News

#667 Newsy z dnia 17.05.2019

Z piątkowych wydarzeń: Zielone światło dla Bitfinex; Coinbase negocjuje przejęcie znanej spółki powierniczej; Scam siostrzanych startupów ICO na 8 mln dolarów; Na giełdach znaczne spadki. 

• Zielone światło dla Bitfinex: 

Sędzia Joel Cohen z Sądu Najwyższego w Nowym Jorku przychylił się do wniosku giełdy kryptowalut Bitfinex o zmianę nakazu nowojorskiego Prokuratora Generalnego.

Zgodnie z zapowiedzią nakaz sądowy pozwoli giełdzie Bitfinex i powiązanemu operatorowi stablecoina Tether na kontynuowanie normalnej działalności. Sąd stwierdza również, że pierwotny nakaz prokuratora generalnego wygasa za 90 dni i że każdy wniosek o przedłużenie będzie leżał po stronie prokuratury.

(…) Sąd stwierdza, że sądowy nakaz wstępny powinien być dostosowany do uzasadnionych obaw prokuratora generalnego dotyczących egzekwowania prawa, bez niepotrzebnej ingerencji w legalną działalność biznesową pozwanych.

– napisał Cohen w uzasadnieniu decyzji.

Prokurator Generalny Nowego Jorku pierwotnie twierdził, że Bitfinex stracił 850 milionów dolarów, a następnie wykorzystał fundusze z Tether do potajemnego pokrycia deficytu. Bitfinex następnie odpowiedział na zarzuty, stwierdzając, że były one pełne nieścisłości i fałszywych twierdzeń.

Podczas gdy wniosek pozwoli Bitfinex i Tether na kontynuowanie działalności, wymaga on również przekazania informacji dotyczących pożyczki i linii kredytowej. Decyzja Cohena zakazuje Tetherowi pożyczania jakichkolwiek aktywów Bitfinexowi lub innym stronom, rozdzielania funduszy rezerwowych na pracowników lub modyfikowania dokumentów. W swoim ogłoszeniu Bitfinex był optymistycznie nastawiony do decyzji.

 Ten nakaz jest zwycięstwem w trwającej obronie naszej działalności przed biurem Prokuratora Generalnego Nowego Jorku.

– czytamy w ogłoszeniu giełdy.

• Coinbase negocjuje przejęcie znanej spółki powierniczej: 

Amerykańska topowa giełda kryptowalut, Coinbase, podobno negocjuje przejęcie Xapo, firmy zajmującej się działalnością powierniczą Bitcoina i dostawcy portfela kryptowalutowego.

Źródła zaznajomione z tą sprawą podobno przekazały, że Coinbase walczy dla Xapo z kryptowalutowym skrzydłem amerykańskiego giganta usług finansowych Fidelity, Fidelity Digital Assets, w ciągu ostatnich kilku tygodni, aby rozwinąć działalność powierniczą. Po zamknięciu transakcji, Coinbase rzekomo zapłaci Xapo około 50 milionów dolarów w gotówce.

Założona w 2014 r. Xapo jest firmą z siedzibą w Hongkongu, która oferuje portfel dla Bitcoina, a także usługi kart debetowych oparte na Bitcoinach. Firma jest wspierana przez wiodących graczy branżowych, takich jak firmy venture capital Greylock Partners i Index Ventures, firmy kryptograficzne Digital Currency Group, Winklevoss Capital i Blockchain Capital. Xapo ma podobno 5,5 mld dolarów w depozycie.

Na początku tego miesiąca dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong powiedział, że Coinbase Custody zdołało uzyskać aktywa o wartości 1 mld dolarów w ciągu zaledwie 12 miesięcy od jego uruchomienia. Wspomniał również, że w tym okresie z usług skorzystało 70 instytucji.

