News

#706 Newsy z dnia 25.06.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Największy bank USA stworzy własną kryptowalutę; Binance DEX ogłasza nowe pary handlowe; Facebook może potrzebować licencji bankowej; Liczba bitomatów rośnie; Aktualna sytuacja na giełdach. 

• Największy bank USA stworzy własną kryptowalutę: 

Największy bank Stanów Zjednoczonych, JPMorgan Chase (JPM), spodziewa się wydać własną kryptowalutę JPM Coin do końca 2019 r., zgodnie z raportem Bloomberga.

Umar Farooq, szef ds. cyfrowych usług skarbowych i technologii Blockchain w JPMorgan, ujawnił zamiar firmy, by rozpocząć pilotażowe testy JPM Coin z wybranymi klientami pod koniec roku w przypadku, gdy odpowiednie organy regulacyjne zatwierdzą takie działanie banku.

Według Farooq, JPMorgan odnotował wzrost zainteresowania ze strony globalnych klientów potencjalnymi korzyściami płynącymi z projektu bankowego JPM Coin ujawnionego w połowie lutego 2019 r. W szczególności klienci JPMorgan w USA, Europie i Japonii wyrazili zainteresowanie zdobyciem wiedzy na temat możliwości JPM Coin w przyspieszaniu transakcji związanych z obrotem papierami wartościowymi i obligacjami.

W związku z tym Farooq stwierdził, że stablecoin banku ma potencjał umożliwiający natychmiastową dostawę obligacji za pośrednictwem technologii Blockchain. Dyrektor JPM ujawnił również pozytywną postawę banku w kwestii cyfrowych papierów wartościowych, przewidując, że wiele akcji stanie się cyfrowych w ciągu pięciu do 20 lat.

Wierzymy, że wiele papierów wartościowych z biegiem czasu, za pięć do 20 lat, stanie się cyfrowymi lub będzie stokenizowanych.

– powiedział Farooq w wywiadzie.

W ostatnim wywiadzie Farooq powtórzył swoją optymistyczną postawę wobec technologii Blockchain, twierdząc wcześniej, że zastosowania technologii Blockchain są „szczerze nieskończone”. Niedawno dyrektor zarządzający strategią globalnego rynku JPM ujawnił, że bank wierzy, iż branża Bitcoina zmieniła się od 2017 r. ze względu na wpływ inwestorów instytucjonalnych.

• Binance DEX ogłasza nowe pary handlowe: 

Wiodąca światowa giełda kryptograficzna Binance ogłosiła pary handlowe dla USDSB, opartej na Binance Chain wersji StableUSD (USDS).

Jak wspomniano w oświadczeniu, Binance rozpoczął obrót dwiema parami handlowymi, w tym USDSB z wiodącym stablecoinem Tether (USDT), a także USDSB-USDS dziś o godzinie 12:00.

Pochodzący ze StableUSD, stablecoin USDSB jest powiązany 1: 1 z dolarem amerykańskim i opracowany przez firmę kryptograficzną Stally. USDSB stał się pierwszym stablecoinem, uruchomionym na Binance Chain. Zgodnie z postem na blogu Stably, Binance wprowadza również parę handlową USDSB z Binance Сoin,  rodzimym tokenem Binance. Firma dodała, że planuje wprowadzić w najbliższym czasie więcej aktywów na platformę Binance DEX.

Stworzony przez Stably, USDS został wydany przez firmę Prime Trust. Stablecoin został uruchomiony 1 lutego 2019 r., aby umożliwić inwestorom kolejny stabilny zasób kryptograficzny jako sposób na zachowanie ich majątku w dolarach w okresach wysokiej zmienności cen. Po premierze handel USDS rozpoczął się 5 lutego na giełdzie Binance.

• Facebook może potrzebować licencji bankowej: 

Naczelnik Banku Francji Francois Villeroy de Galhau powiedział, że w odniesieniu do swojego stablecoina Libra, Facebook musi przestrzegać przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i ubiegać się o licencje bankowe, jeśli oferuje usługi bankowe, jak informuje Reuters.

Według raportu, Villeroy przyznał podczas wywiadu z francuskim magazynem L’Obs, że jest miejsce na poprawę transgranicznych przelewów pieniężnych. Wskazał również, że projekt Facebooka – Libra – musi być zgodny z obowiązującymi przepisami bankowymi, ponieważ ryzyko jest zwiększone przez anonimowość, jaką mieliby użytkownicy Libry. Villeroy poruszył również możliwe wymagania dotyczące licencji bankowej.

Jeśli projekt ma wykraczać poza płatności i oferować usługi bankowe, takie jak depozyty, wówczas będzie musiał być regulowany tak jak bank z licencją bankową we wszystkich krajach, w których działa. W przeciwnym razie byłoby to nielegalne.

– powiedział Villeroy.

Jak donosi Reuters, zastępca członka zarządu szwajcarskiego banku narodowego Thomas Moser, podobno powiedział podczas konferencji Crypto Valley w Zug, że jest otwarty na projekt kryptowaluty Facebooka. Szef nadzoru rynku bankowego i systemu bankowego we Włoszech rzekomo oświadczył, że chce uzyskać więcej informacji na temat projektu Libry.

• Liczba bitomatów rośnie: 

Łączna liczba bankomatów bitcoinowych (BTM) na całym świecie osiągnęła po raz pierwszy próg 5.000, co potwierdził CoinATMRadar.

Według najnowszych statystyk, w około 90 krajach jest obecnie 5.006 samodzielnych bitomatów, w których użytkownicy kryptowalut mogą kupować lub sprzedawać Bitcoiny. Niektóre maszyny oferują jednocześnie obie usługi. Dane dotyczą długotrwałego okresu wzrostu w sektorze bitomatów, przy czym USA przewodzi trendowi, ponieważ pojawia się tam coraz więcej lokalizacji i formatów.

W czerwcu odnotowano łącznie 150 instalacji, około 6 dziennie. General Bytes ostatnio wyprzedził Genesis Coin jako producent z największą liczbą zainstalowanych bitomatów. USA ma obecnie ponad połowę światowych BTM – 3229, z nowym programem pilotażowym w tym miesiącu, który przenosi maszyny do sklepów Circle Circle w Arizonie i Nevadzie.

Jesteśmy podekscytowani współpracą z szanowaną organizacją, taką jak Circle K. Ta współpraca otwiera drogę do ogromnego rozszerzenia dostępu Bitcoina do nowych rynków na całym świecie.

– powiedział Marc Grens, prezes i współzałożyciel dostawcy kryptowalut DigitalMint w komunikacie prasowym.

Rosnąca konkurencja na rynku bitomatów prawdopodobnie zmniejszy opłaty pobierane od użytkowników, które zazwyczaj są zauważalnie wyższe niż alternatywy internetowe.

• Aktualna sytuacja na giełdach: 

Na giełdach obserwujemy mieszane ruchy. Największy wzrost w porównaniu z ostatnią dobą należy do Bitcoina o 3,6%, przez co brakuje mu zaledwie kilku dolarów do przekroczenia progu 11.400 dolarów. Wzrost notuje także Bitcoin SV o 1,1%, Bitcoin Cash o 0,3%, Ethereum o 0,1%. Najwięcej na wartości stracił dziś Binance Coin o 3,7%, zaraz za nim EOS o 2,1%, Litecoin o 1,8%, Tron o 1,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 6.4 mld dolarów i wynosi obecnie 336.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 72.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button