News

#695 Newsy z dnia 14.06.2019

Z piątkowych wydarzeń: RBC: kryptowaluta Facebooka będzie kamieniem milowym; 35 osób zatrzymanych ws. oszustwa i prania pieniędzy Bitcoinem; Binance przestaje obsługiwać obywateli USA; Bitcoin w górę, altcoiny w dół. 

RBC: kryptowaluta Facebooka będzie kamieniem milowym:

Globalny bank inwestycyjny RBC Capital Markets uważa, że nadchodzący projekt kryptograficzny Facebooka będzie ważnym kamieniem milowym w historii firmy, jak donosi CNBC. 

W nocie dla inwestorów analitycy RBC Capital, Mark Mahaney i Zachary Schwartzman, podobno powiedzieli, że długo zapowiadany projekt Facebooka „może okazać się jedną z najważniejszych inicjatyw w historii firmy”.

RBC Capital, część Royal Bank of Canada (RBC), przewiduje, że projekt kryptowaluty w mediach społecznościowych „odblokuje nowe zaangażowanie i źródła przychodów”. Według publikacji RBC Capital oczekuje, że biała księga projektu zostanie wydana 18 czerwca, dołączając do innych źródeł, które wyraziły podobne oczekiwania na początku tego miesiąca. Bank inwestycyjny obiecał w nocie przedstawić analizę dokumentu, gdy tylko zostanie opublikowany, aby „pomóc inwestorom w analizie kryptoekonomii tokena”.

Do tej pory RBC Capital przewidywało, że Facebook wykorzysta swoją inicjatywę kryptograficzną, aby wprowadzić ułatwienia w trzech obszarach swojej działalności: aplikacjach i grach, płatnościach i handlu. Na początku tego miesiąca CNBC poinformowało również, że Facebook umożliwi swoim pracownikom otrzymanie części wynagrodzenia w wewnętrznej kryptowalucie.

Po raz pierwszy zgłoszony przez Bloomberg pod koniec 2018 r., nadchodzący stablecoin Facebooka był głównym problemem omawianym przez społeczność kryptograficzną i widzi coraz większe zainteresowanie przez media kryptograficzne.

 35 osób zatrzymanych ws. oszustwa i prania pieniędzy Bitcoinem: 

Hiszpańskie organy ścigania aresztowały 35 osób za rzekome fałszowanie kart bankowych i pranie dochodów za pomocą Bitcoinów, jak donoszą lokalne media. 

Według publikacji organizacja uzyskała ponad 600.000 euro oraz wyprała ponad 1 mln euro za pomocą Bitcoinów. Co więcej, dowództwo Alicante podobno rozwiązało łącznie 1020 spraw powiązanych cyberprzestępstw podczas tej operacji. Domniemane działania podejrzanych – pochodzących z Gwinei Równikowej, Hiszpanii, Nigerii, Kamerunu i Maroka – miały w sumie 219 ofiar w Hiszpanii, oraz 20 w Izraelu, Danii, Niemczech, Francji i Grecji.

Według La Verdad organy ścigania zauważyły nieuprawnione użycie 104 kart bankowych w Hiszpanii i 12 innych krajach. Dochodzenia zostały następnie napędzone przez skargę złożoną przez firmę wynajmu samochodów, która wykryła nieuprawnione korzystanie z ich kart bankowych w usługach online.

Grupa rzekomo działała na trzy różne sposoby: phishing za pośrednictwem poczty elektronicznej (udając, że jest godną zaufania osobą i prosząc o poświadczenia bankowe), klonowanie fizycznych kart lub uzyskiwanie poświadczeń z potwierdzeń kart kredytowych.

Grupa podobno płaciła za hotele, loty, bilety kolejowe i wynajem samochodów dzięki kartom uzyskanym w ten sposób, zamawiając je dla swoich klientów za znacznie niższe ceny. Firmy znajdujące się pod kontrolą grupy zlokalizowane w Estonii, Wielkiej Brytanii i Finlandii kupowały z zysków Bitcoiny.

• Binance przestaje obsługiwać obywateli USA: 

Binance.com, największa na świecie giełda kryptowalut, modernizuje swoje wewnętrzne zasady i eliminuje krnąbrnych użytkowników.

Giełda z siedzibą na Malcie ogłosiła dziś rano, że dokonuje przeglądu kont użytkowników, aby upewnić się, że przestrzegają oni warunków korzystania z Binance i procedur know-your-customer (KYC), oraz że usunie zezwolenia na wpłaty i transakcje dla każdego, kto narusza te zasady.

W zaktualizowanej umowie dotyczącej warunków użytkowania, zmienionej 14 czerwca, ogólna strona giełdy podaje, że „Binance nie jest w stanie świadczyć usług na rzecz jakiejkolwiek osoby z USA”.

Wiadomości pojawiają się mniej niż dzień po tym, jak Binance ogłosiła, że oficjalnie rozszerza działalność na USA za pośrednictwem dedykowanej platformy. Wcześniej wspomniano również, że wzmocni ona swoje praktyki w zakresie zgodności i bezpieczeństwa poprzez szereg partnerstw, w szczególności z dostawcą oprogramowania Chainalysis i dostawcą narzędzi KYC / AML, IdentityMind.

Binance stale weryfikuje konta użytkowników, aby poprawić bezpieczeństwo naszej platformy i spełnić globalne wymogi zgodności. W związku z tym niektórzy użytkownicy mogą być zobowiązani do przedstawienia dowodów potwierdzających, że ich rejestracja konta jest zgodna z Warunkami użytkowania Binance. Binance niestety nie może nadal obsługiwać użytkowników, którzy naruszyli Warunki Użytkowania i nie są w stanie wykazać, że było inaczej.

– powiedziała firma.

Giełda stwierdziła ponadto, że od 12 września 2019 r. „użytkownicy, którzy nie są zgodni z warunkami użytkowania Binance, będą nadal mieli dostęp do swoich portfeli i funduszy, ale nie będą już mogli handlować ani dokonywać wpłat na Binance.com.

Bitcoin w górę, altcoiny w dół:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy wyraźne spadki prawie wszystkich altcoinów. Bitcoin odstaje od reszty notując wynik dodatni na poziomie 2,5%. Pozostałe pozycje z czołówki prezentują się następująco: Ethereum spadek o 1,3%, XRP o 1,8%, Litecoin o 3,9%, Bitcoin Cash o 3,3% oraz EOS o 1,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.6 mld dolarów i wynosi obecnie 264.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 66,2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button