News

#759 Newsy z dnia 27.08.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Craig Wright usłyszał wyrok – rozstanie się z połową swoich Bitcoinów; Prawicowa partia Wielkiej Brytanii proponuje pierwszą politykę kryptowalut; Wyznaczono nagrody za znalezienie błędu w Libra; Kryptowaluty wysyłane do mikserów w większości legalnego pochodzenia; Aktualna sytuacja na giełdach.

Craig Wright usłyszał wyrok – rozstanie się z połową swoich Bitcoinów:

Ceny Bitcoinów mogą napotkać nową zmienność po tym, jak Craig Wright otrzymał nakaz zapłaty 500.000 Bitcoinów na rzecz brata Dave’a Kleimana, jego zmarłego partnera biznesowego.

Wypłata – warta ponad 5 mld dolarów w momencie pisania – może przyciągnąć stawkę podatku w wysokości 40%, którą musiałby zapłacić majątek Kleimana. Istnieją obawy, że 200.000 monet może zostać zrzuconych na rynek w celu uregulowania tych 2 mld dolarów, potencjalnie powodując krach.

W wywiadzie dla magazynu fintech Modern Consensus Wright powiedział, że zastosuje się do nakazu sądowego, który wynika z zarzutów, że ukradł setki tysięcy Bitcoinów Dave’owi Kleimanowi.

Orzeczenie doprowadza do końca sprawę, która ciągnie się od lat i angażowała coraz większą liczbę stron trzecich dalekich od Wrighta i jego świty.

W obliczu licznych doniesień o oszustwach w mediach społecznościowych Wright zaczął nawet pozywać tych, którzy nie zgadzali się z jego rzekomym dowodem, że stworzył Bitcoina. Procesy nie doprowadziły do niczego, podczas gdy w tym tygodniu osoby, które publicznie popierały oryginalne oświadczenia Wrighta wycofały swoje poparcie.

Tylko Calvin Ayre, główny zwolennik ulubionego altcoina Bitcoina SV Wrighta, nadal twierdził, że to on jest Nakamoto.

Sędzia orzekł, że Craig i Dave to Satoshi. Nie jest to dokładne, ale wystarczy, aby Craig był prawidłowo nazywany Satoshim […].

– napisał na Twitterze.

Duża liczba odpowiedzi natychmiast zaprzeczyła komentarzowi. Alistair Milne, przedsiębiorca z Wielkiej Brytanii, opisał słowa Ayre jako jednoznaczne kłamstwa.

Sąd w USA *NIE* orzekł, że Wright / Kleiman byli Satoshim Nakamoto. Każdy, kto mówi inaczej, jest szalony lub kłamcą.

– czytamy.

Prawicowa partia Wielkiej Brytanii proponuje pierwszą politykę kryptowalut:

Partia skrajnie prawicowa w Wielkiej Brytanii opublikowała to, co opisuje jako pierwszą spójną politykę kryptowalut w tym kraju.

Narodowa Partia Liberalna (NLP) napisała post na swojej stronie internetowej, argumentując, że obecna polityka Wielkiej Brytanii w zakresie kryptowalut nie istnieje – i twierdzi, że rząd nie zajął stanowiska w sprawie regulacji.

NLP brzmiała alarmująco, twierdząc, że „obywatele Wielkiej Brytanii zostali oszukani przez przestępców kryptowalutowych na sumę miliardów” i że nieuczciwe systemy kryptowalut nadal atakują konsumentów i działają bezkarnie. Następnie scharakteryzowano oficjalną politykę Urzędu ds. Postępowania Finansowego w Wielkiej Brytanii (FCA) jako niepokojącą, powołując się na następujący akapit jako dowód na to, że organ nadzorujący nie chroni społeczeństwa:

Konsumenci rozważając zakup nieuregulowanych zestawów kryptograficznych powinni pamiętać o braku pewnych zabezpieczeń regulacyjnych. Nieuregulowane aktywa kryptograficzne (np. Bitcoin, Ether, XRP itp.) nie są objęte systemem rekompensat za usługi finansowe, a konsumenci nie mają dostępu do usługi rzecznika ds. usług finansowych.

– czytamy.

Podczas gdy obecny konserwatywny rząd stwierdził, że regulacja kryptografii jest konieczna, NLP twierdzi, że nie wdrożył on żadnego takiego programu.

NLP twierdzi, że „oznacza przyszłość finansów i uczciwości” oraz że poświęciła czas na zrozumienie nowych technologii finansowych zamiast ich ignorowania lub próby ich wyeliminowania. Post partii przyznał również, że kryptowaluty pozostaną, i mogą zaoferować alternatywę dla tradycyjnych walut fiducjarnych – dostarczając bogactwo, kapitał i miejsca pracy, jeśli tylko politycy zechcą je odpowiedzialnie kultywować.

Jeśli chodzi o przestępcze wykorzystanie kryptowaluty, polityka NLP mówi, że przestępcy powinni podlegać takim samym karom, jak pralnie pieniędzy.

