News

#737 #738 Newsy z dni 27.07-28.07.2019

Z ostatnich wydarzeń: Niesławna giełda postawiona w stan oskarżenia; CEO Huawei wzywa do wydania konkurencji dla Libry; Miliarder uruchamia token wspierany przez konopie; Blockchain wykorzystany do zapewnienia autentyczności alkoholu; Aktualna sytuacja na giełdach.

Niesławna giełda postawiona w stan oskarżenia:

Zgodnie z dokumentem złożonym w północnym dystrykcie Kalifornii, prokuratura Stanów Zjednoczonych złożyła formalne oskarżenie w sprawie nieistniejącej już giełdy kryptograficznej BTC-e i jej operatora, Alexandra Vinnika.

Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) określiła kary cywilne dla BTC-e i Vinnika w ubiegłym roku – kary grzywny w wysokości odpowiednio 88 mln dolarów  i 12 mln dolarów.

Wniosek stwierdza, że BTC-e i Vinnik nie próbowali zarejestrować się w FinCEN, wdrożyć praktyk przeciwdziałania praniu pieniędzy ani ogólnie zgłaszać podejrzanych działań. 

We wniosku czytamy również, że w 2016 r. BTC-e i Vinnik zostali postawieni w stan oskarżenia w związku z prowadzeniem działalności związanej z nielicencjonowanymi usługami pieniężnymi i spiskiem w celu prania pieniędzy. W 2017 r. Wielka Ława Przysięgłych wydała zastępujący akt oskarżenia z dodatkowymi opłatami za pranie pieniędzy i angażowanie się w nielegalne transakcje pieniężne.

Zgodnie z aktualnym aktem oskarżenia giełda ta nie wymagała sprawdzenia tożsamości za pomocą jakichkolwiek środków w celu zarejestrowania się i korzystania z usługi, chociaż czasami wymagała potwierdzenia tożsamości w przypadku niektórych przelewów.

Co ważniejsze, BTC-e był podobno wykorzystywany przez przestępców do prania pieniędzy poprzez anonimową konwersję swoich wpływów z krypto na waluty fiat. BTC-e miało ułatwiać włamania hakerskie, płatności ransomware, kradzież tożsamości, defraudację i dystrybucję narkotyków.

Vinnik był podobno świadomy wykonywania tych praktyk przez BTC-e, a nawet wysyłał e-maile, w których powiedział, że jest właścicielem BTC-e, i sam korzystał z giełdy w celu przeprowadzenia nielegalnych transakcji. 

CEO Huawei wzywa do wydania konkurencji dla Libry:

Dyrektor naczelny koncernu telekomunikacyjnego Huawei powiedział, że nadszedł czas, aby chiński rząd wyprzedził Facebookową Librę. 

Przemawiając w wywiadzie dla włoskiego L’economia, dyrektor generalny Ren Zhengfei zauważył, że Chiny mają możliwość realizacji takiego przedsięwzięcia. Zadano mu pytanie na temat globalnej hegemonii USA i wydania międzynarodowej waluty na Facebooku.

Nawet Chiny są w stanie emitować takie waluty, po co czekać na Librę? Siła państwa jest większa niż firmy internetowej.

– powiedział.

Ren niekoniecznie stara się iść łeb w łeb z gigantem mediów społecznościowych. Chociaż jego firma dokonała znaczących postępów w przestrzeni Blockchain – włączając w to dołączenie do konsorcjum Hyperledger i udostępnienie usługi chmury opartej na Blockchain – zamiast tego wskazał na postęp w technologii Blockchain dokonanej przez chińskie państwo narodowe.

W maju Ludowy Bank Chin zatrudnił ekspertów Blockchain w celu poszerzenia swoich inwestycji w rozproszone sieci, przydatnych w „transakcjach na dużą skalę”, powiedzieli wówczas przedstawiciele banku.

Dodatkowo, podczas gdy niektórzy członkowie chińskiego banku centralnego stwierdzili, że wprowadzenie Libry może negatywnie wpłynąć na gospodarkę kraju, Wang Xin, szef biura badawczego Ludowego Banku Chin, powiedział, że konkurencja może napędzić kraj do wydania własnej krajowej kryptowaluty.

Miliarder uruchamia token wspierany przez konopie:

Jak wynika z opublikowanego komunikatu prasowego, grecki miliarder i dyrektor telewizyjny Alki David i jego szwajcarskie konsorcjum uruchomili token SWX Coin wspierany przez konopie indyjskie.

