystane przez hakerów; Wzrostowy wtorek.

Australijski urząd podatkowy w pogoni za traderami:

Zgodnie z opublikowanym oświadczeniem Australijski Urząd Podatkowy (ATO), będzie starał skontaktować się osobiście z handlowcami zajmującymi się kryptowalutami w kwestiach podatkowych w ramach nowego systemu zbierania danych.

ATO, który współpracuje z Australijską Komisją Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) oraz Australijskim Centrum Raportów i Analiz Transakcji (AUSTRAC), twierdzi, że będzie żądać informacji o operacjach z lokalnych giełd kryptowalut. Dane te zostaną następnie wykorzystane do skontaktowania się z traderami, którzy otrzymają minimum 28 dni na wyjaśnienie swoich operacji.

ATO pracuje również w ramach wspólnego międzynarodowego wysiłku Joint Chiefs of Global Tax Enforcement (J5), mającego na celu zbadanie oszustw podatkowych związanych z walutami i praniem brudnych pieniędzy. 

– komentuje w oświadczeniu zastępca komisarza ATO Will Day.

Ruch ten podkreśla trwającą walkę władz australijskich starających o trzymanie w szachu krajowego przemysłu kryptowalut.

Na przestrzeni lat kontrowersyjne polityki podatkowe przybierały różne formy, podczas gdy ASIC zasugerował, że we wrześniu 2018 r. ponownie zwiększy kontrolę giełd. Jednak według Day najnowsze wysiłki wspierają przedsiębiorców i mają na celu pomóc im w poruszaniu się po ich zobowiązaniach podatkowych.

Nasdaq dodaje do swojej usługi XRP Liquid Index:

Największa na świecie giełda Nasdaq ogłosiła, że wprowadziła XRP Liquid Index (XRRLX), nowy indeks XRP, do swojej globalnej usługi danych. Wiadomość została ogłoszona w poście na stronie internetowej firmy.

Zgodnie z ogłoszeniem, ruch ten jest częścią partnerstwa Nasdaq z firmą analityczną Brave New Coin. Firma podobno będzie podawać informacje o poziomie indeksu XRP w czasie rzeczywistym w usłudze Nasdaq Global Index Data Service SM (GIDS).

XRPLX dostarcza dane tylko z najbardziej płynnych giełd według wolumenu i głębokości księgi zamówień […] Aktualne giełdy, które notują XRPLX obejmują Bitfinex, Bitstamp, Poloniex i Kraken. Coinbase zostanie dodany w następnym przeglądzie.

– informuje Brave New Coin.

Według dedykowanej strony internetowej, GIDS jest usługą mającą na celu dostarczanie wartości w czasie rzeczywistym dla swoich indeksów i notowanych ETP, podczas gdy Nasdaq opracowuje i dostarcza informacje o komponentach, działaniach korporacyjnych oraz wachlarz innych dodatkowych danych.

W marcu CoinMarketCap ogłosił, że uruchomi dwa referencyjne indeksy kryptowalut dla Nasdaq Global Index Data Service, Bloomberg Terminal, Thomson Reuters Eikon i Börse Stuttgart.

Konta e-mail Microsoftu wykorzystane przez hakerów:

W czasie pogarszających się wiadomości dla użytkowników usług pocztowych Microsoftu, takich jak Outlook, Hotmail i MSN, kilku posiadaczy kryptowalut dotkniętych niedawnym włamaniem hakerskim twierdzi, że odpowiedzialni hakerzy ukradli ich kryptowaluty. 

Jedna ofiara twierdziła na holenderskim forum technologicznym, że straciła nieco ponad 1 Bitcoina, czyli aktualnie prawie 5.400 dolarów, kiedy hakerzy użyli jego konta e-mail do zresetowania hasła i uzyskania dostępu do konta Kraken. Kilku użytkowników Reddita informowało o podobnych doświadczeniach.

Według Microsoftu początkowe naruszenie zabezpieczeń miało miejsce między 1 stycznia a 28 marca tego roku. Hakerzy początkowo dotarli do e-maili konsumentów za pośrednictwem konta agenta pomocy technicznej firmy Microsoft.

Początkowe oświadczenie firmy Microsoft skierowane do dotkniętych użytkowników zapewniało, że hakerzy mogli uzyskać dostęp do metadanych e-mail, takich jak kontakty, „ale nie do treści żadnych e-maili ani załączników”. Jednak dwa dni później pojawiły się doniesienia, że hakerzy rzeczywiście mieli dostęp do treści e-maili.

Sytuacja ma miejsce zaledwie tydzień po tym, jak niezależni eksperci ds. bezpieczeństwa zgłosili „złodzieja Blockchain”, który ukradł miliony eterów, zgadując słabe klucze prywatne.

Wzrostowy wtorek:

Giełdy po upływie doby wykazują wyraźne wzrosty. Wartość Bitcoina wzrosła o 1,6%, Ethereum o 2,6%, XRP o 5,4%, Bitcoina Cash o 6,1% a Litecoina o 8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4.1 mld dolarów i wynosi obecnie 172.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 45 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button