News

#748 Newsy z dnia 07.08.2019

Ze środowych wydarzeń: Walmart rozważa emisję własnego stablecoina; Amazon poszukuje specjalisty w Blockchain; Oszust oszukany, środki trafiają na cele charytatywne; Chiny wszczynają dochodzenie ws. EtherDelta; Aktualna sytuacja na giełdach.

Walmart rozważa emisję własnego stablecoina:

Gigant handlu detalicznego Walmart zastanawia się nad wydaniem cyfrowej waluty wspieranej przez fiducjarną, podobnej do waluty Facebooka – Libra, jak podaje nowe zgłoszenie patentowe.

Zgodnie z wnioskiem złożonym w Urzędzie ds. Patentów i Znaków Towarowych USA firma określa ramy dla „generowania jednej jednostki waluty cyfrowej poprzez powiązanie jednej jednostki waluty cyfrowej ze zwykłą walutą”. Krótko mówiąc będzie to stablecoin. Okazało się, że cyfrowa waluta „może być powiązana z dolarem amerykańskim” i może być dostępna „tylko u wybranych sprzedawców detalicznych lub partnerów”.

Wniosek sugeruje, że waluta Walmarta ma służyć gospodarstwom domowym o niskich dochodach z opcją „zajmowania się finansami poprzez instytucję, która jest w stanie zaspokoić większość ich codziennych potrzeb finansowych i produktowych”. Ma na celu zapewnienie bezpłatnego, lub z minimalnymi opłatami miejsca do przechowywania majątku, który można wydać, na przykład u detalistów i, w razie potrzeby, łatwo zamienić na gotówkę.

Firma proponuje również, aby jej token mógł przechowywać historię zakupów użytkowników na Blockchain i przyznawać związane z nimi oszczędności do kolejnych transakcji. Ponadto, chociaż waluty tej można używać do kupowania fizycznych towarów i usług, może ona nakładać ograniczenia na osoby, które mogą jej używać – na przykład nieletnim można zablokować możliwość kupowania papierosów lub alkoholu.

Istotną różnicą między Libra a stablecoinem Walmarta jest fakt, że konta mogą zarabiać odsetki. Przy kryptowalucie Facebooka członkowie założyciele Stowarzyszenia Libra będą zarabiać odsetki od środków pieniężnych użytkowników przechowywanych w rezerwie w celu utrzymania stabilnej wartości Libry. Co więcej, wsparcie Libry jest „koszykiem walut” przechowywanym na szwajcarskim rachunku bankowym, którym ma zarządzać konsorcjum.

Amazon poszukuje specjalisty w Blockchain:

Amazon chce zatrudnić inżyniera ds. rozwoju oprogramowania w celu opracowania reklamowego łańcucha Blockchain.

Firma opublikowała na LinkedIn ofertę pracy dla inżyniera ds. rozwoju oprogramowania dla zespołu z Colorado, który ma pracować nad nowym rozwiązaniem. Internetowy gigant handlu detalicznego ma na celu rozwinięcie działalności reklamowej poprzez wykorzystanie danych detalicznych online, wiodących w branży usług w chmurze oraz szybko rozwijającej się kultury startupów.

Nasz nowy zespół w Boulder  poszukuje inżyniera oprogramowania do pracy w naszym zespole reklamowym FinTech skoncentrowanym na rejestrach Blockchain, systemach fakturowania i rozliczania w celu zapewnienia przejrzystości danych na temat międzynarodowych danych finansowych.

– czytamy.

Rola wybranego inżyniera będzie polegać na analizie wymagań, prowadzeniu projektowania, wdrażaniu podstawowych komponentów, współpracy z inżynierami i menedżerami programów. Stanowisko będzie również odpowiedzialne za wsparcie operacyjne i utrzymanie systemów.

Ponadto inżynier „będzie miał również możliwość zdefiniowania technicznego i architektonicznego planu działania systemów”. Firma zauważyła, że preferuje kandydatów z doświadczeniem w reklamie, technologii finansowej i Blockchain.

Oszust oszukany, środki trafiają na cele charytatywne:

Kanadyjski ekspert Bitcoinowy oszukał oszusta kryptograficznego, a następnie przekazał pieniądze na cele charytatywne.

Jak poinformowała Canadian Broadcasting Corporation, Ben Perrin – YouTuber, który prowadzi kanał edukacyjny na temat kryptowalut oraz jest dyrektorem marketingu na Bitcoinowej giełdzie, otrzymał wiadomość scamową oferującą program inwestycyjny, który rzekomo co 24 godziny podwoiłby jego inwestycję w Bitcoina.

Wcześniej spotkałem wielu z tych ludzi, którzy zgłaszali absurdalne roszczenia. W tym przypadku co 24 godziny gwarantowali mi podwojenie moich Bitcoinów i powiedzieli, że jeśli im ich trochę wyślę, zobaczę natychmiastowe zwroty.

– powiedział dla CBC News.

Perrin postanowił pokonać oszusta, udając, że jest nowicjuszem jeżeli chodzi o Bitcoina, nie rozumiejącym co się dzieje. Sfałszował wyciąg z portfela i powiedział, że otrzymał już lepszą ofertę od kogoś innego:

Powiedziałem, że chętnie zainwestuję 20.000 dolarów, jeśli po prostu odeślą mi 100 dolarów, a następnie im je zwrócę, aby upewnić się, że wszystko jest zgodne z prawem.

W rezultacie oszust wysłał 50 dolarów do Perrin’a, które YouTuber przekazał dalej filantropijnej organizacji, która pomaga mieszkańcom Wenezueli kupować żywność za pomocą cyfrowych walut. 

Chiny wszczynają dochodzenie ws. EtherDelta:

Według doniesień chińska policja podejmuje kroki prawne przeciwko platformie wymiany tokenów EtherDelta w związku z pozornym exit scamem.

Wiadomość ujrzała światło dzienne w serii tweetów opublikowanych przez Dovey Wan’a, partnera założyciela firmy inwestycyjnej Primitive Ventures zorientowanej na Blockchain.

Tweety Wana wskazują, że rzekomy exit scam dotyczył sprzedaży natywnego zasobu giełdowego EtherDelta Token (EDT) po przejęciu giełdy przez nienazwanych chińskich inwestorów:

Faktycznymi beneficjentami EtherDelty są Chińczycy, po przeniesieniu własności w 2017 r. […] Zasadniczo [założyciel] Zack Coburn sprzedał EtherDelta grupie Chińczyków, którzy później wyemitowali token wymiany $EDT i okazali się exit scamem.

– czytamy.

Wan dodał kolejny tweet, zauważając, że „chińska policja nie okazuje litości, jeśli jakiekolwiek oszustwo kryptograficzne wiąże się z dużą ilością kapitału handlowego”.

EtherDelta, nieprywatny rynek handlu tokenami ERC20, umożliwia użytkownikom handel aktywami cyfrowymi za pomocą księgi zamówień i inteligentnych kontraktów opartych na Blockchainie Ethereum. Giełda stanęła w obliczu trudności prawnych jesienią 2018 r., kiedy amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła założyciela Zachary’ego Coburna o prowadzenie niezarejestrowanej giełdy papierów wartościowych.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obserwujemy obecnie znaczną przewagę spadków nad wzrostami. Patrząc na czołowe kryptowaluty, jedynie Binance Coin zyskał w przeciągu ostatniej doby na wartości – o 5,5%. Bitcoin notuje spadek o 0,7%, Ethereum o 2,6%, XRP o 2% a Bitcoin Cash o 1,2%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 4.7 mld dolarów i wynosi obecnie 303.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 61.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, tokenpost.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button