News

#743 #744 Newsy z dni 11 – 12.04.2019

Z ostatnich wydarzeń: Oficjalna waluta cyfrowa Chin jest gotowa; Nowa Zelandia legalizuje dochód w kryptowalutach; Priorytet Tron wg Justina Suna; Indyjska firma buduje jedną z największych sieci Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Oficjalna waluta cyfrowa Chin jest gotowa:

Chiński Bank Ludowy (PBoC) twierdził, że o jego cyfrowej walucie „można powiedzieć, że jest gotowa”.

Według zastępcy dyrektora PBoC, Mu Changchuna, prototyp, który przyjmuje architekturę Blockchain, został pomyślnie opracowany po pięciu latach badań. Jego oświadczenie, wygłoszone na China Finance 40 Forum, zostało ogłoszone przez lokalny serwis informacyjny Shanghai Securities News.

Mu powiedział, że emisja cyfrowej waluty przy użyciu czystej architektury Blockchain jest trudna do osiągnięcia w kraju tak dużym jak Chiny, ponieważ detaliści wymagają wysokiej wydajności współbieżności.

Cyfrowa waluta przyjmie również dwupoziomowy system operacyjny, aby zaspokoić „złożoną gospodarkę kraju z rozległym terytorium i dużą populacją”. W systemie tym PBoC będzie na wyższym poziomie a banki komercyjne na poziomie niższym. Według Mu poprawi to dostępność, zwiększy wskaźniki adopcji wśród społeczeństwa i będzie promować innowacje wśród podmiotów komercyjnych.

Według dyrektora PBoC waluta cyfrowa jest zaprojektowana tak, aby była odpowiednia dla „drobnych detalicznych scenariuszy biznesowych o wysokiej częstotliwości”.

Jak donosił Cointelegraph, PBoC planuje wyprzedzić USA i Librę Facebooka, wydając krajową kryptowalutę, w czasie gdy amerykańscy politycy hamują rozwój stablecoina sieci społecznościowej z powodu obaw regulacyjnych.

Pomimo optymistycznych uwag Mu, nie jest jeszcze jasne, kiedy dokładnie chińska waluta cyfrowa będzie wyemitowana.

Nowa Zelandia legalizuje dochód w kryptowalutach:

Organy podatkowe Nowej Zelandii orzekły, że dochód w kryptowalutach jest legalny i zapewniły wskazówki, jak dokładnie powinien być opodatkowany.

W opublikowanym biuletynie informacji podatkowej, Departament Skarbowy Nowej Zelandii streścił postanowienia orzeczenia publicznego wydanego na podstawie art. 91D krajowej ustawy o administracji podatkowej z 1994 r.

Wytyczne dotyczące traktowania podatku dochodowego od aktywów kryptograficznych mają zastosowanie do płatności w krypto, które stanowią część regularnego wynagrodzenia pracowników i są ustalane według z góry określonej kwoty lub stawki – zamiast, na przykład, płatności, które stanowią część programu akcji pracowniczych. Co więcej, dotyczy to wyłącznie osób pobierających wynagrodzenie – a nie podatników prowadzących działalność na własny rachunek – obejmujących zarówno wynagrodzenie za usługi, jak i premie, prowizje i napiwki.

Aby wynagrodzenie denominowane w aktywach kryptograficznych podlegało opodatkowaniu, orzeczenie określa, że aktywa kryptograficzne wypłacane pracownikom nie mogą podlegać okresowi blokady i muszą być bezpośrednio wymienialne na walutę fiducjarną.

Zdaniem komisarza, w obecnym otoczeniu – w którym krypto-aktywa nie są łatwo akceptowane jako zapłata za towary i usługi – krypto-aktywa, których nie można zamienić bezpośrednio na gotówkę na giełdzie […], nie są wystarczająco „podobne do pieniędzy”, aby można je uznać za wynagrodzenie lub pensję.

– czytamy.

„Podobne do pieniędzy” aktywa kryptograficzne są dalej definiowane jako te, które zapewniają ogólny system płatności peer-to-peer, a nie aktywa działające w podobny sposób jak kupony, akcje lub dłużne papiery wartościowe.

