News

#731 #732 Newsy z dni 21.07 – 22.07.2019

Z ostatnich wydarzeń: Tim Draper: Kryptowaluty i Libra są mostem do Bitcoinowego świata; Iran ustala stawki energii dla górników kryptowalut; CEO Coinbase planuje wyjść poza trading; Wielka Brytania rozważa prześwietlenie Libry; Aktualna sytuacja na giełdach.

Tim Draper: Kryptowaluty i Libra są mostem do Bitcoinowego świata:

Rozmawiając w wywiadzie z CNBC, Tim Draper (na zdj.), znany zwolennik Bitcoinów, bronił zarówno Libry, jak i Bitcoina przed niedawną presją ze strony rządów, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Zapytany, czy świat jest teraz w środowisku post-Bitcoinowym, twierdził, że Bitcoin reprezentuje prawdziwą innowację ze świata kryptowalut i ostatecznie będzie narzędziem, które zmieni kształt granic, finansów i władzy rządowej.

Myślę, że wszystkie te inne krypto są mostami, do miejsca, w którym mamy środowisko Bitcoinowe. 

– powiedział.

Draper, pojawiając się w swoim już kultowym Bitcoinowym krawacie, dodał, że amerykańskie organy regulacyjne były zbyt surowe w zajmowaniu się innowacjami dotyczącymi Bitcoina, Blockchain i im pokrewnymi dziedzinami.

Co do Libry wyraził opinię, że nie ma potrzeby domagać się gwarancji regulacyjnych przed uruchomieniem produktu.

Stawiamy regulacje przed innowacjami – Facebook tylko ogłosił Libra; jeszcze nawet nie byli w stanie go dostarczyć, a organy regulacyjne już na nich siedzą.

– kontynuował.

Handel Bitcoinem stał się nieco bardziej przewidywalny w poniedziałek po burzliwym tygodniu, w którym odnotowano znaczne wahania cen w związku z debatą na temat kryptowaluty w Kongresie.

Draper w ubiegłym tygodniu spotkał się z krytyką za głośne wsparcie Bitcoina przeciwko rządowi, ale tym razem rządowi Indii. Domniemany projekt ustawy kryminalizującej użycie kryptowalut, który minister finansów Indii wydawał się odrzucać, pociągnął Drapera do otwartego nazwania Delhi „żałosnym i skorumpowanym”.

Iran ustala stawki energii dla górników kryptowalut:

Według doniesień z 21 lipca irańskiego dziennika ekonomicznego Financial Tribune, irańska Komisja Gospodarcza sfinalizowała plan taryfowy dla górników kryptowalut.

Zgodnie z publikacją, minister energetyki, Homayoon Ha’eri, ogłosił, że chociaż system taryfowy został ukończony, czeka na zatwierdzenie przez gabinet Iranu – organ rządowy składający się z różnych ministrów i innych urzędników wybranych przez prezydenta.

Podczas gdy Ha’eri nie opracował dokładnego schematu cen, stwierdził, że cena zależy od czynników rynkowych, takich jak ceny paliwa w Zatoce Perskiej.

Szef Syndykatu Przemysłu Elektrycznego w Iranie, Ali Bakhshi, zaproponował wcześniej cenę 0,07 dolara za kilowatogodzinę dla górników kryptowalut. Energia elektryczna w Iranie jest obecnie bardzo tania ze względu na dotacje rządowe; jedna kilowatogodzina energii elektrycznej kosztuje obecnie 0,05 dolara, a energia jest tańsza w sektorze rolnym i przemysłowym.

Aby umieścić te ceny w kontekście, Mostafa Rajabi Mashhadi, rzecznik ministerstwa energetyki w departamencie energii, stwierdził wcześniej, że produkcja pojedynczego Bitcoina zużywa około 1.400 dolarów w dotacjach państwowych. Financial Tribune donosi, że wydobycie jednego Bitcoina podobno zużywa tyle energii, ile 24 budynki w Teheranie w ciągu jednego roku.

Dzisiejsze wiadomości są następstwem ogłoszenia Banku Centralnego Iranu (CBI), w którym prezes banku, Abdol Hemmati, twierdził, że CBI planuje autoryzować wydobywanie kryptowalut.

Podobnie do dzisiejszego oświadczenia ministra energetyki, Hemmati powiedział, że planowane prawo będzie wymagało od kopalni kryptograficznych w Iranie przestrzegania ceny energii elektrycznej na eksport, zamiast zezwalać górnikom na korzystanie z mocno dotowanej wewnętrznej sieci energetycznej.

Również dzisiaj wiceprezes Administracji Celnej Islamskiej Republiki Iranu, Jamal Arounaghi, ogłosił, że agencja nie wydała jeszcze licencji na import sprzętu górniczego do kryptowalut. Podczas gdy istnieje system taryf, ostateczna decyzja w sprawie licencji czeka na zatwierdzenie przez rząd.

