News

#810 Newsy z dnia 17.10.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Limit wydobycia Bitcoinów coraz bliżej; Zhao: spadek ceny Binance Coin nie ma większego sensu; CFTC podejmuje działania przeciwko schematowi Ponzi; Szwajcaria bacznie obserwuje rynek stablecoinów; Aktualna sytuacja na giełdach.

Limit wydobycia Bitcoinów coraz bliżej:

W ten piątek ma zostać wydobyty 18-milionowy Bitcoin, pisze na Twitterze amerykański inwestor i współzałożyciel firmy inwestycyjnej Morgan Creek Digital Assets, Anthony Pompliano. Zauważył również, że na ten moment pozostały tylko trzy miliony Bitcoinów do wydobycia. Tweet poprosił o podniesienie świadomości na temat najbardziej znanej na świecie kryptowaluty:

W ten piątek zostanie wydobyty 18-milionowy Bitcoin. Jest tylko #3MillionLeft. Zróbmy ten trend hashtagowy, aby świat mógł dowiedzieć się o Bitcoinie.

– czytamy.

Inicjatywa Pompliano nie jest zaskakująca biorąc pod uwagę, że powiedział on w Squawk Box CNBC, że ponad połowa jego kapitału własnego jest w Bitcoinie. Wskazuje na to, że do tej pory wydobyto do tej pory 17.997.150 BTC – według strony z danymi BitcoinBlockHalf – a górna granica liczby Bitcoinów, które kiedykolwiek będą zakodowane w systemie wynosi 21 mln.

Ponieważ liczba monet pozostałych do zdobycia przez zabezpieczenie łańcucha Bitcoinów nadal maleje, zbliża się również halving Bitcoina. Podczas wydarzenia ilość Bitcoinów utworzonych przy każdym nowym bloku zostanie zmniejszona o połowę.

BitcoinBlockHalf szacuje, że w dniu 14 maja 2020 r. – data jest niepewna, biorąc pod uwagę nieregularność block time Bitcoina – nagroda za blok zostanie zmniejszona z 12,5 do 6,25 monet. Na stronie internetowej zaznaczono również, że 85,7% wszystkich monet zostało już wydobytych.

Ponieważ liczba monet, które wciąż muszą zostać wydobyte, maleje, konkurencja o ich zdobycie wydaje się rosnąć. Wskaźnik hash rate sieci Bitcoina po raz pierwszy w historii monety przekroczył rekordowo 102 kwintillionów.

Zhao: spadek ceny Binance Coin nie ma większego sensu:

Changpeng Zhao, CEO i założyciel największej giełdy kryptowalut Binance, powiedział, że powody, dla których Binance Coin spadł o ponad 50% z rekordowego poziomu w czerwcu, nie mają większego sensu.

Zhao wyjaśnił, że nowe usługi, takie jak margin trading, zwiększona liczba kontraktów typu „onramps”, handel peer-to-peer (P2P) oraz handel kontraktami terminowymi sprawiły, że ostatni kwartał był „bardzo produktywny”, a wiele znaczących projektów zostało zrealizowanych.

W rezultacie CEO nie jest pewien, dlaczego cena BNB spadła w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wymieniając spadek ceny Bitcoina jako jeden z możliwych powodów.

Jest wiele możliwych przyczyn, chociaż żadna z nich nie ma dla mnie większego sensu. Tak, nastąpił spadek ceny Bitcoinów, indeksu naszej branży. Było trochę FUD na różne rzeczy (jak zwykle). Niezależnie od tego, moim zdaniem (moim stronniczym poglądem) nasze wyniki przebijają je wszystkie. Jednak cena BNB spadła. Rynki często dezorientują ludzi, czasem nawet mnie.

– zauważył.

Binance przeprowadził również kwartalne spalanie 2.061.888 BNB, o wartości około 37 mln dolarów. Pozostało teraz 185.474.825 BNB. Giełda mówi, że będzie kontynuować regularne wypalanie, dopóki nie pozostanie 100.000.000 BNB.

