News

#789 Newsy z dnia 26.09.2019

Z czwartkowych wydarzeń: EBC: Libra zmusza banki do rozważenia problemów z systemami płatności; Prezes Kik: będziemy walczyć z SEC; Telegram ogłasza konkurs dla developerów Blockchain; Firma opracowała rozwiązanie dla znanego oprogramowania do wymuszania Bitcoinów; Aktualna sytuacja na giełdach.

EBC: Libra zmusza banki do rozważenia problemów z systemami płatności:

Libra Facebooka zmusiła banki centralne do rozważenia dwóch głównych problemów w globalnych systemach płatności, powiedział kierownik z Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Benoit Coeure wygłosił swoje uwagi podczas przesłuchania w Komisji ds. Agendy Cyfrowej w niemieckim parlamencie.

Według Coeure, członka zarządu EBC i przewodniczącego Komisji ds. Płatności i Infrastruktury Rynkowej, globalnym systemom płatności nadal brakuje dostępu i wydajności transgranicznych płatności detalicznych. W związku z tym 1,7 mld dorosłych na całym świecie nie ma dostępu do podstawowych usług płatniczych, mimo że 1,1 mld z nich ma telefon komórkowy, a jedna czwarta ma dostęp do Internetu. Brak dostępu nakłada również ograniczenia na dodatkowe usługi finansowe, co ogólnie utrudnia włączenie finansowe, powiedział.

Tymczasem transgraniczne płatności detaliczne mają kluczowe znaczenie dla handlu światowego i dla migrantów, którzy wysyłają przekazy do domu, kontynuował Coeure, mówiąc, że takie płatności są „ogólnie wolniejsze, droższe i bardziej nieprzejrzyste niż płatności krajowe”.

Coeure zauważył, że wiele projektów stablecoinów zasilanych technologią Blockchain ma na celu rozwiązanie co najmniej jednego z tych problemów, a Libra została stworzona w celu rozwiązania obu. Jednak rozwiązanie tych problemów spowoduje szereg wyzwań dla decydentów, takich jak przeciwdziałanie praniu pieniędzy i zwalczanie finansowania terroryzmu, a także rozbieżności prawne w różnych częściach świata.

W oświadczeniu Coeure powtórzył swoje poprzednie twierdzenia na temat Libra mówiąc, że należy ją dobrze zrozumieć i przetestować w rzeczywistym środowisku na skalę wymaganą do uruchomienia globalnego systemu płatności przed jej faktycznym uruchomieniem.

Prezes Kik: będziemy walczyć z SEC:

Prezes i założyciel kanadyjskiej aplikacji mediów społecznościowych i komunikatora Kik przysięgał, że będzie walczył z amerykańskimi organami nadzoru nad przyszłością natywnej kryptowaluty „Kin” (KIN) „bez względu na to, jak jest to trudne”.

Według publikacji Global News, dyrektor generalny Kik, Ted Livingston, podczas konferencji Elevate w Toronto powiedział publiczności:

Musimy iść dalej. Do tego czasu nie zostanie nam żaden dolar, osoba. Będziemy kontynuować, bez względu na to, jak ciężko będzie.

Kik został pogrążony w kosztownej bitwie prawnej z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o oznaczenie jej ICO, przy czym regulator pozwał firmę o przeprowadzenie rzekomo niezarejestrowanej oferty tokenów o wartości 100 mln dolarów.

Livingston zobowiązał się walczyć o zwycięstwo w kwestii prawnej, zauważając, że jeśli token Kin zostanie zakwalifikowany jako papier wartościowy, uciążliwe przepisy będą oznaczały, że nie będzie to wykonalne, zagrażając modelowi przychodów firmy.

Jesteśmy bardzo pewni, że mamy rację. Musimy walczyć.

– powiedział.

Wyjawił, że Kik ma nadzieję na proces już w maju 2020 roku. Tymczasem akcja SEC spowolniła adopcję Kin i ograniczyła handel – mimo że według Livingston’a około 60 aplikacji nadal korzysta z tokena.

