News

#72 Aktualności z dn. 29.09.2017

Z piątkowych wydarzeń: Trump zaangażuje się w technologię Blockchain; Korea Południowa zakazuje ICO; Japonia zamyka 12 giełd; Zcash może być alternatywą dla Bitcoina; Szczyt ICO w Szwajcarii zakończony sukcesem; ICO mogą zakłócić świat finansów; Niewielkie zmiany na giełdach.

• Trump zaangażuje się w technologię Blockchain:

Prezydent USA, Donald Trump, potwierdził swoje zaangażowanie w technologię Blockchain, wprowadzając ją w działaniach rządowych jako ważny element polityczny. Zostało to powtórzone przez dwóch wysokich urzędników Białego Domu na konferencji Data Transparent 2017, która odbyła się pod koniec września.

W swoich uwagach z konferencji, Biuro Zarządzania i Budżetu działające w roli federalnego głównego urzędu do spraw informacji Margie Graves, zbada kilka przełomowych możliwości sztucznej inteligencji i strategii Blockchain, które mogą przynieść korzyści działaniom rządu.

Graves stwierdził, że technologia Blockchain może być wykorzystana w celu zmniejszenia marnotrawstwa, wydatków i skali występowania oszustw, a także wzmocnienia bezpieczeństwa cybernetycznego w kraju:

Tego rodzaju technologie są zawsze czymś, co powinniśmy zbadać. Nie chcę, aby moi klienci byli ostatnimi, którzy z nich skorzystają.

Tymczasem dyrektor ds. Inicjatyw strategicznych White House i asystent prezydenta, Chrisa Liddel, podkreślił, że rząd federalny powinien rozpocząć wdrażanie podstawowych standardów w celu ugruntowania tego kraju w wykorzystaniu możliwości Blockchain i innych technologii w nadchodzących latach.

• Korea Południowa zakazuje ICO:

Według rządu Korei Południowej, na rynku kryptowalut, pojawiła się bańka spekulacyjna i w związku z tym, postanowiono pójść śladami Chin i wprowadzić zakaz ICO. Informacja ta poruszyła nieco inwestorów na giełdzie, jednak nie zaobserwowaliśmy paniki. Bitcoin przypomina w tym momencie tykającą bombę, która zarówno może wysoko wystrzelić, gdyż zainteresowanie nim rośnie, jak i zaliczyć poważniejszą korektę przez napływające z Azji informacje.

To prawie jak hazard.

– wypowiedział się jeden z urzędników, dodając, że zwiększy się nadzór użytkowników handlujących kryptowalutami w Korei we współpracy z tamtejszymi bankami. Bardziej ścisła identyfikacja rozpocznie się od grudnia br, natomiast w przeciwieństwie do Chin, w dalszym ciągu będzie można korzystać z kryptowalut i handlować nimi zgodnie z prawem na giełdach.

• Japonia zamyka 12 giełd:

Japońska Agencja ds. Usług Finansowych (FSA) wydała koncesje tylko jedenastu giełdom kryptowalut. Jest to konsekwencja nowelizacji ustawy o usługach płatniczych, w której stwierdzono, że wszystkie giełdy, powinny zostać zarejestrowane przez władze do końca września.

Przekazane w kwietniu nowe prawo ustanowiło Bitcoina jako legalną metodę płatności. Licencjonowanie wymusza pewne wymogi operacyjne dotyczące transakcji, w tym wysokie standardy dotyczące cyberbezpieczeństwa, segregacji kont klientów i weryfikacji tożsamości klientów.

Siedemnaście wniosków nadal jest weryfikowanych, a 12 firm zamknęło swoje drzwi w świetle nowych przepisów. Dyrektor FSA powiedział, że zamierza promować „zdrowy rozwój rynku” poprzez współpracę z giełdami.

• Zcash może być alternatywą dla Bitcoina:

Edward Snowden, znany demaskator, wypowiedział się o kryptowalutach, których największą cechą jest prywatność i takowe nazwał najbardziej atrakcyjną alternatywą dla Biitcoina. Powiedział, że to Zcash jest jedynym altcoinem, który jest zaprojektowany i zbudowany przez profesjonalnych, akademickich kryptografów.

Technika prywatności firmy Zcash sprawia, że ​​jest to najatrakcyjniejsza alternatywa dla Bitcoina. Bitcoin jest świetny, ale jeśli nie jest prywatny, nie jest też bezpieczny.

