News

#757 #758 Newsy z dni 25 – 26.08.2019

Z ostatnich wydarzeń: Obywatel USA przyznaje się do prania milionów w Bitcoinie; Binance uruchamia nowy produkt; Szwajcarski regulator wydaje wytyczne dot. płatności Blockchain; Tajlandzki SEC ostrzega przed zagranicznym oszustwem; Aktualna sytuacja na giełdach.

Obywatel USA przyznaje się do prania milionów w Bitcoinie:

Mężczyzna z Los Angeles przyznał się do prowadzenia Bitcoinowego programu prania pieniędzy o wartości 25 mln dolarów i sprzedaży metamfetaminy. Agencja U.S. News poinformowała, że 25-latek, Kunal Kalra, może otrzymać wyrok dożywocia.

Władze twierdzą, że w latach 2015-2017 Kalra wymieniał BTC i dolary, prowadził bankomat Bitcoin i przyznał się do zawierania transakcji z dealerami narkotyków i innymi przestępcami.

Kalra sprzedał również dwa funty metamfetaminy agentowi ścigania działającemu pod przykrywką. Według raportu grozi mu również oskarżenie o pranie pieniędzy w Teksasie, które zostało wniesione na początku tego miesiąca.

Jak niedawno poinformował Cointelegraph, Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych dodał wiele adresów kryptowalut do swojej listy Specjalnie Wyznaczonych Obywateli (SDN) w ramach Ustawy o Zagranicznej Narkomanii Kingpin, znanej również jako Ustawa Kingpin.

W lipcu sekretarz skarbu Steven Mnuchin powiedział, że władze będą działać, aby Bitcoin nie stał się „odpowiednikiem kont bankowych o szwajcarskim numerze”. Według Mnuchina, rząd USA codziennie zwalcza „złoczyńców w dolarach amerykańskich, aby chronić amerykański system finansowy”.

Binance uruchamia nowy produkt:

Czołowa giełda kryptowalut Binance wprowadzi swój pierwszy produkt do pożyczania kryptowalut w dniu 28 sierpnia 2019 r.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, posiadacze Binance Coin, Ethereum Classic i Tether będą mogli pożyczyć swoje aktywa i zarobić odsetki za pośrednictwem nowej usługi Binance o nazwie Binance Lending.

Usługi będą dostępne w ramach subskrypcji od 28 sierpnia do 29 sierpnia, zauważył Binance w ogłoszeniu. Produkty pożyczkowe będą miały początkowy okres 14 dni. BNB będzie miał najwyższą roczną stopę procentową w wysokości 15%, podczas gdy stopy USDT i ETC wynoszą odpowiednio 10% i 7%.

Pierwszy okres naliczania odsetek będzie trwał od 29 sierpnia do 10 września. Binance dodał, że termin wypłaty odsetek nastąpi natychmiast po upływie terminu kredytowania. Firma stwierdziła, że roczne stopy procentowe dla nadchodzących faz zostaną dostosowane na podstawie odbioru rynkowego w tej początkowej fazie.

Jeśli użytkownik A subskrybuje 10 partii pożyczek BNB (całkowita pożyczka w wysokości 100 BNB), odsetki naliczone w dniu zapadalności wyniosą 0,057534 BNB x 10 = 0,57534 BNB.

– pisze firma.

Również dzisiaj Binance zaktualizowało FAQ dotyczące pożyczek, dodając nową sekcję „Umowa o usługi pożyczek Binance”, twierdząc, że aktywa Binance Lending będą wykorzystywane w działalności pożyczkowej opartej na kryptowalutach w Binance.com.

Szwajcarski regulator wydaje wytyczne dot. płatności Blockchain:

Szwajcarski organ nadzoru rynku finansowego (FINMA) wydał wytyczne dotyczące wymogów regulacyjnych dotyczących płatności na Blockchain pod nadzorem FINMA.

