News

#805 Newsy z dnia 12.10.2019

Z sobotnich wydarzeń: Visa, Ebay, Stripe i MasterCard rezygnują z Libra; Buterin: PoS uczyni Ethereum bezpieczniejszym od Bitcoina; Coinbase otrzymuje licencję w Irlandii; Aktualna sytuacja na giełdach. 

• Visa, Ebay, Stripe i MasterCard rezygnują z Libra: 

EBay, Stripe i Mastercard ogłosiły, że rezygnują z Libra Association Facebooka i związanego z nim projektu stablecoina, jak informuje Bloomberg. Według The Block w ciągu kilku minut Visa również poinformowała, że postanowiła nie dołączać do Libra Association.

Wiadomości pojawiają się tydzień po tym, jak podmiot przetwarzający płatności PayPal ogłosił wycofanie się z projektu Libra, w czasie gdy organy nadzoru nadal analizują projekt.

Firmy wyraziły szacunek dla wizji Facebooka i twierdzą, że widzą ciągły potencjał projektu, ale na razie postanowiły przekierować swoją uwagę w inną stronę.

Cointelegraph wcześniej poinformował, że Visa, Mastercard i Stripe starały się upewnić, że projekt kryptograficzny Facebooka nie zaszkodzi ich relacjom z organami nadzoru. Trzech gigantów płatności sugerowało, że Facebook przesadził z twierdzeniami, że organy regulacyjne czują się swobodnie z Libra. Stripe początkowo zaprzeczył, że rozważa rezygnację, jednak w dzisiejszym oświadczeniu powiedział:

Stripe wspiera projekty mające na celu uczynienie handlu internetowego bardziej dostępnym dla ludzi na całym świecie. Libra ma ten potencjał. Będziemy uważnie śledzić jej postępy i pozostaniemy otwarci na współpracę ze Libra Association na późniejszym etapie.

• Buterin: PoS uczyni Ethereum bezpieczniejszym od Bitcoina: 

Jak powiedział Vitalik Buterin, po wdrożeniu algorytmu konsensusu PoS w Blockchainie Ethereum, stanie się on bardziej bezpieczny i kosztowny do zaatakowania niż Bitcoin.

Buterin wyraził tę opinię podczas Devcon 5, konferencji programistów Ethereum, która odbyła się w Osace w dniach 8–11 października. W szczególności zauważył, że – po przejściu na PoS – wyższy koszt potencjalnego ataku uczyni Ethereum bezpieczniejszą siecią.

Buterin rozpoczął swoją prezentację od rozmowy o Bitcoinie i oddania hołdu anonimowemu twórcy, Satoshiemu Nakamoto, zauważając, że stworzył ekonomię krypto, aby motywować ludzi do utrzymania sieci. Sposób zaprojektowania systemu zapewniał, że osoby atakujące będą musiały wydać duże pieniądze, aby skutecznie złamać Blockchain. Mimo to Buterin stwierdził, że z tą architekturą był problem, wyjaśniając:

A co z atakującymi, którzy mają naprawdę duże dodatkowe środki związane z protokołem lub po prostu chcą oglądać świat w płomieniach? Może to być rząd. Lub hakerzy, którzy chcą się zabawić. Krytyka tutaj mówi, że zakładamy, że istnieją tacy uczestnicy motywowani zachętami ekonomicznymi. Co, jeśli są ludzie, którzy mimo wszystko chcą po prostu to zepsuć?

– powiedział.

Dzięki wdrożeniu PoS użytkownicy Ethereum zablokowaliby swój Ether w inteligentnych umowach, aby uzyskać pozwolenie na weryfikację nowych bloków, zamiast inwestować ogromne ilości mocy obliczeniowej – i energii elektrycznej – jak to ma miejsce w systemach PoW. Jeśli stakerzy (użytkownicy, którzy zamykają monety) źle się zachowują, ich stake (monety, które zablokowali) zostanie obniżony.

Im więcej stakowanych Etherów, tym większe prawdopodobieństwo, że ostatecznie sprawdzą poprawność bloku. Podobnie jak im więcej hashrate (mocy obliczeniowej) ma górnik, tym większe prawdopodobieństwo, że wydobywa blok. W systemie PoS przewidzianym przez Buterina po utworzeniu nowego bloku istnieje okres czasu, w trakcie którego blok ten może zostać zakwestionowany i potencjalnie może zostać udowodnione, że zawiera nielegalne dane.

Coinbase otrzymuje licencję w Irlandii: 

Coinbase rozszerza swoją europejską pozycję dzięki licencji na e-pieniądze od Central Bank of Ireland.

Zeeshan Feroz, CEO brytyjskiego oddziału giełdy kryptowalut Coinbase z San Francisco, ogłosił, że giełda stała się „jedną z niewielu firm”, która otrzymała licencję na e-pieniądze w Irlandii. Coinbase otworzył swoje pierwsze biuro w Dublinie w Irlandii w październiku 2018 r., aby pomóc w rozszerzeniu działalności w Europie oraz jako plan awaryjny na wypadek Brexitu.

Europa stanowi ogromną szansę dla Coinbase, a dzisiejsze ogłoszenie jest kolejnym pozytywnym krokiem dla nas w tym regionie. Zatwierdzenie przez Central Bank of Ireland pozwoli nam teraz rozszerzyć naszą działalność w Irlandii i dostarczyć klientom lepszy produkt na niektórych z naszych najszybciej rozwijających się rynków. Pozwoli nam to również zabezpieczyć paszport dla naszych klientów w całej UE i EOG.

– powiedział Dyrektor generalny Coinbase w Wielkiej Brytanii.

Martin Shanahan, CEO IDA Ireland pogratulował Coinbase otrzymania licencji na e-pieniądze od Banku Centralnego. IDA Ireland to irlandzka agencja państwowa odpowiedzialna za przyciąganie zagranicznych inwestycji do tego kraju.

Wybór Dublina przez Coinbase dla tej operacji wzmacnia siłę Irlandii jako miejsca docelowego dla firm świadczących usługi finansowe, zapewniając spójne, pewne otoczenie polityczne sprzyjające przedsiębiorstwom, aby mogły się rozwijać i prosperować.

– powiedział Shanahan.

• Aktualna sytuacja na giełdach: 

Doba na giełdach kończy się bez znacznych ruchów. W czołowej dziesiątce największe wzrosty notuje Binance Coin – o 3,1%, Bitcoin Cash – o 1,6% i Bitcoin SV – o 1,5%. Największy spadek dotknął EOS – o 1,4%. Ruchy pozostałych kryptowalut nie przekraczają 1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.1 mld dolarów i wynosi obecnie 225 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 51.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button