Walutą, która pod względem prywatności konkuruje z Zcash jest Monero. Snowden uważa, że jest to zbyt „amatorska” kryptowaluta, natomiast broni jej Charlie Lee, twórca Litecoina, twierdząc, że posiada spore ilości właśnie Monero, a nie ZCasha. Wielu ekspertów uważa, że jedna z tych walut, w przyszłości będzie cieszyć się największym zainteresowaniem użytkowników, ceniących sobie właśnie prywatność.

• Szczyt ICO w Szwajcarii zakończony sukcesem:

Niedawno zakończył się udany szczyt ICO w Zurychu, zorganizowany 15. września 2017 roku przez Smart Valor. Szwajcaria i Europa jako całość stają się obecnie centrum działań ICO i z chęcią pomagają w wykorzystaniu pojawiające się możliwości. Szwajcarzy zapewniają stabilne i neutralne środowisko polityczne i są uznawane za konkurencyjny kraj o doskonałym standardzie życia. Nicolai Oster, szefa ICO Bitcoin Suisse zauważył:

W Szwajcarii ICO nigdy nie były Dzikim Zachodem. W firmie Bitcoin Suisse zajmujemy się ICO od 2014 r. i zajmujemy się nią jako przedsiębiorstwo pieniężne. Te pieniądze, które przekazujemy, są zgodne z prawem, są regulowane i dlatego uważam, że w Szwajcarii stworzone są najlepsze i najbezpieczniejsze projekty.

Smart Valor zdecydował się zorganizować ten szczyt, aby pomóc lepiej zrozumieć zjawisko Initial Coin Offering (ICO) i sposobu zmiany finansowania nowych projektów. Starannie przygotowany program został sprecyzowany w celu zebrania ekspertów branżowych i doradców, aby mogli podzielić się swoją wiedzą na temat skuteczności ICO. Wśród uczestników, byli m.in Michael Terpin z Transform Group, Richard Kastelein z Cryptoassets Design Group, Ransu Salovaara z TokenMarket, Daniel Zakrisson z ICONOMI i Dominik Zynis z Wings. Dolina Zug Crypto była reprezentowana przez Niklasa Nikolajsena, prezesa Bitcoin Suisse i Olgi Feldmeier, prezesa firmy Smart Valor.

Informacje spływające z Chin są oczywiście bardzo niepokojące. To nie jest dobra wiadomość. Ale czy będzie to naprawdę poważne załamanie lub problem dla Bitcoina? Nie sądzę. Te same rzeczy widzieliśmy już w Rosji kilka lat temu. Putin powiedział, że będzie wrzucał wszystkich do więzienia, jeśli tylko dotkną Bitcoina. Ale co się stało? Kraj stał się jednym z największych podmiotów gospodarczych w kryptowalutach. Co się tyczy Chin, nie martwię się. Myślę, że to świetna okazja do zakupu dla tych, którzy tego nie zrobili.

– stwierdziła podczas szczytu, Olga Feldmeier, prezes i założyciel Smart Valor.

• ICO mogą zakłócić świat finansów:

Andreas Antonopoulos, kalifornijski ekspert ds. bezpieczeństwa informacji, stwierdził, że ICO będą rozbryzgiwać się jak Tsunami, zakłócą cały przemysł finansowy i 99% tego typu projektów, nazwał… „gównem”.

Znany przedsiębiorca, powiedział podczas szczytu na temat zaawansowanych innowacji cyfrowych w Vancouver, że obecne regulacje są daremną próbą kontrolowania uczestnictwa w nowym, rewolucyjnym modelu inwestycyjnym oraz wyraził niebezpieczeństwo kryjące się za ICO:

To nie do powstrzymania. To jest ogromne i wstrząśnie światem.

Antonopoulos pozostaje przekonany, że zjawisko to dopiero się zaczyna, a organy regulacyjne nie mają możliwości, aby nadążyć za tym lub egzekwować ich wymagania. Ekspert poparł chińskie zakazy, za którymi poszła Korea Południowa i dodał:

Zasady, jakie istnieją, nie mogą nadążyć za wielkością, płynnością i ruchem innowacji w tej przestrzeni.

• Niewielkie zmiany na giełdach:

Sporo walut na rynku odnotowało dziś spore spadki i wzrosty, ostatecznie zatrzymując się w okolicach punktu sprzed 24. godzin. Bitcoin zanotował wzrost o 0.8%, wartość Ethereum obniżyła się o 1,7%, a Litcoin o 1,4%. Z innych czołowych kryptowalut, niezły wynik uzyskał Waves, którego cena wzrosła o 5,5%, natomiast najsłabiej wypadło Monaco, notując 17,4%-ową obniżkę. Kapitalizacja całego rynku praktycznie nie uległa zmianie i wynosi dziś 143,7 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button