News

#727 Newsy z dnia 17.07.2019

Ze środowych wydarzeń: Francja zatwierdzi pierwsze firmy kryptograficzne; Ofiary ataku na BITPoint otrzymają zwrot poniesionych strat; Coinbase nakłada restrykcje na inwestorów z Wielkiej Brytanii; Współzałożyciel Reddita inwestuje w startup zasilany Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Francja zatwierdzi pierwsze firmy kryptograficzne:

Francja jest gotowa zatwierdzić pierwszych operatorów ICO i inne firmy kryptograficzne dzięki nowemu podejściu regulacyjnemu do sektora.

Zgodnie z doniesieniami Reuters, nowe przepisy – które mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu – umożliwią firmom związanym z kryptografią dobrowolne poddanie się krajowym standardom wymogów kapitałowych, ochrony konsumentów i opodatkowania w zamian za zielone światło regulatora.

Anne Marechal – dyrektor wykonawczy ds. prawnych w Financial Markets Authority (AMF) – powiedziała dziennikarzom, że śmiały program krypto-regulacyjny powinien uczynić Francję prekursorem w tej dziedzinie.

Francja jest prekursorem. Będziemy mieć ramy prawne, podatkowe i regulacyjne […] Rozmawiamy z trzema lub czterema kandydatami na ICO. 

– powiedziała.

Poza ICO, AMF prowadzi rozmowy z kilkoma platformami kryptograficznymi, depozytariuszami i zarządzającymi funduszami, ujawniła Marechal.

Reuters zauważa, że pęd do zapewnienia większej jasności prawnej dla mało uregulowanego sektora został najwyraźniej pobudzony przez wiadomości o nadchodzącej kryptowalucie Facebooka – Libra.

Ofiary ataku na BITPoint otrzymają zwrot poniesionych strat:

Giełda kryptowalut BITPoint Japan poinformowała, że około 50.000 użytkowników, którzy stracili środki w ostatnim włamaniu hakerskim, otrzyma zwrot kosztów w kryptowalucie. Firma poinformowała dziennikarzy w Tokio, że klienci otrzymają zwroty krypto w stosunku 1: 1, jak podaje The Asahi Shimbun.

Najnowsze szacunki firmy dotyczące strat w związku z naruszeniem bezpieczeństwa wynoszą około 3.02 mld jenów (28 mln dolarów) – mniej więcej o 4.6 mln dolarów mniej niż początkowo sądzono, czytamy w publikacji. Firma twierdzi, że przygotowała sumę w aktywach kryptograficznych, którą wykorzysta do zwrotu poniesionych strat. Nastąpi to, gdy platforma ponownie uruchomi swoje usługi, które zostały zatrzymane, gdy wykryto atak.

Przepraszając za incydent, prezes BITPoint Genki Oda powiedział, że giełda bada przyczynę włamania, jednak nie podał dalszych szczegółów. We wpisie opublikowanym we wtorek firma potwierdziła, że aktywa kryptograficzne skradzione we włamaniu obejmowały 1.225 Bitcoinów, 1985 Bitcoinów Cash, 11.169 Ethereum i 5.108 Litecoinów. 

Na pytanie, czy zwracając użytkownikom krypto, a nie gotówkę, mogliby ponieść straty z powodu ostatnich spadków cen, dyrektor BITpoint, Kimio Mikazuki, odmówił odpowiedzi „ponieważ obejmuje ona kwestie prawne.

Coinbase nakłada restrykcje na inwestorów z Wielkiej Brytanii:

Giełda kryptowalut ze Stanów Zjednoczonych – Coinbase – nagle nałożyła minimalną kwotę depozytu w wysokości 1.000 funtów brytyjskich dla posiadaczy kont w Wielkiej Brytanii, co potwierdził personel firmy w prywatnych wiadomościach e-mail.

Coinbase, który wcześniej zezwalał użytkownikom Wielkiej Brytanii na zdeponowanie funduszy fiat za pośrednictwem krajowego systemu rozliczeniowego Faster Payments, zawiesił teraz tę usługę. Zamiast tego użytkownicy muszą korzystać ze standardowej opcji transferu międzynarodowego, wysyłając środki za pośrednictwem SWIFT, z zastrzeżeniem minimalnej kwoty płatności wynoszącej 1.000 funtów.

Personel pomocniczy Coinbase nie ujawnił w e-mailach powodów tej nagłej zmiany, która kończy umowę obowiązującą od sierpnia zeszłego roku.

Tymczasowo zawiesiliśmy Faster Payments, a w międzyczasie dodaliśmy wsparcie dla płatności GBP Swift. […] Aby zabezpieczyć konto i zapobiec potencjalnym oszustwom, nie będzie możliwości wypłacania tych środków ani wysyłania wartości tego depozytu z Coinbase przez 5 dni kalendarzowych po dokonaniu wpłaty.

– czytamy w części korespondencji.

Płatności SWIFT na ogół trwają do pięciu dni roboczych, co Wielkiej Brytanii daje dziesięciodniowe opóźnienie na złożenie depozytu. Problem ten powoduje dalsze komplikacje dla użytkowników z Wielkiej Brytanii poszukujących legalnego dostępu do rynków kryptowalut.

Współzałożyciel Reddita inwestuje w startup zasilany Blockchain: 

Współzałożyciel Reddita, Alexis Ohanian, poprowadził 3,75 milionową rundę finansowania dla zasilanego technologią Blockchain studia gier wideo – Horizon Blockchain Games.

Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym fundusz inwestycyjny Ohanian’a, Initialized Capital, poprowadził nową rundę wraz z innymi dużymi inwestorami Blockchain, takimi jak Polychain Capital i Digital Currency Group. Pozostali inwestorzy to popularna amerykańska giełda kryptograficzna Coinbase, Golden Ventures i Inovia Capital.

Zabezpieczone fundusze będą wspierać cel Horizon polegający na dalszej integracji technologii Blockchain do branży gier. Firma stworzyła Blockchainową sieć gier wideo o nazwie Arcadeum, która zapewnia graczom bezpieczne portfele do przechowywania swoich aktywów z gier Blockchain.

Arcadeum, oparte na sieci Blockchain Ethereum, służy również jako przeglądarka aplikacji, dając twórcom gier możliwość opublikowania i wprowadzenia na rynek swoich gier. Horizon ukończył już swoją internetową grę karcianą SkyWeaver, która ma zostać uruchomiona w otwartej wersji beta jesienią 2019 roku.

W połowie czerwca francuski gigant gier wideo Ubisoft zgłosił, że bada potencjalne zastosowania Blockchain w grach jako część swojej strategii zwiększenia konkurencyjności w branży.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po wczorajszych ostrych spadkach, dziś na giełdach obserwujemy przewagę wzrostów. Z dziesięciu największych kryptowalut jedynie Bitcoin notuje spadek – o 2,5%. Ethereum powiększyło swoją wartość o 2,3%, XRP o 5,9%, Litecoin o 10,7% a Bitcoin Cash o 3,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 5.7 mld dolarów i wynosi obecnie 265.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 89.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button