News

#747 Newsy z dnia 06.08.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Coinbase rozważa poszerzenie oferty o nowe aktywa; Bittrex wdraża standard ERC-20; USA zamraża aktywa Maduro; Ten projekt może być bardziej przyjazny dla prawodawców niż Libra; Spadki na giełdach. 

• Coinbase rozważa poszerzenie oferty o nowe aktywa:

Wiodąca platforma kryptograficzna Coinbase ogłosiła dziś, że bada wsparcie dla ośmiu nowych zasobów cyfrowych. Ekspansja jest częścią większego programu giełdy, aby zapewnić klientom dostęp do 90% łącznej kapitalizacji rynkowej wszystkich aktywów cyfrowych.

Coinbase ogłosiła swoje plany w oficjalnym poście na blogu. W ramach ogłoszenia Coinbase podkreśliła, że może wprowadzić publicznie dostępne API i pokazać inne sygnały prac inżynieryjnych w fazie eksploracyjnej. Zgodnie z ogłoszeniem giełda bada obecnie wsparcie dla Algorand, Cosmos, Dash, Decred, Matic, Harmony, Ontology i Waves.

Ogłoszenie zawiera również szereg zastrzeżeń, w tym postanowienia, że wsparcie dla powyższych aktywów nie jest gwarantowane, a aktywa niewymienione na liście mogą potencjalnie zostać wymienione w przyszłości.

Giełda zapowiedziała również, że zamierza ostatecznie zapewnić wsparcie dla co najmniej 90% łącznej kapitalizacji rynkowej wszystkich aktywów cyfrowych w obiegu dla klientów na całym świecie. Cel ten zostanie prawdopodobnie osiągnięty za pomocą ich Struktury Zasobów Cyfrowych (ang. Digital Asset Framework), której używa do oceny odpowiednich właściwości potencjalnych aktywów, takich jak bezpieczeństwo i zgodność.

Stablecoiny są korzystne dla każdego, kto handluje krypto, ale mają również potencjał, aby znacząco poprawić życie ludzi w krajach, w których inflacja niszczy bogactwo. W przypadku nowych klientów w krajach takich jak Argentyna i Uzbekistan, w których oczekuje się, że ceny konsumpcyjne wzrosną o 10–20% w 2020 r., stablecoiny, takie jak USDC, mogą stanowić okazję do ochrony przed inflacją.

– czytamy w ogłoszeniu giełdy Coinbase.

• Bittrex wdraża standard ERC-20:

Amerykańska giełda kryptowalut Bittrex zakończyła przejście Tether z sieci opartej na OMNI do standardu ERC-20 w sieci Ethereum.

Giełda Bittrex ogłosiła w tweecie, że depozyty i wypłaty USDT są teraz otwarte. Giełda tymczasowo zawiesiła wpłaty i wypłaty USDT podczas dokonywania zmiany. Bittrex początkowo ogłosiła, że będzie zmieniać protokoły 25 lipca.

Dzięki temu działaniu Bittrex chce zapewnić swoim użytkownikom szybsze, tańsze i bardziej interoperacyjne transfery USDT. W szczególności giełda obniży opłaty za wypłatę do 1 USDT.

Po zakończeniu wymiany wszystkie USDT z adresów sieciowych Omni nie mogą być dłużej wysyłane do Bittrex, a USDT z kont Bittrex nie mogą być wysyłane na adresy sieciowe Omni.

– czytamy w wyjaśnieniu.

Bittrex zauważa również, że ponownie włączy portfel USDT, gdy zarówno zespół giełdy, jak i zespół Tether dojdą do porozumienia i zgodnie stwierdzą, że migracja jest zadowalająca.

• USA zamraża aktywa Maduro: 

W poważnej eskalacji przeciwko socjalistycznemu prezydentowi Nicolásowi Maduro administracja Donalda Trumpa zamroziła wszystkie aktywa rządu Wenezueli.

Rozwiązanie siłowe Stanów Zjednoczonych znalazło odzwierciedlenie w nowym jak dotąd rekordowym wolumenie handlu peer-to-peer na LocalBitcoins w tym kraju.

Jak donosi Associated Press, działania administracji USA weszły w życie w ten poniedziałek, a prezydent Trump powołuje się na ciągłe „uzurpowanie” władzy przez Maduro – a także na łamanie praw człowieka przez jego zwolenników – jako podstawę decyzji.

