News

#736 Newsy z dnia 26.07.2019

Z piątkowych wydarzeń: Wspólnik upadłej giełdy BitMarket nie żyje; McAfee ponownie w więzieniu; Właściciel Coincheck wnioskuje o przyłączenie się do Libry; Aktualna sytuacja na giełdach.

Wspólnik upadłej giełdy BitMarket nie żyje:

Wczoraj w godzinach popołudniowych pojawiły się doniesienia o tragicznej śmierci Tobiasza Niemiro – wspólnika upadłej giełdy BitMarket. Olsztyńskie media donoszą, iż według nieoficjalnych informacji miał popełnić samobójstwo strzelając sobie w głowę.

Trwają działania pod nadzorem prokuratury w celu potwierdzenia tożsamości zabitego i okoliczności tragedii.

– mówi Izabela Kołpakowska, pracownik zespołu prasowego komendy miejskiej policji w Olsztynie.

W środowisku kryptowalut panuje przekonanie, że śmierć może mieć bezpośredni związek z upadkiem giełdy – inwestorzy, którzy stracili dostęp do swoich środków mogą nie pałać do niego sympatią.

Dodatkowo, opublikowany dziś artykuł Adama Sochy wskazuje, że Niemiro miał mu przekazać „pewne materiały”.

Email był długi. Wynikało z niego, że znalazł się w środowisku szemranych biznesmenów. Podał nazwiska. Nie będę ujawniał jego treści z uwagi na dobro śledztwa, przekazałem emaile prokuraturze. Napisał też, że przekaże pewne materiały. Nie zdążył…

– czytamy w artykule.

McAfee ponownie w więzieniu:

Zwolennik Bitcoina i kandydat na prezydenta USA, John McAfee, podobno powrócił do więzienia w tym tygodniu zaledwie dzień po jego wypuszczeniu na Dominikanie.

Tweetując zdjęcia z jego zamknięcia, McAfee powiedział, że został aresztowany po raz drugi, ale nie podał szczegółów dotyczących dokładnych okoliczności. Przedsiębiorca, jego żona i doradcy zostali zatrzymani przez organy egzekwowania prawa, gdy ich łódź zacumowała w Dominikanie na początku tego tygodnia.

Na Twitterze obiecał informacje co do swojej lokalizacji i planów, co jednak nie doszło do skutku.

Moje drugie aresztowanie w ciągu jednego tygodnia – myślę, że to rekord. 

– napisał później po powrocie do aresztu.

Wykonanie zdjęć, jak twierdził, było możliwe, ponieważ grupa przemyciła ich telefony komórkowe do miejsca przetrzymywania.

Rozmawiając z CNET, kierownik kampanii McAfee, Rob Benedicto Pacifico Juan Maria Loggia-Ramirez, który wcześniej publikował aktualizacje na Twitterze w imieniu McAfee, powiedział później, że nie został aresztowany, a jedynie zatrzymany.

McAfee, mimo że jest poszukiwany przez USA, planuje kandydować na prezydenta na szeroko zakrojonej platformie anty-establishmentowej i przyjmuje darowizny w Bitcoinie na kampanię, którą prowadzi z łodzi, na której przybył do Republiki Dominikańskiej.

Właściciel Coincheck wnioskuje o przyłączenie się do Libry:

Monex Group, japońska firma świadcząca usługi finansowe, która jest właścicielem giełdy kryptograficznej Coincheck, złożyła wniosek o przyłączenie się do projektu Libra. 

Na dzisiejszym spotkaniu podsumowującym wyniki kwartalne firmy, prezes Monex, Oki Matsumoto, ogłosił plan dołączenia do projektu stablecoina Libra wraz z innymi wstępnymi partnerami Facebooka, takimi jak Visa, Mastercard, Uber i eBay.

Przedsiębiorstwa są podobno proszone o wyłożenie do 10 mln dolarów za przywilej bycia częścią konsorcjum rządzącego Libra. Na początku tego tygodnia prezes Visa, Alfred F. Kelly Jr. potwierdził, że jak dotąd 28 członków nie jest jeszcze oficjalnymi partnerami i podpisało jedynie niewiążące porozumienie o współpracy.

Matsumoto powiedział, że wniosek zostanie poddany pierwszemu przeglądowi pod koniec lata, a Monex podejmie później ostateczną decyzję, czy dołączyć do Libry. Wskazał ponadto, że do tej pory zaangażowały się już niektóre duże firmy i że Libra ma wielki potencjał.

Zgodnie z Reuters Japan, Matsumoto zaznaczył, że Libra oferuje „różne możliwości”, takie jak włączenie finansowe i sprzedaż produktów międzynarodowych, potencjalnie umożliwiając skorzystanie z usług finansowych, takich jak pożyczki, osobom nie posiadającym konta bankowego.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują zarówno wzrosty, jak i spadki, z przewagą tych drugich. W czołówce kryptowalut spadki widzimy przy Bitcoinie – o 2,1%, Ethereum – o 1,5%, Litecoinie – 1,4% a Binance Coinie o 1,5%. Wzrosty notują XRP i Bitcoin Cash, kolejno o 0,7% i 3,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 3.9 mld dolarów i wynosi obecnie 272.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 47.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com, comparic.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button