News

#720 Newsy z dnia 10.07.2019

Ze środowych wydarzeń: Charlie Lee: halvening będzie szokiem dla górników Litecoina; Visa inwestuje w drugi krypto projekt; Europejski Bank Centralny: Bitcoin nie jest walutą; Bracia Winklevoss mogą dołączyć do projektu Libra; Na giełdach dominuje czerwień. 

Charlie Lee: halvening będzie szokiem dla górników Litecoina:

Twórca Litecoina, Charlie Lee, przewiduje, że górnicy mogą wyłączyć koparki po zbliżającym się halveningu tego lata.

W wywiadzie dla australijskiego serwisu kryptograficznego Mickey z 10 lipca Lee zastanawiał się nad możliwymi implikacjami dla ekosystemu wydobywczego Litecoina, gdy planowany halvening wejdzie w życie i obecne nagrody blokowe w sieci zostaną zmniejszone o 50%.

Dla systemu zawsze jest to pewnego rodzaju szok. Kiedy nagrody za wydobycie zostaną obniżone o połowę, niektórzy górnicy nie będą opłacalni i wyłączą swoją maszynę. Jeśli duży procent to zrobi, bloki na pewien czas spowolnią. Dla Litecoina to trzy i pół dnia przed następną zmianą, więc być może siedem dni wolniejszych bloków, a potem trudność ponownie się przystosuje i wszystko będzie dobrze.

– powiedział.

Biorąc pod uwagę, że redukcja nagród za wydobycie zmniejsza podaż kryptowaluty, na ogół uważa się, że oczekiwaniu na halvening towarzyszy odpowiednia aprecjacja cen – ale Lee podał bardziej zniuansowaną perspektywę powiązania podaży, popytu i nastrojów rynkowych:

Pod względem ceny halvening powinien być wyceniony, ponieważ każdy wie o tym od początku. Ale ludzie oczekują, że cena wzrośnie. Tak więc wielu ludzi kupuje, ponieważ oczekują, że cena wzrośnie i jest to rodzaj samospełniającej się przepowiedni. Ponieważ kupują, cena rzeczywiście rośnie.

– powiedział.

Visa inwestuje w drugi krypto projekt:

Międzynarodowy gigant Visa, zarejestrował drugą inwestycję w projekt kryptograficzny, kierując rundą finansowania w wysokości 40 mln dolarów w ramach projektu Anchorage, zgodnie z publikacją Fortune.

Visa podobno poprowadziła rundę wraz z dużą kryptowalutową firmą venture capital (VC) Blockchain Capital, aby wspierać instytucjonalną usługę kryptograficzną Anchorage, która wcześniej pozyskała 17 mln dolarów w inwestycji prowadzonej przez Andreessen Horowitz.

W nowej rundzie zarówno kwota wkładu Visa, jak i prywatna wycena Anchorage nie zostały ujawnione, wynika z publikacji. Zarówno Visa, jak i Anchorage są członkami założycielami projektu kryptowaluty Facebooka, Libra, który został oficjalnie ujawniony 18 czerwca.

Jak zauważa Fortune, ostatnia runda finansowania to druga znana inwestycja Visa w firmę kryptograficzną. Gigant uczestniczył w rundzie finansowania o wartości 30 mln dolarów w sieci startupów Blockchain w 2015 r. wraz z Nasdaq i Citi.

Nowe finansowanie zostanie wykorzystane w ramach misji Anchorage, aby zapewnić alternatywę dla instytucjonalnych usług powierniczych opartych na zimnych portfelach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa aktywów klientów. Zamiast tego firma wdraża system wielokrotnych zatwierdzeń i przeglądów ludzkich, a także oprogramowanie oparte na biometryce, aby zapewnić bezpieczne przechowywanie krypto, zauważa publikacja.

Europejski Bank Centralny: Bitcoin nie jest walutą:

Europejski Bank Centralny (EBC) ponowił swoją postawę w sprawie Bitcoina, odmawiając uznania go za walutę w sesji pytań i odpowiedzi.