Jeszcze przed tym gwałtownym krokiem, Wenezuela przeżywa rujnujące zawirowania gospodarcze wywołane kryzysem politycznym. Wiele krajów – w tym USA – uważa, że ostatnie zwycięstwo Maduro w wyborach było fikcyjne i wspiera przywódcę opozycji w Wenezueli oraz samozwańczego prezydenta Juana Guaido, który chce go pozbawić władzy. Chociaż decyzja administracji nie zakończyła się pełnym embargiem handlowym, ograniczenia przypominają działania USA przeciwko zagorzałym przeciwnikom, takim jak Kuba, Syria, Iran i Korea Północna.

Nakaz wykonawczy Trumpa zabrania obywatelom USA dokonywania transakcji z dowolnymi zwolennikami Maduro lub transakcji rządowych, a także zabrania tym ostatnim podróżowania do Stanów Zjednoczonych. Nakaz wyklucza większość transakcji w sektorze prywatnym, a także dostarczanie niezbędnej pomocy humanitarnej. Poprzednie sankcje dotyczyły przemysłu naftowego w Wenezueli, a także przedstawicieli władz wysokiego szczebla.

W tym czasie doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Trumpa John Bolton i sekretarz handlu Wilbur Ross będą dziś szczególnie reprezentować USA na Międzynarodowej Konferencji Na Rzecz Demokracji w Wenezueli, która odbędzie się w stolicy Peru, Limie.

W tym bezprecedensowym, napiętym momencie w relacjach amerykańsko-wenezuelskich, tygodniowy wolumen Bitcoina przeciwko wenezuelskiemu boliwarowi na stronie peer-to-peer localbitcoins.com osiągnął nowy rekord, jak pokazują dane Coin Dance.

Ogromna hiperinflacja i impas prezydencki w Wenezueli w lutym tego roku doprowadziły wolumeny Bitcoin w tym kraju do wysokich poziomów: nowy wcześniejszy rekord został ustanowiony na początku tego miesiąca, gdy inflacja boliwara osiągnęła 10 000 000%.

Ten projekt może być bardziej przyjazny dla prawodawców niż Libra:

Starszy analityk ds. polityki w korporacji bankowości inwestycyjnej Cowen, Jaret Seiberg, powiedział, że cyfrowa waluta zaproponowana przez Walmart – amerykańskiego giganta sieci supermarketów – nie powinna trafić na tak duży opór w sprawach regulacyjnych jak Libra, wirtualna waluta proponowana przez Facebooka.

Jak podaje Bloomberg, Seiberg dodał również, że krypto Walmarta może być atrakcyjna dla demokratycznych ustawodawców, którzy chcą znaleźć alternatywną infrastrukturę finansową dla osób, które nie korzystają regularnie z banków.

Według Seiberga oferta kryptograficzna Libra i Walmart różni się skalą. Seiberg komentuje, że Facebook ma globalne intencje, których Walmart wydaje się nie podzielać.

Jednak Seiberg zauważył, że propozycja Walmarta prawdopodobnie nie uzyska automatycznej zgody Kongresu. Zwrócił uwagę, że na przykład walutę Walmarta można postrzegać jako zagrożenie dla małych banków i unii kredytowych. Ostatecznie jednak Seiberg uważa, że prawodawcy ostatecznie zatwierdzą propozycję Walmarta.

Jeśli chodzi o szczegóły proponowanej waluty Walmarta, Seiberg napisał do klientów w poniedziałek, że waluta może być w formie karty z przechowywaną wartością powiązaną z dolarem amerykańskim, podobnie jak karta upominkowa z możliwością doładowania.

Bloomberg informuje, że Walmart nie zamierza wdrożyć swojej kryptowaluty w najbliższej przyszłości. Według raportu rzecznik Walmart powiedział, że nie planuje od razu skorzystać z nowo złożonego wniosku patentowego pt. „System i metoda cyfrowej waluty za pośrednictwem Blockchain”, który został opublikowany 1 sierpnia. Jak wskazano w patencie, Walmart wydaje się ubiegać o standardowego stablecoina.

• Spadki na giełdach: 

W porównaniu z minioną dobą na giełdach krypto dominują dziś spadki. Najwięcej stracił Litecoin notując obniżenie wartości o 4,2%. Za nim znalazły się prawie wszystkie kryptowaluty z pierwszej dziesiątki notując następujące spadki: EOS o 4,1%, XRP 3,4%, Bitcoin Cash o 2,2%, Ethereum o 1,7%, Binance Coin o 1%, Bitcoin o 0,2%. Wzrost o 1,2% należy dziś do Monero.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 3.3 mld dolarów i wynosi obecnie 308.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 68.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button