Co ciekawe, zyski firmy można obliczyć z kwoty spalonych funduszy, biorąc pod uwagę, że Binance spala 20% swoich zysków. Na podstawie tych danych można wywnioskować, że Binance zarobił około 185 mln dolarów w III kwartale 2019 r. – drugim najlepszym kwartale w historii.

CFTC podejmuje działania przeciwko schematowi Ponzi:

Firma inwestycyjna rzekomo zajmująca się kryptowalutami i dewizami ma na pieńku z amerykańską komisją CFTC i jest oskarżana o działanie jako program Ponzi.

W komunikacie prasowym dotyczącym pozwu CFTC oświadczyło, że oskarża Circle Society z siedzibą w Nevadzie i jej operatora Davida Gilberta Saffrona o nieuczciwe pozyskiwanie i sprzeniewierzanie funduszy inwestorów, a także o naruszenia rejestracyjne.

Za pośrednictwem swojej firmy Saffron oferował opcje binarne na parach walutowych i par kryptowalutowych i od 2017 r. rzekomo oszukał inwestorów na 11 mln dolarów w i Bitcoinach i fiat. 

Pozew mówi, że Saffron nieuczciwie ubiegał się fundusze od co najmniej 14 osób prosząc o udział w puli inwestycyjnej prowadzonej przez Circle Society. Składał fałszywe twierdzenia na temat swojej wiedzy handlowej i „gwarantując” do 300 procent zysków.

Zamiast wykorzystywać inwestycje uczestników do faktycznego handlu kontraktami na opcje binarne, Saffron wykorzystał fundusze – przekazane do własnego portfela kryptowalutowego – aby zapłacić innym uczestnikom, „zgodnie ze schematem Ponziego”.

Aktywa cyfrowe i inne towary XXI wieku są bardzo obiecujące dla naszej gospodarki. Oszukańcze programy, takie jak w tym przypadku, nie tylko oszukują niewinnych ludzi z ich ciężko zarobionych pieniędzy, ale grożą także osłabieniem odpowiedzialnego rozwoju tych nowych i innowacyjnych rynków.

– mówi Przewodniczący CFTC Heath Tarbert.

Sąd nakazał zamrożenie wszelkich aktywów posiadanych przez Saffron i Circle Society, a także zachowanie dokumentacji finansowej. Rozprawa w tej sprawie odbędzie się 29 października.

Szwajcaria bacznie obserwuje rynek stablecoinów:

Szwajcarska Rada Federalna nadal bacznie obserwuje globalne projekty stablecoinów oraz ich możliwe szanse i wyzwania.

W opublikowanym komunikacie prasowym Szwajcarska Rada Federalna oświadczyła, że została niedawno poinformowana o „aktualnych możliwościach i wyzwaniach związanych ze stablecoinami” oraz że Szwajcaria będzie nadal monitorować rozwój nowych technologii cyfrowych, takich jak technologia Blockchain i technologia DLT.

Rada Federalna stwierdza, że chociaż górzysty kraj europejski jest ogólnie postrzegany jako bardzo przyjazny dla kryptowalut i „otwarty na innowacyjne podejścia na rynku finansowym”, nadal angażuje się w eliminowanie ryzyka związanego ze stablecoinami i kryptowalutami, mówiąc:

Rada Federalna dokłada starań, aby w szczególności wyzwania polityki pieniężnej i stabilności były rozwiązywane poprzez współpracę międzynarodową między rządami, bankami centralnymi i organami nadzoru, w tym również prywatnymi dostawcami.

Siedmioosobowa rada wykonawcza zauważyła ponadto, że moneta Facebooka Libra, która ma być nadzorowana przez genewskie Libra Association, będzie narażona na ograniczoną zmienność dzięki wsparciu koszyka stabilnych walut fiducjarnych.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po ostatnich dniach spadkowych widzimy dominację koloru zielonego. Wszystkie kryptowaluty z czołówki notują wzrost: Bitcoin o 1,3%, Ethereum o 1,9%, XRP o 5,3%, Bitcoin Cash o 1,6%, Litecoin o 4,3% a Binance Coin o 5,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.9 mld dolarów i wynosi obecnie 220.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 52.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button