Ofiary przestępstw i oszustw związanych z kryptowalutami powinny otrzymać rekompensatę z funduszu utworzonego przez kryptowaluty i giełdy prowadzące działalność w Wielkiej Brytanii. Jeżeli nie można utworzyć funduszu dobrowolnego, należy nałożyć podatek transakcyjny na finansowanie inicjatywy.

NLP chce również, aby FCA odwróciło swoją politykę rzekomego ignorowania nowej klasy aktywów, zapewniając silne wsparcie dla ofiar oszustw i realizując inicjatywy mające na celu promowanie kryptowaluty, a także jej samoregulację.

Wyznaczono nagrody za znalezienie błędu w Libra:

Libra Association otworzyło swój program nagród za wykrycie błędów w celu rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem przed planowanym uruchomieniem Libra w 2020 r.

Ogłoszenie pojawiło się za pośrednictwem posta na stronie internetowej Libra 27 sierpnia. W poście podkreślono, że rozszerzenie programu promuje wartości krytyczne dla Libra Association, takie jak „otwartość, przejrzystość i globalny dostęp”, oraz zapewni minimalne problemy w dniu premiery.

Stowarzyszenie napisało, że spodziewa się, że otwarcie programu premiowego za wykrywanie błędów dla społeczeństwa zachęci „znacznie więcej osób o różnych umiejętnościach i pochodzeniu” do przetestowania bezpieczeństwa łańcucha Blockchain Libry.

Kolejny post z 27 sierpnia na Blogu Libra, autorstwa Michaela Engle’a, szefa ekosystemu programistów w Libra Association, powiedział, że uczestnicy mogą zarobić do 10.000 dolarów za odkrycie krytycznych problemów bezpieczeństwa.

Chcemy pomóc naszym badaczom w odkrywaniu problemów, gdy Blockchain Libry wciąż znajduje się w sieci testowej i nie ma w nim żadnych pieniędzy.

– powiedział.

Godne uwagi jest to, że oficjalne ogłoszenie Libry o programie nagród nie wspomina o Facebooku, organizacji, którą wielu uważa za kierownika Libra Association. Zaangażowanie Facebooka w Stowarzyszenie było głównym punktem spornym ze strony organów regulacyjnych, a jeden kongresmen w Stanach Zjednoczonych nazywał Libra szyderczo „Zuck Buck”.

Częściowo w odpowiedzi na takie obawy David Marcus próbował uspokoić opinię publiczną, że „Facebook będzie jednym z ponad stu członków Stowarzyszenia”.

Kryptowaluty wysyłane do mikserów w większości legalnego pochodzenia:

Według nowojorskiej firmy analitycznej Blockchain Chainalysis zaledwie 8,1% wszystkich funduszy wysłanych do mikserów kryptowalut stanowią skradzione fundusze.

W swoim ostatnim seminarium internetowym Chainalysis informowało, iż większość funduszy wysyłanych do usług mieszania kryptowalut lub tumblerów pochodzi z giełd, co wskazuje, że takie fundusze są wykorzystywane głównie do celów związanych z prywatnością, a nie do nielegalnych działań.

Seminarium internetowe zatytułowane „Typologie kryptowalut: co należy wiedzieć o tym, kto jest kim w Blockchains”, obejmuje 14 różnych rodzajów ryzyka w branży kryptograficznej, w tym rynki darknet, finansowanie terroryzmu, sankcjonowane adresy kryptowalut, skradzione fundusze, oszustwa i inne.

W prezentacji webinaru Chainalysis opisał mikser kryptograficzny jako strony internetowe lub oprogramowanie do zaciemniania źródła funduszy, które nie wymaga żadnych procedur Know Your Customer, istnieje zarówno w Clearnet, jak i Darknet i jest zazwyczaj kontrolowane centralnie.

Chainalysis twierdzi, że aż 40% wszystkich funduszy na krypto tumblery pochodzi z giełd kryptowalut, a tylko 2,7% jest wysyłane z rynku darknetu.

Znaczną część środków na miksery kryptograficzne reprezentują te pochodzące z innych usług miksowania, co rzekomo ma dodać dodatkową warstwę zaciemnienia, wyjaśniła Hanna Curtis, kierownik ds. Danych w Chainalysis, starszy menedżer produktu.

Podczas gdy skradzione monety stanowią około 8% funduszy przechodzących przez miksery kryptograficzne, te usługi anonimizacji są nadal głównym miejscem docelowym kryptowalut po ich kradzieży, stwierdził Curtis.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie 24h giełdy wykazują przewagę spadków. Bitcoin stracił na wartości o 1,4%, Ethereum o 0,4%, XRP o 0,1% a Litecoin o 1,6%. Wzrosty w czołówce widzimy jedynie przy Bitcoinie Cash – na poziomie 0,7%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 3.3 mld dolarów i wynosi obecnie 265.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 50.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button