News

#659 Newsy z dnia 09.05.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Facebook zmienia stanowisko ws krypto reklam; Liechtenstein uchwala nowe krypto regulacje; Nowe informacje ws. włamania na Binance; Najwięksi traderzy rozważają utworzenie czarnej listy krypto branży; Aktualna sytuacja na giełdach.

Facebook zmienia stanowisko ws krypto reklam:

Gigant mediów społecznościowych, Facebook, stwierdził, że zmieni swoje stanowisko w sprawie reklam kryptowalut i rozwiązań opartych na technologii Blockchain, mniej niż półtora roku po tym, jak skutecznie zamknął drzwi reklamom kryptograficznym. 

Jednoznaczny zakaz Facebooka, nałożony w styczniu 2018 r., nie trwał długo. W czerwcu 2018 r. firma ogłosiła, że wszyscy reklamodawcy będą musieli uzyskać „wcześniejszą pisemną zgodę”, co pozwoli na wybranie firm, co do których czuje się bezpiecznie. Jednak teraz, zgodnie z oświadczeniem Facebooka firma pójdzie o krok dalej.

[Firma] zawęzi tę politykę, aby nie wymagała już wcześniejszego zatwierdzania reklam związanych z technologią Blockchain, wiadomościami branżowymi, edukacją lub wydarzeniami związanymi z kryptowalutą.

Facebook nadal będzie blokował reklamy niektórych firm kryptowalutowych, jednak dla ICO i firm, które zawierają informacje o ICO na swoich stronach docelowych drzwi będą nadal zamknięte. Giełdy kryptowalut „będą również wymagać uprzedniej zgody”, jeśli chcą się reklamować.

Czas ogłoszenia Facebooka prawdopodobnie nie jest przypadkowy. Jak wcześniej informowaliśmy, szereg poważanych źródeł medialnych, od New York Times po Wall Street Journal, twierdziło, że Facebook pracuje nad tajnym projektem stablecoina, który umożliwi użytkownikom otrzymywanie nagród za ich aktywność na Facebooku lub kupowanie produktów i usług za pośrednictwem nowej platformy przy pomocy nowego tokena.

Liechtenstein uchwala nowe krypto regulacje:

Rząd Liechtensteinu ogłosił w komunikacie prasowym, że przyjął nowe przepisy dot. tokenizacji, dostawców usług wirtualnych aktywów i Blockchain.

Zgodnie z publikacją nowa ustawa Token and VT Service Providers Act, uchwalona 7 maja, ma na celu poprawę ochrony inwestorów, zwalczanie prania pieniędzy i zapewnienie jasności. W ogłoszeniu przytacza się również tokenizowane papiery wartościowe i sposób, w jaki cyfrowe systemy tokenów mogą być używane do tokenizowania realnych aktywów.

Nowe prawo rzekomo reguluje „systemy transakcyjne oparte na technologiach zaufania”, zamiast wyraźnie odnosić się do Blockchain, aby upewnić się, że pozostanie ono istotne w przypadku pojawienia się nowej technologii. Autor wydania oczekuje, że tokenizacja „stworzy nowe możliwości w obszarach usług finansowych, logistyki, mobilności, przemysłu energetycznego, przemysłu i mediów” w nowych tokenowych gospodarkach.

Wreszcie w komunikacie stwierdza się, że rząd jest przekonany, iż nowe rozporządzenie stworzy odpowiednie środowisko regulacyjne, które przeciwdziała ryzyku, zapewnia przejrzystość regulacyjną i ułatwia rozwój gospodarki tokenów. 

W połowie lutego pojawiły się doniesienia, że Liechtensteinische Post AG, oficjalna usługa pocztowa kraju, planuje w ich placówkach oferować usługi wymiany kryptowalut. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez szwajcarską firmę kryptograficzną CV VC, liczba firm powiązanych z Blockchain w Szwajcarii i Liechtensteinie pomimo rynku niedźwiedzi nadal rośnie.

