News

#752 Newsy z dnia 20.08.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Bracia Winklevoss negocjują dołączenie do Libra Association; Aplikacja Binance powraca do Apple App Store; Chiny chcą prześcignąć Librę; Izrael chce szybszego przyjęcia przepisów dla firm Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bracia Winklevoss negocjują dołączenie do Libra Association:

Tyler i Cameron Winklevoss – zwolennicy Bitcoina i założyciele giełdy kryptograficznej Gemini – mówią, że są otwarci na współpracę ze swoim rywalem Markiem Zuckerbergiem w sprawie Libra.

CNN Business poinformowało, że bliźniacy nie pozwalają, aby ich wyboista przeszłość z Zuckerbergiem stała na przeszkodzie potencjalnej współpracy. Cameron powiedział CNN, iż niezależnie od tego, czy partnerstwo dojdzie do skutku Libra stanowi krok w kierunku masowego przyjęcia kryptowalut.

Myślę, że w przyszłości będzie taki dzień, w którym nie będziemy mogli żyć bez krypto lub wyobrażać sobie świata przed krypto.

– powiedział.

Jak zauważa CNN, proaktywna promocja zagadnień kryptoregulacyjnych przez bliźniaków może uczynić duet atrakcyjnym partnerem dla Facebooka, biorąc pod uwagę powszechny alarm, jaki projekt Libra wywołał już wśród rządów i organów regulacyjnych na całym świecie.

Bliźniacy ujawnili, że rozmawiają o dołączeniu do Libra Association – nowo utworzonego, niezależnego konsorcjum zarządzającego planowanym tokenem Facebooka – który obecnie liczy 28 członków założycieli i powinien wzrosnąć do 100 do czasu uruchomienia Libra.

Tyler i Cameron zauważyli jednak, że nadal muszą dowiedzieć się więcej o szczegółach projektu, zanim zdecydują, czy dołączyć do Stowarzyszenia, a także czy notować Librę na giełdzie Gemini. Libra Association podobno odmówiło komentarza na temat trwających negocjacji z partnerami.

Aplikacja Binance powraca do Apple App Store:

Aplikacja na iOS czołowej giełdy kryptograficznej Binance jest już dostępna w Apple App Store. Zgodnie z opublikowanym postem na blogu, giełda ogłosiła, że aplikacja Binance iOS (V1.7.1) powróciła do sklepu z aplikacjami Apple.

Przed oficjalnym ogłoszeniem, prezes Binance, Changpeng Zhao, ujawnił te wiadomości w tweecie, podkreślając, że proces notowania w App Store był trudny i prawdopodobnie trudniejszy niż notowanie w Binance, ze względu na szereg zasad i procedur.

Niedawny powrót aplikacji do Apple App Store poprzedził długi okres oczekiwania użytkowników Binance, którzy kilka tygodni wcześniej skarżyli się na portalu Reddit w związku z ponownym opóźnieniem uruchomienia. Jak wyjaśnił rzecznik Binance, aplikacja Binance na iOS nie była w trakcie konserwacji, ale czekała na sprawdzenie przez App Store.

Chociaż Binance najwyraźniej napotkał pewne problemy z pojawieniem się w Apple App Store, Binance iOS App można pobrać z oficjalnej strony giełdy od jej wydania w 2017 r. Aplikacja została po raz pierwszy notowana w sklepie Apple w październiku 2018 r.

W chwili obecnej aplikacja Binance na Androida jest dostępna w Google Play, a także do bezpośredniego pobrania ze strony internetowej Binance. Witryna oferuje również łącza do pobrania dla klientów stacjonarnych na komputery PC z systemem Windows i macOS.

Chiny chcą prześcignąć Librę:

Według oficjalnych źródeł Chiński Bank Ludowy (PBoC) jest już prawie gotowy do wprowadzenia wspieranej przez rząd cyfrowej waluty. Dzisiejsza publikacja portalu informacyjnego China Daily ujawniła, że na cyfrową walutę banku centralnego (CBDC) mogło mieć wpływ ujawnienie planowanej kryptowaluty Facebooka, Libra.

Po pięciu latach badań i pracach rozwojowych nad systemem trwających od 2018 roku Bank jest prawie gotowy do uruchomienia CBDC, ujawnił w zeszłym tygodniu wiceprezes banku Mu Changchun. Testy dotyczące waluty były w toku, a instytucja donosiła, że testuje wiele podejść do projektu. Jeśli wszystko pójdzie gładko, PBoC spodziewa się, że może wprowadzić walutę wcześniej niż Libra.

Yang Dong – dyrektor Centrum Badań Technologii Finansowych i Bezpieczeństwa Cybernetycznego na chińskim Uniwersytecie Renmin – powiedział China Daily, że zapowiedź Libry wywołała debatę wśród chińskich organów regulacyjnych i zmotywowała projektantów do zaangażowania większej liczby instytucji pozarządowych w proces rozwoju i emisji waluty.

Przed oficjalnym uruchomieniem chińskiego CBDC konieczne są dalsze testy, czerpiąc inspirację z Libry.

– powiedział.

Nie ujawniając konkretnych nazwisk, Yang wskazał, że kolejna runda badań CBDC obejmie zarówno bank centralny, jak i firmy prywatne i państwowe, oraz będzie koncentrować się na aplikacjach pozarządowych i transgranicznych.

Prezes China UnionPay i były urzędnik PBOC, Shao Fujun, powiedział China Daily, że CBDC „będzie miało wiele pozytywnych skutków, w tym śledzenie przepływu pieniędzy w działalności gospodarczej i wspieranie tworzenia polityki pieniężnej”.

Izrael chce szybszego przyjęcia przepisów dla firm Blockchain:

Urząd ds. Rynku Kapitałowego, Ubezpieczeń i Oszczędności, oddział izraelskiego Ministerstwa Finansów, chce przyspieszyć proces uzyskiwania licencji dla firm Blockchain i fintech w tym kraju, o czym poinformował Izraelski dziennik biznesowy Calcalist.

Według publikacji, władze uruchomiły dedykowane zespoły branżowe, z których niektóre specjalizują się w firmach Blockchain. Władze mają nadzieję na pobudzenie lokalnej konkurencji poprzez licencjonowanie większej liczby firm fintechowych. Moshe Barkat, który został mianowany nadzorcą departamentu w 2018 r., zauważył:

Innowacje biznesowe i technologiczne oraz relacje z przemysłem są podstawowymi zasadami, które kierują Urzędem w jego działalności. Urząd regularnie zajmuje się licencjonowaniem i regulowaniem firm fintechowych, w tym cyfrowych firm ubezpieczeniowych, platform P2P i dostawców kredytów, portfeli cyfrowych, przedsięwzięć fintech opartych na Blockchain i innych dostawców usług płatniczych.

Ponadto wstępne badania Israeli Securities Authority wykazały, że dziesiątki firm mogą otrzymać pozwolenie na pracę w Izraelu przy minimalnych zmianach modeli biznesowych lub technologii.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach nadal widzimy przewagę spadków. Patrząc na czołową dziesiątkę, jedynie Bitcoin notuje wzrost – o 0,5%. Wartość pozostałych czołowych kryptowalut zmniejszyła się: Ethereum o 1,3%, XRP o 2,3%, Bitcoina Cash o 1,6%, Litecoina o 2,4% a Binance Coina o 1,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.1 mld dolarów i wynosi obecnie 277.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 50.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button