News

#748 Newsy z dnia 16.08.2019

Z piątkowych wydarzeń: Bakkt podaje termin uruchomienia wyczekiwanej platformy; 80% Kolumbijczyków chętnych na inwestycje w krypto; Dash wydaje aktualizację łatającą luki w zabezpieczeniach; Kryptowalutowe konta emerytalne w Australii nielegalne; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bakkt podaje termin uruchomienia wyczekiwanej platformy: 

Bakkt w opublikowanym poście na blogu ogłosił nadchodzące uruchomienie swojej długo oczekiwanej platformy do codziennych i miesięcznych kontraktów futures w Stanach Zjednoczonych. Po otrzymaniu zgody od niezbędnych organów regulacyjnych, uruchomienie zaplanowano na 23 września.

Fizycznie dostarczone kontrakty futures Bakkt były przedmiotem oczekiwań wielu osób. Firma początkowo zapowiadała ich premierę na sierpień 2018 r., jednak następnie miała do czynienia z powtarzającym się opóźnieniami związanym z kwestiami zgodności. Spełnienie wymagań komisji CFTC okazało się szczególnie trudne.

Zgodnie z ogłoszeniem, Bakkt był gospodarzem wielu wydarzeń w Nowym Jorku i Chicago – miastach o kluczowym znaczeniu dla amerykańskiego rynku kontraktów futures. Spotkali się również z organami regulacyjnymi z CFTC, a także z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

W celu zapewnienia swoich kontraktów futures, Bakkt będzie współpracować z Intercontinental Exchange Futures U.S. i Intercontinental Exchange Clear US.

Usługi instytucjonalne i usługi powiernicze są rosnącym rynkiem w przestrzeni kryptografii – wiodąca amerykańska giełda Coinbase ogłosiła zeszłej nocy wykupienie instytucjonalnej operacji powierniczej Xapo. Po ogłoszeniu dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, skomentował znaczny wzrost liczby klientów instytucjonalnych usług kryptograficznych, mówiąc:

Czy instytucje zamierzały przyjąć krypto, czy nie, było pytaniem otwartym około 12 miesięcy temu. Myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że znamy odpowiedź. Co tydzień widzimy 200-400 mln dolarów nowych depozytów kryptograficznych od klientów instytucjonalnych.

– powiedział.

80% Kolumbijczyków chętnych na inwestycje w krypto:

Zdumiewające 86,5% Kolumbijczyków zna kryptowaluty, a 80% jest skłonnych inwestować w tę klasę aktywów. Bitcoinowy rynek P2P Paxful podzielił się wynikami swojej nowej ankiety – przeprowadzonej wspólnie z Toluna Insights.

Badanie wykazało ponadto, że co najmniej 50% respondentów w wieku od 25 do 40 lat już zainwestowało lub wyraziło zainteresowanie zakupem kryptowalut, takich jak Bitcoin (79%), Bytecoin (> 5%) lub Ethereum (<3%). Nieco ponad 32% wszystkich ankietowanych przeprowadziło już transakcje przy użyciu kryptowalut.

Prawie 59% stwierdziło, że przyjęcie kryptowalut będzie nadal rosło. W analizie wyników Paxful zauważył, że:

Zwiększone wykorzystanie walut cyfrowych jest prawdopodobnie związane z hiper-połącznym pokoleniem stale poszukującym opcji, które nie tylko umożliwiają im dostęp do aktywów finansowych przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, ale także dają im swobodę dokonywania globalnych transakcji online w prosty sposób.

Blisko 86% stwierdziło, że wierzy, iż w Kolumbii konieczne będą regulacje kryptograficzne. Tymczasem aż 91% ankietowanych zgodziło się z ideą, że kryptowaluty będą wyznaczać przyszłość handlu światowego.

Niezależnie od tych imponujących i pozytywnych wyników, nieco mniej niż 20% respondentów stwierdziło, że obecnie użyliby kryptowalut jako finansowej alternatywy.

W świetle przedłużających się zawirowań politycznych w sąsiedniej Wenezueli Kolumbia tego lata zgłosiła wzrost migracji. Wolumen obrotu na LocalBitcoins w obu krajach nadal wykazywał tendencję wzrostową w ostatnich miesiącach. 