Tak więc, aby wynagrodzenie podlegało opodatkowaniu, agencja uważa, że istotnym celem przedmiotowego zasobu kryptograficznego musi być to, że funkcjonuje on jako waluta lub jest w inny sposób powiązany z jedną (lub więcej) walutami fiducjarnymi.

Priorytet Tron wg Justina Suna:

Założyciel Tron, Justin Sun, powiedział, że umieszczenie kryptowaluty na amerykańskiej wersji Binance lub Coinbase jest priorytetem numer jeden w jego firmie. Przedsiębiorca odpowiadał na tweety entuzjastów Tron, z których część twierdziła, że inwestorzy obawiają się, iż obywatele Stanów Zjednoczonych nie będą mogli handlować TRX na Binance.

Dzwony alarmowe rozbrzmiały również po nieobecności TRX na liście 30 eksplorowanych cyfrowych aktywów przed zbliżającym się uruchomieniem amerykańskiego rynku Binance.

Nad zrzutem ekranu listy Binance w tweecie z 9 sierpnia, @TronSpark napisał: „#Tron lepiej dostań się na tę listę lub na #Coinbase jak najszybciej. Wszyscy kochamy Tron, ale potrzebujemy także miejsca dla obywateli USA do handlu #trx.”

Dwie godziny później Sun odpowiedział: „Tak. Teraz to nasz priorytet. Będziemy mieć pełny zespół, w tym mnie, oddany tej sprawie. Wszystkie te rzeczy zrobimy z prędkością #TRON! #TRX $ TRX.”

Sun również przeprosił za opóźnienie, przyznał, że Tron powinien zostać przyjęty na większej ilości amerykańskich giełd i przysięgał, że jego społeczność zobaczy postępy w tej kwestii do końca bieżącego roku.

Pomimo obaw, że Tron może wymrzeć w USA, TRX pozostaje dostępny na dwóch zgodnych z przepisami giełdach w Ameryce Północnej: Bittrex i eToro.

Indyjska firma buduje jedną z największych sieci Blockchain:

Indyjski dostawca usług telekomunikacyjnych, Reliance Jio Infocomm Limited (znany jako Jio), zobowiązał się zbudować coś, co opisuje jako jedną z największych na świecie sieci Blockchain.

Przemawiając na 42. AGM firmy (1.01) 12 sierpnia, prezes i dyrektor zarządzający Shri Mukesh D. Ambani powiedział, że technologia Blockchain stanowi jeden z trzech głównych obszarów ekspansji dla Jio. Od debiutu w 2015 roku firma stała się jedną z głównych indyjskich sieci mobilnych, z obecną bazą użytkowników ponad 330 milionów ludzi.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy Jio zainstaluje w Indiach jedną z największych sieci Blockchain na świecie, z dziesiątkami tysięcy węzłów działających od pierwszego dnia. 

– obiecał Ambani.

Jego komentarze pojawiły się w czasie, gdy Indie stoją w obliczu sprzeciwu wobec planu zakazania kryptowalut, jednocześnie popierając technologię Blockchain na szczeblu państwowych.

Zewnętrzni komentatorzy dołączyli do rozgniewanego lokalnego przemysłu kryptograficznego pośród ostrzeżeń banku centralnego, że w przyszłości nawiązywanie interakcji z niesankcjonowanymi tokenami, takimi jak Bitcoin może zostać uznane za przestępstwo

Tymczasem Ambani nie wgłębiając się w ten temat skupił się na roli Blockchain we wzmacnianiu pozycji indyjskich konsumentów.

Korzystając z Blockchain, mamy również okazję wynaleźć zupełnie nowy model prywatności danych, w którym dane indyjskie, zwłaszcza dane klientów, są własnością i są kontrolowane przez Indian, a nie korporacje – zwłaszcza międzynarodowe korporacje.

– powiedział.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejszy dzień na giełdach upłynął spokojnie. Większość czołowych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum i XRP, notuje spadek na poziomie poniżej 1%. Jedynym wyjątkiem okazał się Litecoin, ze spadkiem o 4,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1 mld dolarów i wynosi obecnie 296.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 46.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button