Odpowiadając na prywatne zapytanie w ramach regularnego interaktywnego programu Twittera zarządzanego hashtagiem „#AskECB”, bank powiedział, że nie planuje dodawać Bitcoina do swoich rezerw.

Bitcoin nie jest walutą, jest raczej aktywem i jest bardzo zmienny.

– napisali urzędnicy cytujący głównego ekonomistę Philipa Lane’a.

Odpowiedź ta jest kontynuacją nastawienia EBC do kryptowaluty, które bank propagował już w innych publicznych oświadczeniach.

W maju tego roku raport o nazwie „Krypto-Aktywa: Implikacje dla stabilności finansowej, polityki pieniężnej oraz płatności i infrastruktury rynkowej” stwierdził, że całe zjawisko miało niewielki wpływ na tradycyjną gospodarkę.

Wcześniej bank rezerwowy Unii Europejskiej również wyraził się negatywnie w kwestii wydawania własnej cyfrowej waluty, w przeciwieństwie do ruchów pochodzących z Chin i kilku innych państw.

Bracia Winklevoss mogą dołączyć do projektu Libra: 

Tyler i Cameron Winklevoss, współzałożyciele nowojorskiej giełdy kryptograficznej Gemini, mogą wkrótce dołączyć do stowarzyszenia Libra Association, konsorcjum zarządzającego kryptowalutą Facebooka. 

Zdecydowanie przyglądamy się temu na poważnie i jesteśmy podekscytowani projektem.

– powiedział Cameron.

Tyler dodał, że ich zdaniem Libra jest zwiastunem nadchodzących kryptowalut. 

Jesteśmy przekonani, że jest to pierwsza z wielu firm FANG [Facebook, Amazon, Netflix i Google], która ma projekt tokena. Nasza prognoza zakłada, że w ciągu najbliższych 24 miesięcy prawie każda firma FANG będzie miała monetę lub będzie pracować nad jakimś projektem.

– powiedział.

Przyłączenie się do Libry może być niespodzianką dla niektórych, biorąc pod uwagę legendarną walkę braci Winklevoss o kontrolę nad Facebookiem z obecnym dyrektorem generalnym Markiem Zuckerbergiem, ich byłym kolegą z Harvardu. Teraz jednak chcą być „wrogacielami”, (ang. frenemies) których wspólnym celem jest promowanie głównego nurtu adopcji kryptowalut. 

Co więcej, bliźniacy zamierzają zdywersyfikować ofertę tokenów Gemini do 2020 r. Niedawno złożyli wniosek o licencję maklera-dealera za pośrednictwem Urzędu Regulacji Przemysłu Finansowego, która umożliwi Gemini wystawianie cyfrowych papierów wartościowych.

Biała księga Libry, zaprezentowana w zeszłym miesiącu, przewiduje „konkurencyjną sieć giełd kupujących i sprzedających Librę”, umożliwiającą posiadaczom łatwą konwersję monety, wspieranej przez koszyk stabilnych walut rządowych, na lokalną walutę.

Do tej pory tylko jedna giełda kryptograficzna, Coinbase, dołączyła do Stowarzyszenia Libra, którego szeregi obejmują także tradycyjnych graczy finansowych, takich jak PayPal, Visa i Mastercard oraz firmy VC, takie jak Union Square Ventures i Andreessen Horowitz.

Na giełdach dominuje czerwień:

Ubiegła doba na giełdach wykazała bardzo mocne spadki wielu czołowych pozycji. Bitcoin, notując ujemny wynik na poziomie 1,7% okazał się najmniej poszkodowany w porównaniu do pozostałych. Wartość Ethereum spadła o 7,8%, XRP o 9%, Bitcoina Cash o 7,1%, Litecoina o 9,8% a EOS o 11,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 13.6 mld dolarów i wynosi obecnie 334.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 89.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, www.money.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button