Inne badanie z 2019 r. ujawniło, że 11% amerykańskiej populacji jest właścicielem Bitcoinów, co wskazuje, że własność Bitcoinów jest „trendem demograficznym” prowadzonym przez młodsze pokolenie w przedziale wiekowym 18-34 lata. Niemniej jednak 89% obywateli Stanów Zjednoczonych słyszało o kryptowalucie, niezależnie od ich wieku.

Dash wydaje aktualizację łatającą luki w zabezpieczeniach:

Dash wydał Dash Core v0.14.0.3, nową wersję portfela i klienta P2P dla swojej kryptowaluty DASH w świetle ostatnich skoków transakcji w sieci głównej.

Dash Core ogłosił tę wiadomość w oficjalnym poście na blogu. Zgodnie z ogłoszeniem, w środę i czwartek w tym tygodniu Dash doświadczył albo zewnętrznego testu warunków skrajnych, albo ataku. W poście stwierdzono, że „aktualizacja jest zdecydowanie zalecana dla wszystkich Masternodes, a także dla wszystkich użytkowników, giełd, partnerów i operatorów pełnych węzłów.

Następnie deweloper odkrył problemy, w tym nieopróżnianie pul pamięci, ograniczenie bloków do 1 MB, awarie masternode, masternode blokujące inne masternode i opóźnione notowanie transakcji na niektórych blokach. Wersja Dash Core 0.14.0.3 została podobno zaprojektowana w celu rozwiązania niektórych z tych problemów i zawiera zmiany, takie jak ulepszenia wykorzystania miejsca w bazie danych i naprawienie różnych błędów podpisywania.

Pod koniec 2018 roku amerykańska restauracja fast food o nazwie Church’s Chicken zaczęła akceptować płatności w DASH w swoich południowoamerykańskich oddziałach w Wenezueli. Podobno w Wenezueli jest 10 restauracji Church’s Chicken i wszystkie zdecydowały się na DASH. W chwili podjęcia decyzji restauracja twierdziła, że była to pierwsza globalna restauracja typu fast food, która przyjmowała płatności kryptograficzne.

Kryptowalutowe konta emerytalne w Australii nielegalne:

Australijski Urząd Skarbowy (ATO) wysłał listy ostrzegawcze do inwestorów, którzy ulokowali większość swoich oszczędności emerytalnych w kryptowalutach.

W ramach wysiłków ATO mających na celu ostrzeżenie przed strategiami inwestycyjnymi o wysokim ryzyku związanymi z emeryturami, 18.000 posiadaczy Samo-Zarządzanych Superfunduszy (ang. Self-Managed Super Funds – SMSF), rodzaju konta emerytalnego zarządzanego prywatnie przez osoby fizyczne, zostało ukaranych karą do 4.200 dolarów australijskich za naruszenie przepisów, jak podają lokalne media.

Podczas gdy list był skierowany do każdego posiadacza SMSF, który posiadał ponad 90 procent swoich oszczędności emerytalnych w pojedynczym aktywie – głównie w nieruchomości – ATO wskazało również kryptowaluty jako inwestycję wysokiego ryzyka.

Widzieliśmy już dwa przypadki, w których SMSF tracą znaczne ilości oszczędności emerytalnych dzięki inwestycjom w kryptowaluty.

–  powiedział rzecznik ATO w australijskim serwisie informacyjnym Micky.

Dla jasności – agencja ostrzega nie przed samą klasą aktywów, ale przed nadmierną ekspozycją na jakikolwiek aktywa. Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) wyraziła podobny pogląd:

Uważaj na usługi oferujące założenie SMSF w celu uzyskania ekspozycji na kryptowaluty. Prowadzenie SMSF wymaga nie tylko znacznego czasu, umiejętności i odpowiedzialności, ale może także stanowić ryzyko dla oszczędności emerytalnych.

– czytamy.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy zarówno wzrosty, jak i spadki. W czołowej dziesiątce najlepsze wyniki notują Bitcoin i Monero, notując wzrosty kolejno o 3,4% i 3,6%. XRP i Bitcoin Cash zmniejszyły wartość o 0,4% a Litecoin o 1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 6.7 mld dolarów i wynosi obecnie 269.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 65 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button