News

#781 Newsy z dnia 18.09.2019

Ze środowych wydarzeń: Binance.US otwiera rejestrację kont; Minister finansów Niemiec: rząd musi odrzucić Libra; Craig Wright prosi o kolejne przedłużenie terminu wypłacenia Bitcoinów; Aktualna sytuacja na giełdach.

Binance.US otwiera rejestrację kont:

Zgodnie z opublikowanym postem na blogu, Binance.US, amerykański oddział największej giełdy kryptowalut Binance otworzył rejestrację o 8 rano 18 września w większości stanów USA, z wyłączeniem następujących: Alabama, Alaska, Connecticut, Floryda, Georgia, Hawaje, Idaho, Luizjana, Nowy Jork, Karolina Północna, Teksas, Vermont i Waszyngton. 

Chociaż przykre jest to, że nie możemy zaoferować Binance.US w [tych] stanach […] proszę mieć pewność, że to dopiero początek, a naszą misją jest zapewnienie dostępu do tych z was w tych stanach, których wielu z nas nazywa domem.

– czytamy w poście.

Po rozpoczęciu procesu rejestracji Binance.US zacznie akceptować przelewy przychodzące w Bitcoinie, Ethereum, XRP, Ripple, Bitcoinie Cash, Litecoinie, Tether i dolarze amerykańskim „po odpowiedniej weryfikacji konta”. Ponadto, zgodnie z ogłoszeniem, opłaty handlowe nie będą pobierane do 1 listopada.

Należy również zauważyć, że transakcje na Binance.US będą odrębne od Binance.com, ponieważ ta pierwsza jest oddzielną firmą, obsługiwaną przez BAM Trading Services. Zasoby cyfrowe użytkowników z USA będą również przechowywane w portfelach Binance.US.

Minister finansów Niemiec: rząd musi odrzucić Libra:

Niemiecki minister finansów Olaf Scholz stwierdził, że prawodawcy nie mogą akceptować walut równoległych, takich jak proponowany przez Facebooka stablecoin Libra.

Zgodnie z doniesieniami Reuters, niemiecki wicekanclerz i minister finansów powiedział podczas panelu dyskusyjnego w Berlinie, że planowana kryptowaluta Facebooka, Libra, zostanie wyraźnie odrzucona.

Nie możemy zaakceptować waluty równoległej. […] Musisz to wyraźnie odrzucić.

– stwierdził.

Według dokumentu udostępnionego dla Reuters, niemieckie organy regulacyjne ściśle współpracują ze swoimi europejskimi i międzynarodowymi sojusznikami, aby upewnić się, że stablecoiny nie staną się alternatywą dla tradycyjnych walut. 

Niemiecki rząd już wcześniej wypowiedział się przeciwko projektowi Libra. 13 września niemiecki parlamentarzysta Thomas Heilmann oświadczył, że rząd zablokuje projekty takie jak Libra, twierdząc, że władze nie planują dopuścić żadnych istotnych na rynku prywatnych stablecoinów, idąc w ślady Francji.

Craig Wright prosi o kolejne przedłużenie terminu wypłacenia Bitcoinów:

Craig Wright, samozwańczy wynalazca Bitcoina, poprosił o kolejne przedłużenie terminu uregulowania sprawy z udziałem jego zmarłego partnera Dave’a Kleimana.

Prawnicy Wrighta złożyli nowy wniosek o 30-dniowe przedłużenie terminu, powołując się na potrzebę ułatwienia trwających dyskusji z majątkiem Dave’a Kleimana, ponieważ strony rozpoczęły „szeroko zakrojone negocjacje ugodowe”.

Zgodnie z dokumentem prawnicy Wrighta i majątek Kleimana osiągnęli niewiążące porozumienie w celu rozstrzygnięcia sprawy i kontynuują negocjacje i sfinalizowanie wszystkich istotnych warunków.

Powołując się na szereg zbliżających się terminów spraw, takich jak sprzeciw Wrighta wobec sankcji sędziego Reinharta, która ma się odbyć 24 września, pozwana strona twierdziła, że ostateczne wiążące rozstrzygnięcie jest najlepszym interesem obu stron, a to wymaga przedłużenia.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach ponownie obserwujemy przewagę wzrostów. W czołowej dziesiątce na pierwszy plan wzbił się Stellar, notując wzrost o 24%. Inne wysokie wyniki notują XRP i Liecoin, ze wzrostami kolejno o 8.2% i 6,1%. Bitcoin zanotował spadek o 0,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2.5 mld dolarów i wynosi obecnie 272.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 66.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button