Coinbase oficjalnie uruchomił usługę powierniczą dla inwestorów instytucjonalnych w lipcu ubiegłego roku. W tym czasie firma ujawniła, że umożliwi swoim nowym klientom instytucjonalnym udział w ekosystemie kryptograficznym poprzez Proof of Stake i rozproszone zarządzanie. Oferta firmy w zakresie działalności powierniczej została zabezpieczona przez członka FINRA i niezależnego brokera-dealera, Electronic Transaction Clearing.

W tym tygodniu Coinbase dokonał ogromnej ekspansji handlu USD Coin w 85 krajach. Wraz z ogłoszeniem USDC, Coinbase ujawnił również znaczny globalny rozwój, dodając 50 kolejnych jurysdykcji do swojego zasięgu, w tym między innymi takie kraje jak Brazylia, RPA i Tajwan.

• Scam siostrzanych startupów ICO na 8 mln dolarów: 

Startupy związane z technologią Blockchain, RepuX i JoyToken, podobno popełniły wspólne oszustwo związane z ICO.

RepuX i JoyToken podobno prowadzili swoje promocje ICO w marcu i kwietniu 2018 r., a teraz odchodzą odpowiednio z 4,7 mln dolarów i 3,3 mln dolarów. Jeśli chodzi o deklarowane plany startupów, raporty Hard Fork przedstawiają sprawę jasno.

RepuX twierdził, że próbuje zbudować coś, co nazwał„ rynkiem danych opartym na Blockchainie”, podczas gdy JoyToken próbował stworzyć zdecentralizowaną platformę hazardową, zasilaną własnym tokenem JOY.

– czytamy w raporcie.

Biura Wielkiej Brytanii dla tych organizacji podobno zostały zamknięte na początku tego tygodnia. Ponadto strony internetowe i kanały Telegram związane ze startupami zostały zamknięte, a na żadnym z ich kont na Twitterze nie publikowano od zeszłego roku.

Dyrektor generalny JoyToken, Andrew MacDonald, na początku 2018 r. nazywał RepuX „siostrzaną firmą” w oficjalnym poście na Twitterze. Zgodnie z bazą danych ICO, ICObench, projekty dzieliły również tych samych doradców, Lee Murphy’iego i Mateusza Macha.

Obie organizacje początkowo zabezpieczyły zarządzanie społecznościami z tej samej witryny rozwiązań marketingowych dla branży kryptograficznej o nazwie AmaZix, ale rzekomo zostały odcięte od platformy, gdy odmówiły wypłacenia uzgodnionej kwoty.

Zespoły ICO oświadczyły, że z powodu niższych niż oczekiwano wyników sprzedaży żetonów nie są już skłonne wypłacić pierwotnie przydzielonej kwoty.

– skomentował AmaZix w ogłoszeniu na forum.

Badanie przeprowadzone w 2018 roku przez firmę doradczą ICO Statis Group wykazało, że ponad 80 procent domniemanych ICO w 2017 roku to oszustwa. Największymi zidentyfikowanymi oszustwami były Pincoin na łączną kwotę 660 mln dolarów, Arisebank w wysokości 600 mln dolarów i Savedroid na 50 mln dolarów.

W nowszych wiadomościach gigant mediów społecznościowych Facebook niedawno złagodził wcześniej surową politykę dotyczącą reklam związanych z Blockchainami i kryptowalutami, która początkowo była częściowo wdrażana w celu ochrony użytkowników przed oszustwami ICO. Zgodnie z pierwotnym zamiarem, mimo ostatnich zmian, reklamy ICO pozostają zabronione.

• Na giełdach znaczne spadki: 

Notowania pierwszej dziesiątki czołowych kryptowalut poszły znacznie w dół. Największy spadek należy do Stellara – o 14,6%. Zaraz za nim znajduje się Bitcoin Cash ze spadkiem o 13,8%, Cardano o 13,6%, Ethereum o 11,9% i XRP o 11,4%. Wartość Bitcoina zmniejszyła się dziś o 9,6%, co daje cenę ok. 7.200 dolarów/1 Bitcoin.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 25,1 mld dolarów i wynosi obecnie 226,4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 105 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button