Zgodnie z ogłoszeniem, konsorcjum uruchomiło również Swissx Bank of Cannabis do obsługi tokena. Giełda będzie miała siedzibę w Gstaad w Szwajcarii, a wkrótce zostanie podana siedziba karaibska. Token jest podobno oparty na Blockchainie Bitcoina, a pojedyncza jednostka jest powiązana bezpośrednio z medianą globalnej ceny kwiatu konopi premium.

Początkowo bank i jego moneta będą prawdopodobnie zarządzać wszystkimi transakcjami finansowymi Swissx ze swoimi partnerami w Stanach Zjednoczonych, Europie i na Karaibach, jednak moneta została zaprojektowana aby być przejrzystym systemem dla wszystkich transakcji. Swissx twierdzi również, że premier St. Kitts-Nevis Denzil Douglas dołączył do zarządu banku.

SWX będzie podobno  wykorzystywany do płacenia rolnikom i będzie wymienialny na gotówkę w dowolnym momencie.

Blockchain wykorzystany do zapewnienia autentyczności alkoholu:

Oranco, chiński hurtownik i sprzedawca alkoholu specjalizujący się w napojach alkoholowych Fenjiu i winach importowanych, testuje obecnie rozwiązanie Blockchain, aby zagwarantować autentyczność swoich produktów.

Zgodnie z komunikatem prasowym, filia Oranco, Fengyuang Huaxin Liquor Development, nawiązała współpracę z firmą zorientowaną na Blockchain, Guangzhou Silicon Technology (GSTC), prawie rok temu. Obie firmy zgodziły się opracować rozwiązanie umożliwiające zidentyfikowanie napojów Oranco jako oryginalnych.

Rozwiązanie podobno posiada opatentowane laserowe rozpoznawanie fałszerstw wraz z technologią Blockchain jako środkiem do śledzenia i certyfikacji produktów alkoholowych.

Proces występuje w dwóch etapach. Po pierwsze, GSTC ma za zadanie sprawdzenie, czy dany produkt jest autentyczny. Po drugie, GSTC będzie używać nowego rozwiązania Blockchain do wydania cyfrowego identyfikatora produktu na sieci Blockchain.

Prezes Oranco, Peng Yang, uważa, że dzięki tej nowej gwarancji opartej na technologii Blockchain, produkty firmy będą zyskiwać na wartości.

Wierzymy, że możliwości weryfikacyjne Blockchain umożliwią nam wiarygodne zapewnienie pochodzenia i autentyczności naszych najlepszych napojów alkoholowych. Ta technologia zapewni autentyczność i jeszcze bardziej zwiększy wartość naszych produktów premium.

– mówi.

Wielu producentów wina i innych napojów alkoholowych również wykorzystuje rozwiązania Blockchain do śledzenia i wykazywania autentyczności swoich produktów, ponieważ rynek podróbek staje się przemysłem wartym wiele miliardów dolarów.

W maju 2018 r. VeChain, działający w Szanghaju startup Blockchain, ogłosił, że testuje zastosowanie Blockchain do weryfikowania łańcucha dostaw wina w ramach walki z podróbkami. W ramach projektu VeChain współpracował z Shanghai Waigaoqiao Direct Imported Goods, aby rozpocząć testowanie produktów francuskiego producenta Pierre’a Ferrauda i Filsa.

W październiku tego samego roku spółka zależna Overstock.com, Medici Ventures, zainwestowała w firmę VinX z siedzibą w Izraelu, aby opracować platformę kontraktów terminowych dla wina opartą na Blockchain. VinX stwierdziło, że tokenizowany handel winem stworzy bezpieczny łańcuch dostaw, który zagwarantuje pochodzenie wymienionych win, a tym samym zmniejszy oszustwa w branży.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Ceny kryptowalut w stosunku do ostatniej doby zmieniły się nieznacznie. Nieznaczne wzrosty notuje Bitcoin – o 0,9%, Ethereum – o 0,3%, Litecoin – o 1,2% oraz Bitcoin Cash – o 0,8%. Podobnego kalibru spadki obserwujemy przy XRP i Binance Coinie, kolejno o 0,4% i 0,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.1 mld dolarów i wynosi obecnie 263.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 40 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button