Nowe informacje ws. włamania na Binance:

Doniesienia The Block podają, iż łup z wczorajszego włamania do giełdy kryptowalut Binance został przeniesiony na siedem adresów. 

Naruszenie skutkowało kradzieżą ok. 7.074 Bitcoinów – wartych prawie 42.8 mln dolarów – z gorącego portfela giełdy. Transakcja miała 44 output-y, z których 21 było rodzimymi adresami Segregated Witness (SegWit), i te adresy otrzymały 99,97% środków.

Według The Block, fundusze z tych 44 adresów zostały podobno przeniesione na siedem adresów, z których sześć posiada 1,060,6 Bitcoinów, podczas gdy jeden ma 707,1 Bitcoinów. Wcześniej firma Confirm, finansująca działania przeciwko praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, poinformowała, że jej analiza wykazała sposób w jaki 1227 Bitcoinów zostało przeniesionych na dwa nowe adresy, na jeden 707 monet a na drugi 520.

Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao przeznaczył swoje wczorajsze AMA na Twitterze, aby poradzić sobie z obawami społeczności w następstwie włamania, omawiając także pomysł reorganizacji łańcucha Bitcoin.

Najwięksi traderzy rozważają utworzenie czarnej listy krypto branży: 

Główni handlowcy kryptowalut rozważają pomysł stworzenia czarnej listy kontrahentów zaangażowanych w nieuczciwe działania w przestrzeni kryptograficznej, jak informuje Bloomberg.

Na spotkaniu w Chicago grupa handlowców z 35 firm zajmujących się aktywami cyfrowymi, w tym takich graczy branżowych, jak firma handlowa DRW Holdings Inc. z Cumberland, Galaxy Digital Holdings Mike’a Novogratza i startup technologiczny Ripple, zaproponowała stworzenie czarnej listy dla stron, które wycofały się z transakcji i zaangażowały się w wątpliwe działania.

Niektórzy sugerowali, aby stworzyć akredytację dla firm zatwierdzonych przez stowarzyszenie firm kryptograficznych znanych jako Crypto OTC Roundtable Asia (CORA). Darius Sit, singapurski partner zarządzający w firmie kryptograficznej QCP Capital, twierdził, że:

Ogólnospołeczne wysiłki na rzecz poprawy standardów zgodności zapobiegłyby zadłużeniom, które mogłyby wynikać z handlu ze nieuczciwymi podmiotami lub dealerami, którzy mają z nimi układ. Inicjatywa samorządności taka jak ta jest również czymś, co chcą zobaczyć organy regulacyjne.

Pod koniec kwietnia Jonathan Levin, współzałożyciel i dyrektor operacyjny analitycznego startupu Blockchain Chainalysis, stwierdził, że co najmniej 95% przestępstw kryptowalutowych badanych przez organy ścigania dotyczy Bitcoinów. Levin zauważył jednak, że przejrzystość kryptowalut pomaga organom ścigania w szybszym zakładaniu spraw przeciwko podejrzanym niż w przypadku finansów tradycyjnych, mianowicie dlatego, że śledczy nie muszą już polegać na danych, które trzeba uzyskać od zagranicznych banków.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Ostatnia doba na giełdach wykazała ruchy mieszane. Bitcoin okazał się jedyną pozycją ze ścisłej czołówki, która notuje wynik dodatni – wzrost na poziomie 2,3% pozwolił mu na przebicie granicy 6.000 dolarów. Największy spadek obserwujemy przy Binance Coinie – o 8,5%, dalej Cardano i Stellar, kolejno o 4,4% i 2,6%. Pozostałe czołowe pozycje notują spadki oscylujące w granicy 1%. Na uwagę zasługuje również pozycja 13. – Bitcoin SV, przy którym widzimy wzrost o 8,7%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.2 mld dolarów i wynosi obecnie 187 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 47.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, cryptonews.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button