News

#798 Newsy z dnia 05.10.2019

Z sobotnich wydarzeń: PayPal oficjalnie wycofał się z Libra Association; CEO Coinbase: reakcja USA na Librę jest niedorzeczna; Organ regulacyjny stanu Nowy Jork poszukuje specjalisty w krypto i Blockchain; Aktualna sytuacja na giełdach.

PayPal oficjalnie wycofał się z Libra Association: 

PayPal wycofał się z Libra Association, ogłosiła firma. Rzecznik PayPal powiedział w oświadczeniu, że firma płatnicza „podjęła decyzję o rezygnacji z dalszego uczestnictwa” w inicjowanym przez Facebooka projekcie kryptograficznym, i zamiast tego chce „nadal koncentrować się na realizacji naszej obecnej misji i priorytetach biznesowych, dążąc do demokratyzacji dostępu do usług finansowych dla osób, które ich nie mają”.

W dalszym ciągu popieramy aspiracje Libra i oczekujemy dalszego dialogu na temat sposobów współpracy w przyszłości. Facebook jest wieloletnim i cenionym partnerem strategicznym PayPal, a my będziemy nadal współpracować i wspierać Facebooka na różne sposoby.

– czytamy w oświadczeniu.

„Możemy potwierdzić, że PayPal powiadomił nas i nie zamierza się przyłączyć”, powiedział rzecznik Libra Association.

Facebook zaprezentował Librę w czerwcu, ogłaszając, że uruchomi stablecoina, który ma zapewnić usługi finansowe osobom bez dostępu do usług bankowych na całym świecie. Projekt spotkał się z natychmiastową reakcją regulatorów, w której decydenci w wielu krajach twierdzili, że Facebook może ryzykować destabilizację globalnego porządku pieniężnego. Ministrowie z Francji i Niemiec obiecali zablokować projekt, a przedstawiciel USA Maxine Waters wezwała Facebooka do zatrzymania rozwoju całego projektu.

Gigant mediów społecznościowych wyjaśnił, że będzie współpracować z 27 partnerami startowymi, aby nadzorować zarządzanie tokenem Libra, wykorzystując swojego Libra Investment Token jako narzędzie do głosowania. Stowarzyszenie ma się spotkać 14 października, aby podpisać statut formalnie ustanawiający tę radę zarządzającą.

CEO Coinbase: reakcja USA na Librę jest niedorzeczna:

Brian Armstrong, CEO i współzałożyciel czołowej giełdy kryptograficznej Coinbase, napisał na Twitterze, że spodziewa się, iż rząd Stanów Zjednoczonych zareaguje na chiński projekt stablecoina, poprzez ponowne rozważenie swojej „niedorzecznej” reakcji na cyfrową walutę Facebooka – Libra. 

W swoim tweecie Armstrong powiedział, iż wierzy, że „sposób, w jaki rząd USA zareagował, to tak, jakby prawie chcieli zostać w tyle”. Wyraził również ogólne obawy dotyczące Stanów Zjednoczonych, które mogą stać się nieaktualne z powodu przeszkód dla innowacji.

Sposobem, aby kraje pozostały istotne w perspektywie długoterminowej i nadal osiągały wysoki wzrost gospodarczy, są inwestycje w naukę, technologię i innowacje. Jeśli rząd może tu pomóc, nawet lepiej. Ale najpierw musi nie wyrządzać szkody.

– czytamy.

Armstrong wyjaśnił również, że „innowacje często wyglądają na destrukcyjne i sprzeczne z intuicją”, ale „najlepszym pierwszym krokiem często jest po prostu nie wchodzenie w drogę”. Zauważył również, że na rządy często mają wpływ grupy interesu, które „będą grać na lękach i będą próbowały blokować innowacje”.

Jednocześnie chiński bank centralny powiedział – wbrew wcześniejszym oświadczeniom – że nie ma konkretnej daty wprowadzenia waluty cyfrowej.

Organ regulacyjny stanu Nowy Jork poszukuje specjalisty w krypto i Blockchain:

Według niedawno opublikowanego ogłoszenia, regulator finansowy stanu Nowy Jork zatrudnia specjalistę z doświadczeniem w dziedzinie wirtualnych walut i Blockchain.

Departament usług finansowych chce zatrudnić zastępcę kuratora w dziale badań i innowacji, który ma doświadczenie w zakresie kryptowalut, Blockchain, technologii DLT i w innych powiązanych dziedzinach. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za decyzje polityczne oraz regulację rynków wschodzących i innowacyjnych.

Osoba będzie odpowiedzialna za kierowanie opracowywaniem procedur egzekwowania prawa, polityk i strategii komunikacyjnych w terenie, utrzymywaniem zaangażowania z podmiotami z branży oraz opracowywaniem inicjatyw i środków zgodności.

W ostatnich miesiącach organizacje rządowe aktywnie zatrudniają specjalistów ds. kryptografii i Blockchain. Departament Handlu Stanów Zjednoczonych chciał zatrudnić w sierpniu informatyka specjalizującego się w Blockchain i zarządzaniu tożsamością. Zauważył, że rola kandydata będzie koncentrować się na możliwościach cyberbezpieczeństwa.

Pod koniec września NASA ogłosiła wakat na naukowca zajmującego się kryptografią i Blockchain w Jet Propulsion Laboratory w Kalifornii, którego podstawową funkcją jest budowa i eksploatacja planetarnego bezzałogowego statku kosmicznego oraz prowadzenie misji na orbicie Ziemi.

Wiosną amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatrudniała pracownika, który zapewniłby wiedzę specjalistyczną w zakresie kryptowalut. We wniosku o pracę czytano wówczas, że SEC zapłaci do 239.000 dolarów rocznie za swojego specjalistę ds. kryptografii, który będzie pełnił różne role doradcze.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują nieduże spadki. Z dziesięciu największych kryptowalut jedynie XRP nie notuje obecnie spadku – obserwujemy wzrost o 0,1%. Pozostałe czołowe pozycje zmniejszyły swoją wartość: Bitcoin o 1,3%, Ethereum o 0,9%, Bitcoin Cash o 0,4% a Litecoin o 0,9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2.6 mld dolarów i wynosi obecnie 217 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 42.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button