Nowe wytyczne dla dostawców usług wirtualnych aktywów, opublikowane 26 sierpnia, dotyczą dostawców usług Blockchain, w tym giełd, dostawców portfeli i platform handlowych.

W przedmowie do wytycznych FINMA zaznacza przestrzeganie ram regulujących aktyw cyfrowych wydanych w czerwcu przez międzyrządową grupę zadaniową ds. działań finansowych (FATF).

FINMA podkreśla, że firmy sektora Blockchain nie mogą być zwolnione z obowiązujących w kraju standardów regulacyjnych, takich jak Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML). Jest to tym bardziej ważne, biorąc pod uwagę to, co regulator postrzega jako nasilenie ryzyka, takiego jak pranie pieniędzy i finansowanie działalności terrorystycznej, jeśli chodzi o pseudonimiczne mechanizmy Blockchain.

Dostawcy usług Blockchain są zatem zobowiązani do przeprowadzania kontroli Know Your Customer (KYC), stosowania podejścia opartego na ryzyku do monitorowania swoich relacji biznesowych i powiadamiania szwajcarskiego biura ds. prania pieniędzy, jeśli wykryją podejrzane działania na swoich platformach.

Organ regulacyjny podkreśla, że jego przepisy należy interpretować w sposób neutralny pod względem technologicznym: dlatego wymogi dotyczące przekazywania informacji o klientach i beneficjentach wraz z zleceniami płatniczymi dotyczą płatności Blockchain w taki sam sposób, jak w przypadku przelewów bankowych. Takie informacje nie muszą być jednak przesyłane w łańcuchu Blockchain, ale mogą być dostarczane przy użyciu innych kanałów komunikacyjnych.

Tajlandzki SEC ostrzega przed zagranicznym oszustwem:

Tajlandzki organ ds. regulacji papierów wartościowych ostrzegł społeczeństwo przed oszustami udającymi legalne firmy zajmujące się obrotem walutami cyfrowymi działające za granicą.

Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odkryła nowe oszustwo kryptograficzne, w którym inwestorów zachęca się do współpracy z firmami spoza kraju, jak poinformował lokalny anglojęzyczny serwis informacyjny Bangkok Post.

Regulator dowiedział się o kilku nieuczciwych firmach zaangażowanych w sprawę, w tym o rzekomym oszustwie działającym pod nazwą FX Trading Corporation, który nie jest upoważniony do handlu walutami cyfrowymi. Tajski SEC stwierdził, że kwota strat spowodowanych przez oszustwo nie jest do tej pory znana.

Przedstawiciel Departamentu Dochodzeń Specjalnych tajlandzkiej SEC stwierdził, że agencja upoważniła tylko trzy firmy do prowadzenia działalności związanej z aktywami cyfrowymi w Tajlandii i zatwierdziła jedną firmę jako brokera lub dystrybutora kryptowalut.

Tajlandzkie Ministerstwo Finansów wydało w styczniu 2019 r. cztery licencje biznesowe na aktywa cyfrowe, zatwierdzając usługi kryptograficzne Bitcoin Exchange Co., Ltd., Bitkub Online Co., Ltd. i Satang Corporation, jak również firmy maklerskiej zajmującej się kryptowalutami, Coins TH Co., Ltd.

Rzecznik regulatora powiedział także, że władze tajlandzkie wymagają współpracy zagranicznych partnerów w celu zbadania branży z powodu obecności zagranicznych oszustw kryptograficznych w tym kraju.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obecnie obserwujemy przewagę wzrostów. Bitcoin notuje wzrost o 2,4%, a jego wartość wynosi 10.340 dolarów. Ethereum, Bitcoin Cash oraz Litecoin również na zielono, notują wzrosty kolejno o 0,2%, 1,6% i 2,6%. Nieznaczne spadki widzimy przy XRP i Binance Coinie, o 0,2% i 0,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4.7 mld dolarów i wynosi obecnie 268.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 59.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button