News

#761 Newsy z dnia 29.08.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Płatności Bitcoinem w Portugalii wolne od podatku; Binance uruchamia platformę dla deweloperów; ONZ: kryptowaluty utrudniają łapanie przestępców; Bitcoin spadł poniżej 10.000 dolarów.

Płatności Bitcoinem w Portugalii wolne od podatku:

Portugalski urząd skarbowy wyjaśnił, że zarówno handel kryptowalutami, jak i płatności w krypto będą w tym kraju wolne od podatku VAT, jak podaje portugalska gazeta biznesowa, Jornal de Negócios.

Agencja podobno przekazała wyjaśnienia lokalnej firmie wydobywującej kryptowaluty, publikując oficjalny dokument orzeczenia. W dokumencie organ stwierdza, że wymiana kryptowalut na pieniądze fiat jest wolna od podatku VAT, dodając, że użytkownicy kryptowalut nie muszą płacić żadnego podatku dochodowego.

W oficjalnym oświadczeniu portugalski organ podatkowy przytoczył orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 2015 r. dotyczące sprawy największego szwedzkiego portalu Bitcoin, Bitcoin.se, i jego moderatora Davida Hedqvista.

Sąd zarządził wówczas, że Bitcoin jest środkiem płatniczym, i dlatego wymiana powinna podlegać zwolnieniu z podatku VAT. Jednak szwedzka agencja podatkowa następnie sprzeciwiła się orzeczeniu, twierdząc, że sąd nie w pełni zrozumiał sprawę.

Potwierdzenie to następuje po wcześniejszym orzeczeniu podatkowym portugalskiego organu mówiącym, że kryptowaluty nie są w tym kraju opodatkowane. Dokument opublikowany przez agencję w 2016 r. stwierdza, że dochody ze sprzedaży kryptowalut w Portugalii nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym.

Binance uruchamia platformę dla deweloperów:

Czołowa globalna giełda kryptograficzna Binance wprowadziła nowy projekt dla deweloperów o nazwie Binance X.

Giełda uruchomiła Binance X 29 sierpnia, mając na celu zapewnienie deweloperom Blockchain wszystkich niezbędnych zasobów do wprowadzania nowych rozwiązań w projektach Binance, a także w całym ekosystemie Blockchain. 

Platforma Binance X będzie podobno wspierać programistów i ich inicjatywy, pomagając w edukacji i współpracy z Binance oraz łącząc ich z odpowiednimi programami wewnętrznymi, które pomagają w realizacji projektów na różnych etapach rozwoju. Programy obejmują inkubację Binance Labs, Binance Launchpad, strategiczne ramię inwestycyjne firmy, fuzje i przejęcia, a także Binance X Fellowship, program obejmujący ponad 40 projektów wspieranych przez głównych programistów i badaczy, w tym Hammada Tariqa z GoBNB.

Nowa platforma pozwoli programistom na tworzenie nowych rozwiązań w ramach szeregu produktów Binance, w tym Binance Chain, interfejsów API Binance.com, pakietów SDK Trust Wallet i platformy Binance Charity na cele charytatywne, czytamy w komunikacie.

Zgodnie z ogłoszeniem, programiści będą mogli teraz znaleźć linki do wszystkich oficjalnych zasobów programistów z każdego produktu na Binance. Ponadto, tak zwany Evangelist Program Binance X, rekrutuje wolontariuszy do przeprowadzania lokalnych i szkolnych spotkań, grup czytelniczych, warsztatów i hackatonów.

ONZ: kryptowaluty utrudniają łapanie przestępców:  

Neil Wals, szef Biura ONZ ds. Programu Narkotyków, Przestępczości i Międzynarodowej Cyberprzestępczości, ostrzegł, że kryptowaluty znacznie utrudniają walkę z praniem pieniędzy, jak informuje australijski serwis informacyjny ABC.

Wals wyraził pogląd, że przestępcy używający zasobów kryptograficznych obejmują globalne sieci wykorzystywania seksualnego dzieci, które, jego zdaniem, są bardziej rozpowszechnione niż większość społeczeństwa ma tego świadomość. 

Uważa, że kryptowaluty stanowią zasłonę, która może ułatwić przestępstwa. Wiadomość pojawia się po tym, jak sekretarz skarbu Steven Mnuchin powiedział w lipcu, że agencje rządowe zapobiegną temu, aby Bitcoin i inne kryptowaluty stały się „odpowiednikiem kont bankowych o szwajcarskim numerze”.

Również w lipcu Danny Scott, dyrektor generalny giełdy Bitcoinów na wyspie Man, CoinCorner, powiedział, że skazanie prezesa nieistniejącego już rynku na darknet – Silk Road – pokazuje, że używanie Bitcoinów przez przestępców jest już przeszłością, co sugeruje, że nie jest to narzędzie wykorzystywane do nielegalnych transakcji.

Ponadto najnowsze badania przeprowadzone przez nowojorską firmę analityczną Blockchain Chainalysis pokazują, że tylko 8,1% wszystkich aktywów kryptograficznych wysyłanych do mikserów kryptowalut związanych jest z nielegalną działalnością, a tylko 2,7% pochodzi z rynków darknet.

Bitcoin spadł poniżej 10.000 dolarów:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy mocne spadki. Wartość Bitcoina zmniejszyła się o 6,9% i wynosi obecnie 9.541 dolarów za jednostkę. Czołowe altcoiny poszły w ślad Bitcoina: Ethereum notuje spadek o 10%, Litecoin o 10,4%, Stellar o 10,6% a Binance Coin o 11,6%. Najmniejszy spadek zanotował Bitcoin SV – o 2,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 18.3 mld dolarów i wynosi obecnie 246.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 68.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button