News

#770 Newsy z dnia 07.09.2019

Z sobotnich wydarzeń: CEO Twittera: Nie planujemy uruchomienia kryptowaluty na kształt Libry; Thomas Jordan: stablecoiny mogą zaszkodzić szwajcarskiej polityce pieniężnej; Huobi współpracuje z uniwersytetem Gibraltaru; Aktualna sytuacja na giełdach.

CEO Twittera: Nie planujemy uruchomienia kryptowaluty na kształt Libry:

Dyrektor generalny Twittera i Square, Jack Dorsey, stwierdził, że nie ma planów dotyczących kryptowaluty „Twitcoin”, zauważając, że zamiast tego skoncentruje się na promocji Bitcoina.

Według australijskiego magazynu informacyjnego The Sydney Morning Herald, Dorsey jest przekonany, że Bitcoin jest nadal najbardziej prawdopodobnym kandydatem na bycie rodzimą walutą internetu. 

Myślę, że otwarte standardy internetowe służą każdej osobie lepiej niż te kontrolowane lub założone przez firmy.

– powiedział.

Dorsey odwiedził Melbourne, aby wziąć udział w uruchomieniu Square Terminal, nowego urządzenia sprzętowego w punkach sprzedaży, które ma stanowić alternatywę dla tych dostarczanych przez banki. Wyraził także swoje poglądy na temat banków i gospodarki ogólnie:

Kontrola, władza i praktyki banków są zjawiskiem globalnym, ale myślę, że w Australii jest to szczególnie dotkliwe. […] Zawsze wkraczamy w recesję i zawsze z jednej wychodzimy, a każdy, kto wyraża opinię na ten temat, sam siebie oszukuje. […] Na tej planecie nie ma nikogo, kto rozumiałby globalną gospodarkę.

– stwierdził.

Dorsey zauważył również, że nie rozważa pomysłu pójścia za przykładem Libry z Facebooka i wydania krypto poświęconego Twitterowi, oraz że woli używać istniejących otwartych standardów, takich jak Bitcoin.

Aplikacja do płatności mobilnych Square, CashApp, wprowadziła w czerwcu depozyty BTC. Według danych opublikowanych w sierpniu firma wygenerowała 125 mln dolarów przychodów w Bitcoinie w drugim kwartale 2019 r. Dorsey chwalił pierwszą kryptowalutę:

Myślę, że [Bitcoin] jest najlepszym wyborem, ponieważ jest najbardziej odporny, działa od około 10 lat, ma świetną markę i został przetestowany. […] Gdy patrzę na wszystkie kryptowaluty, które mogłyby pełnić rolę rodzimej waluty dla Internetu, [Bitcoin jest] bardzo prawdopodobny.

Thomas Jordan: stablecoiny mogą zaszkodzić szwajcarskiej polityce pieniężnej:

Prezes Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) Thomas Jordan powiedział, że stablecoiny związane z walutami obcymi mogą w niektórych okolicznościach zaszkodzić szwajcarskiej polityce pieniężnej.

Jordan przemawiał na Uniwersytecie w Bazylei, mówiąc, iż jest przekonany, że kryptowaluty mają ograniczone zastosowanie jako instrumenty płatnicze, środki tezauryzacji i jednostki rozliczeniowe, ponieważ podlegają znacznym wahaniom.

Tokeny kryptograficzne bardziej przypominają spekulacyjne instrumenty inwestycyjne niż „dobre” pieniądze pod względem ich cech. Użytkownicy zazwyczaj opisują pieniądze jako „dobre”, jeśli mają stabilną wartość, są powszechnie akceptowane i umożliwiają wydajne płatności. Biorąc pod uwagę te parametry, wydaje się mało prawdopodobne, aby tokeny kryptograficzne były szeroko stosowane jako pieniądze w Szwajcarii.

– kontynuował.

Jordan wyraził ponadto obawy dotyczące stablecoinów związanych z walutami obcymi, które mają siedzibę w Szwajcarii. 

Gdyby stabilne monety związane z walutami obcymi osadziły się w Szwajcarii, skuteczność naszej polityki pieniężnej mogłaby ulec pogorszeniu.

– wyjaśnił.

Bankier dodał, że stablecoin franka szwajcarskiego „nie miałby bezpośredniego wpływu na skuteczność naszej polityki pieniężnej”, ale powiedział również, że zapewnienie powszechnego publicznego dostępu do waluty cyfrowej emitowanej przez bank centralny może stanowić zagrożenie dla stabilności finansowej poprzez zwiększenie prawdopodobieństwa wystąpienia paniki bankowej. 

Huobi współpracuje z uniwersytetem Gibraltaru:

Uniwersytet Huobi, dział badań i edukacji w giełdzie kryptowalut Huobi, ogłosił współpracę z Uniwersytetem Gibraltaru przy różnych inicjatywach Blockchain.

Houbi Group, spółka macierzysta zarówno Huobi University, jak i Huobi Exchange, ogłosiła to, co firma określa jako „pierwszą formalną współpracę z zachodnim uniwersytetem”.

Zgodnie z publikacją minister handlu Gibraltaru Albert Isola podpisał protokół porozumienia w imieniu uniwersytetu, formalnie rozpoczynając współpracę. Dyrektor Uniwersytetu Huobi Jianing Yu – który również podpisał dokument – skomentował posunięcie:

Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą przyszłej współpracy między Uniwersytetem Huobi a Uniwersytetem Gibraltarskim, szczególnie w celu przyspieszenia wprowadzania wysokiej jakości inicjatyw edukacyjnych ukierunkowanych na Blockchain. […] Obie strony podzielają ambicje, aby promować badania naukowe na wysokim szczeblu wokół rozwijającego się krajobrazu DLT, i cieszę się, że ta wizja nabierze kształtu.

– powiedział.

Yu wyjaśnił również, że nie może się doczekać inicjatywy, która doprowadzi do wzajemnego dzielenia się postępami Blockchain między Chinami a Zachodem. Komunikat prasowy stwierdza również, że taka współpraca może potencjalnie obejmować różne programy akademickie, projekty badawcze i krótkie kursy.

Przykłady tematów cytowanych przez Yu obejmują rozproszone modele biznesowe, inwestycje w zasoby cyfrowe i zarządzanie majątkiem, interfejs Blockchain z 5G i Internet of Things oraz aplikacje Blockchain w różnych dziedzinach. Na koniec firma dodała, że w przyszłości planuje uruchomić serię kursów zorientowanych na język angielski dla przedsiębiorców i inwestorów na całym świecie.

Aktualna sytuacja na giełdach: 

Po upływie doby, na giełdach obserwujemy mieszane nastroje. Spadek notuje Bitcoin – o 2,4%, oraz Binance Coin – o 1,2%. Największe wzrosty zanotowały EOS, Litecoin oraz Ethereum, kolejno o 6,3% 4,5% oraz 1,7%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 5.2 mld dolarów i wynosi obecnie 267.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 60 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button