CEO Coinbase planuje wyjść poza trading:

Brian Armstrong, dyrektor generalny największej amerykańskiej firmy giełdy kryptowalut Coinbase, uważa, że za pięć lat firma będzie w mniejszym stopniu zajmować się handlem, a większym adaptacją.

Podczas sesji AMA Armstrong przedstawił swoją wizję firmy za pięciu lat, twierdząc, że postrzega Coinbase nie tylko jako dostawcę usług kryptograficznych, ale raczej bardziej uniwersalny podmiot wprowadzający adaptację do kryptografii.

Armstrong zwrócił uwagę na misję Coinbase, polegającą na pomocy w rozwijaniu globalnej gospodarki kryptograficznej, łącząc ludzi na rynku i rozwijając społeczność kryptograficzną, aby pomóc ludziom korzystać z kryptowalut do czegoś więcej niż tylko kupowania i sprzedawania. W związku z tym Armstrong przytoczył kilka ostatnich projektów Coinbase, takich jak program kryptograficzny Coinbase Earn, a także przygotowania do szybkiego uruchomienia kryptograficznych pożyczek i obrotu na Coinbase.

Mam nadzieję, że za pięć lat będziemy mieli jeszcze więcej. Będą tysiące firm, które będą krypto-pierwsze.

– dodał Armstrong.

W ramach misji kryptograficznej Coinbase, Armstrong wyraził również swoje pozytywne nastawienie do byłych pracowników Coinbase, którzy zdecydowali się opuścić firmę, aby rozpocząć nowy udany projekt kryptograficzny. Dyrektor generalny giełdy zwrócił uwagę na istniejący termin mafii Coinbase -około dziesięć osób, które opuściły Coinbase, aby prowadzić udane firmy kryptograficzne.

Armstrong zdawał się popierać tych byłych pracowników, twierdząc, że naprawdę chce, aby ludzie uczyli się od Coinbase i szerzyli swoją wiedzę, aby zwiększyć poziom przyjęcia kryptowalut. „Po prostu będziemy robić coraz więcej” – powiedział Armstrong, dodając, że Coinbase to firma z wieloma produktami.

Wielka Brytania rozważa prześwietlenie Libry:

Komisja parlamentarna w Wielkiej Brytanii może zdecydować się na zbadanie projektu kryptowaluty Facebooka przez obawy, że będzie miała ona zbyt dużą władzę.

Damian Collins, przewodniczący Komisji Cyfrowej, Komisji Kultury, Mediów i Sportu, powiedział dla Financial News, że biorąc pod uwagę dotychczasową kiepską historię firmy w zakresie prywatności, ma obawy, że Facebook może w odpowiedni sposób chronić dane finansowe swoich milionów potencjalnych użytkowników Libry.

Collins, który prowadził brytyjskie śledztwo w sprawie skandalu dotyczącego danych z Cambridge Analytica, powiedział, że w przypadku Libry Facebook wydaje się „prawie próbować przekształcić się we własny kraj”. Chociaż nie jest krajem z granicami, Facebook „ma globalną społeczność, która jest pod nadzorem Marka Zuckerberga”.

Jeśli będziemy mieli ten system płatności stworzony przez Facebooka, który istnieje w ogrodzonym ogrodzie Facebooka, do którego nikt naprawdę nie ma dostępu lub nie może zadawać pytań, to naszym problemem musi być to, że ten system będzie otwarty na masowe oszustwo.

– mówi Collins.

Odnosząc się do takich obaw przed przesłuchaniami w Senacie w USA, David Marcus z Facebooka powiedział na początku tego miesiąca: „Aby czerpać korzyści z Libry nie będziesz musiał ufać Facebookowi”.

Facebook nie ponosi szczególnej odpowiedzialności za sieć Libra. Mamy jednak nadzieję, że ludzie zareagują pozytywnie na portfel Calibra. Nasze podejście do rozdzielania danych finansowych jest jasne, a my wypełnimy nasze zobowiązania i będziemy ciężko pracować, aby zapewnić rzeczywistą użyteczność.

– kontynuował.

Organy regulacyjne na całym świecie wezwały do uzyskania dodatkowych informacji na temat projektu i stwierdziły, że Libra, jeśli ma iść naprzód, musi być regulowana.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Obecnie na giełdach obserwujemy nieduże spadki. Patrząc na czołową dziesiątkę, Bitcoin notuje spadek o 1,5%, Ethereum o 2,4%, XRP o 1,9%, Litecoin o 4,2% a Bitcoin Cash o 2,7%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 3.7 mld dolarów i wynosi obecnie 280.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 51.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button