News

#723 Newsy z dnia 13.07.2019

Z sobotnich wydarzeń: Trump określa swoje stanowisko do kryptowalut; Prezes giełdy BitFunder usłyszał wyrok; Brazylijski stan wdraża zastosowanie Blockchain do przetargów; Sobotnie spadki.

Trump określa swoje stanowisko do kryptowalut:

Donald J. Trump w swoim pierwszym publicznym komentarzu na temat krypto odkąd został prezydentem Stanów Zjednoczonych, napisał na Twitterze, że „nie jest fanem” kryptowalut, dodając, że nie są one pieniędzmi oraz odniósł się do ich zmienności w stosunku do dolara.

Trump skrytykował również projekt kryptowaluty w serwisie Facebook – Libra – w kolejnych tweetach, mówiąc, że „będzie miał niewielką pozycję czy niezawodność” i sugeruje, że amerykańskie organy regulacyjne poddadzą giganta mediów społecznościowych regulacji:

Jeśli Facebook i inne firmy chcą zostać bankiem, muszą ubiegać się o nową kartę bankową i stać się przedmiotem wszystkich przepisów bankowych, tak jak inne banki, zarówno krajowe […], jak i międzynarodowe.

– powiedział.

Regulatorzy i prawodawcy w USA zwrócili uwagę na Librę – zarówno komitet bankowy Senatu Stanów Zjednoczonych, jak i komisja ds. planowania usług finansowych w przyszłym tygodniu przeprowadzają przesłuchania z przewodniczącym Blockchain na Facebooku, Davidem Marcusem.

Komisja senacka już wcześniej wyraziła wcześniej obawy dotyczące historii Facebooka w zakresie danych użytkowników i prywatności, pisząc list otwarty do firmy w maju. Marcus odpowiedział na list na początku tego tygodnia, mówiąc prawodawcom, że Facebook sam nie zbiera żadnych osobistych danych finansowych.

Prezes giełdy BitFunder usłyszał wyrok:

Jon Montrol, operator nieistniejącej na rynku platformy handlowej BitFunder i usługi depozytowej WeExchange, został skazany za oszustwa związane z papierami wartościowymi i utrudnianie śledztwa, zgodnie z oświadczeniem Południowego Dystryktu Nowego Jorku.

Montrol z Saginaw w Teksasie, znany również jako Ukyo, spędzi w więzieniu 14 miesięcy za oszukiwanie inwestorów w jego systemie „Ukyo.Loan”, przekazywanie funduszy bez wiedzy i zgody inwestora oraz kłamanie w Federalnym Biurze Śledczym (FBI) i SEC podczas dochodzenia.

W lipcu 2018 r. Montrol przyznał się do winy. Prokurator Manhattan Geoffrey S. Berman powiedział:

Jon Montroll okłamał swoich inwestorów, a po tym jak jego kłamstwa zwróciły uwagę SEC, ich także okłamał. Wyrok, który otrzymał, przypomina, że Urząd nie będzie pomijał tych, którzy naruszają ich obowiązek bycia szczerym wobec inwestorów i organów regulacyjnych działających na rzecz ich ochrony.

W lipcu 2013 r. powiedziano, że oprogramowanie BitFunder zostało zhakowane, umożliwiając kradzież 6.000 Bitcoinów z towarzyszącej platformy WeExchange.

Zgodnie z oświadczeniem Departamentu Sprawiedliwości Montrol rzekomo nie poinformował inwestorów ani organów regulacyjnych o utraconych środkach pieniężnych. Promował operację jako „komercyjnie udaną” zamiast niewypłacalną. Montrol powtórzył podobne zeznania do FBI i „dostarczył SEC sfałszowany zrzut ekranu” zasobów inwestora, gdy zaczęli badać exploita.

Oszustwo Montrola trwało nadal na podium, gdzie podał „poważnie fałszywe i mylące odpowiedzi” dotyczące jego działalności i włamania.

Brazylijski stan wdraża zastosowanie Blockchain do przetargów:

W Brazylii stan Bahia uruchomił aplikację Blockchain do śledzenia procesu publicznych przetargów na kontrakty rządowe, jak podaje Cointelegraph Brazil.

Rozwiązanie oparte na Blockchain, zwane Online Bid Solution (SOL), zostało opracowane przez Cayenne Technology and Design. Oferty będą podobno całkowicie przejrzyste i bezpieczne dzięki zastosowaniu tej technologii.

Według rządu Bahia, zamierzonym beneficjentem SOL jest brazylijski przemysł rolny. Rozwiązanie zaprojektowano, aby pomóc połączyć organizacje rolnicze w Bahia z dostawcami i pracownikami w całej Brazylii, a także zapewnić przejrzystość procesu przetargowego. Stan Bahia powiedział, że przewiduje się, że ponad 1.000 organizacji będzie korzystać z SOL:

Aplikacja, dostępna już w Play Store i Apple Store, będzie używana przez około 1.100 stowarzyszeń i spółdzielni rolniczych w stanach Bahia i Rio Grande do Norte, w ramach Bahia Productive i Governo Cidadão, finansowanych z umowy pożyczki między rządami państwowymi a Bankiem Światowym.

– czytamy.

Sobotnie spadki:

Giełdy po upływie doby wykazują wyraźną przewagę spadków. Bitcoin notuje spadek o 1,8%, Ethereum o 1,3%, XRP o 3,2%, Litecoin o 2,9% a Bitcoin Cash o 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 5.7 mld dolarów i wynosi obecnie 312.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 60.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button