Prezes powiedział, że nadal jest zaangażowany w Kin, ponieważ widzi, że takie tokeny są jedynym sposobem na walkę z wciąż rosnącym kumulowaniem majątku, a także z dominacją monopoli:

Kryptowaluty to jedyny sposób, jedyne narzędzie, jakie teraz mamy, dzięki któremu możemy temu przeciwdziałać, dzięki któremu możemy zbudować nową gospodarkę za pomocą nowej formy pieniądza, w której możemy przepisać zasady tworzenia majątku i wartości w globalnym społeczeństwie.

Telegram ogłasza konkurs dla developerów Blockchain:

Globalna aplikacja do przesyłania wiadomości Telegram ogłosiła konkurs kodowania na budowę inteligentnych kontraktów dla sieci Blockchain Telegram Open Network (TON).

Konkurs składa się z trzech części z pulą nagród na wszystkie zawarte zadania w zakresie od 200.000 dolarów do 400.000 dolarów, zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym na kanale Telegram Contests. Konkurs zakończy się 15 października.

Podstawowa część konkursu polega na zbudowaniu jednego lub więcej inteligentnych kontraktów, z wykorzystaniem narzędzi dostarczonych w dystrybucji sieci Blockchain TON, jak opisano w załączonym dokumencie TON Contest. Dwa inne opcjonalne zadania obejmują sugestie ulepszeń dla TON Virtual Machine oraz FunC i TON Blockchain w konkursie na nagrodę za błędy, powiedziała firma. 

Zgodnie ze szczegółami konkursu, Telegram oczekuje, że twórcy inteligentnych umów wdrożą co najmniej jedną z pięciu inteligentnych umów, w tym portfel z wieloma podpisami, dwa rodzaje prostych inteligentnych umów TON DNS Resolver, synchroniczny dwupartyjny kanał płatności i asynchroniczny dwupartyjny kanał płatniczy.

Firma opracowała bug fix dla znanego oprogramowania do wymuszania Bitcoinów:

Firma programowa Emsisoft opublikowała poprawkę błędu dla szkodliwego oprogramowania do wymuszania Bitcoinów – WannaCryFake.

Ogłoszone dziś w poście na blogu bezpłatne oprogramowanie pomoże odzyskać zaszyfrowane pliki bez powodowania utraty danych. W przeciwieństwie do exploitów do miningu kryptowalut, oprogramowanie ransomware jest uzależnione od wymuszenia, aby uzyskać łup. Według raportu McAfee ataki ransomware wzrosły w 2019 r. o 118 procent, co stanowi 504 nowych zagrożeń na minutę.

WannaCryFake to wariant niesławnego oprogramowania ransomware WannaCry atakującego komputery Microsoft w 2017 roku. Blokuje pliki ofiar za pomocą AES-256 lub zaawansowanego standardu szyfrowania.

Zarażona ofiara otrzyma wiadomość:

Musisz zapłacić za odszyfrowanie w Bitcoinach. Cena zależy od tego, jak szybko do nas napiszesz. Po dokonaniu płatności wyślemy ci narzędzie, które odszyfruje wszystkie twoje pliki.

Ofiary są proszone o kontakt z dystrybutorami oprogramowania ransomware za pośrednictwem ProtonMail lub Telegram, a następnie otrzymują instrukcje dotyczące wysyłania Bitcoinów przez Pidgin.

Chociaż wirus sugeruje, że LocalBitcoin to „najłatwiejszy sposób na zakup Bitcoinów”, źródło to zawiera także przewodnik CoinDesk temat Bitcoinów dla początkujących użytkowników niezaznajomionych z walutą cyfrową.

Złośliwe oprogramowanie ostrzega również: „Deszyfrowanie twoich plików za pomocą stron trzecich może spowodować wzrost ceny (dodają opłatę do naszej) lub możesz stać się ofiarą oszustwa”.

Po pobraniu program Emsisoft Decryptor używa zaszyfrowanego pliku i oryginalnej niezaszyfrowanej wersji do złożenia kluczy niezbędnych do odszyfrowania zablokowanych danych. Ponieważ protokół używa rozszerzeń nazw plików do określenia parametrów szyfrowania, użytkownicy są pouczani, aby nie zmieniać nazw swoich plików. 

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obserwujemy obecnie wyraźne korekty. Wartość Bitcoina spadła o 5,2%, Ethereum o 5,7%, XRP o 4,2% a Bitcoina Cash o 6,4%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 11.6 mld dolarów i wynosi obecnie 207.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 64 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button