News

#815 Newsy z dnia 22.10.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Opera jako pierwsza wprowadza bezpośrednie płatności Bitcoinem; Revolut wjedzie do Stanów Zjednoczonych; ING: Facebook ryzykuje utratą wsparcia banków; Rozwiązanie na problem dziedziczenia Bitcona; Ripple dodaje cztery nowe osoby do swojego zespołu regulacyjnego; Aktualna sytuacja na giełdach.

Opera jako pierwsza wprowadza bezpośrednie płatności Bitcoinem:

Przeglądarka internetowa Opera umożliwia teraz dokonywanie płatności za pomocą Bitcoina bezpośrednio w przeglądarce.

Firma ogłosiła te informacje w komunikacie prasowym udostępnionym Cointelegraph, mówiąc, że 350 mln użytkowników Opery może teraz wysyłać i odbierać Bitcoiny bezpośrednio z przeglądarki, a także używać kryptowaluty do kupowania towarów i usług na stronach e-commerce.

Dodatkowo przeglądarka umożliwia teraz dodanie karty Bitcoin i TRON do wbudowanego portfela kryptowalut, aby śledzić posiadaną kryptowalutę. Charles Hamel, szef kryptografii w Operze, skomentował wprowadzenie nowej funkcji:

Uważamy, że otwarcie naszej przeglądarki na większą liczbę łańcuchów Blockchain, w tym Bitcoina, jest logicznym następnym krokiem, aby nasze rozwiązanie było bardziej odpowiednie dla każdego, kto ma Bitcoinowy portfel kryptowalutowy i chciałby operować swoimi kryptowalutami poza jedynie trzymaniem ich na koncie.

– powiedział.

Revolut wjedzie do Stanów Zjednoczonych:

Przyjazna dla kryptowalut aplikacja bankowości internetowej Revolut planuje uruchomienie usług w Stanach Zjednoczonych pod koniec tego roku, co zgodnie z opublikowanym dziś komunikatem prasowym będzie możliwe dzięki rozszerzeniu współpracy z MasterCard.

Revolut z siedzibą w Wielkiej Brytanii oferuje konsumentom zarówno opcje Visa, jak i MasterCard od momentu uruchomienia w 2015 r. W 2017 roku firma zaczęła oferować wymianę trzech kryptowalut: Bitcoina, Ethereum i Litecoina. Później grono to wzrosło do pięciu po dodaniu Bitcoina Cash i XRP. Jednak w przeciwieństwie do produktu fiat, mechanizm wymiany kryptowalut nie jest wspierany przez brytyjski organ nadzoru finansowego.

Nie jest jasne, czy Revolut ruszy w Stanach Zjednoczonych z taką samą obsługą kryptowalut, jak ma to miejsce na rynku europejskim. Wraz ze Stanami Zjednoczonymi kierownictwo planuje poszerzyć zasięg usługi na rynki Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Południowej.

Premiera w Stanach Zjednoczonych będzie dla nas ogromnym kamieniem milowym i cieszymy się, że MasterCard będzie naszym partnerem na rynku.

– powiedział w komunikacie prasowym założyciel i dyrektor generalny Nik Storonsky.

ING: Facebook ryzykuje utratą wsparcia banków:

Dyrektor wykonawczy ING ostrzegł, że banki mogą porzucić Facebooka jako klienta, jeśli gigant mediów społecznościowych będzie kontynuował eksperymentalną wyprawę do kryptowalut bez rozwiązywania problemów regulacyjnych.

W wywiadzie dla Financial Times dyrektor generalny Ralph Hamers powiedział, że nierozwiązane problemy regulacyjne projektu Libra wiążą się z pewnym ryzykiem dla banków jako „strażników systemu finansowego”.

Hamers powiedział, że potencjalni użytkownicy Libry mogą unikać standardów przeciwdziałania praniu pieniędzy i ułatwiać przestępstwa finansowe.

W ostatnich tygodniach kilku czołowych operatorów płatności – w tym Visa, Stripe i Mastercard – opuściło niewiążący list intencyjny, aby dołączyć do Libra Association. Jednak dzisiejsze oświadczenie Hamera jest pierwszym sygnałem, że ryzyko regulacyjne Libry przemawia do głównego projektu Facebooka jako klienta bankowego. 

Od samego początku mówiliśmy, że poświęcamy czas, aby to naprawić. Libra Association opublikowało białą księgę, aby rozpocząć dialog z organami regulacyjnymi i decydentami, którzy nadzorują stabilność i bezpieczeństwo naszych systemów finansowych. Jako członek Libra Association będziemy nadal uczestniczyć w tym dialogu, aby zapewnić, że globalna infrastruktura finansowa będzie zarządzana w sposób rozważny dla ludzi, którym służy. Facebook nie zaoferuje Libry za pośrednictwem portfela Calibra, dopóki Stowarzyszenie nie rozwiąże w pełni obaw organów regulacyjnych i nie otrzyma odpowiednich zgód.

– powiedział rzecznik Facebooka.

Rozwiązanie na problem dziedziczenia Bitcona:

Nowojorski startup zajmujący się przechowywaniem kryptowalut, Casa, wydał nowy protokół bezpieczeństwa i usługę skupiającą się na pomaganiu ludziom w rozwiązaniu kwestii dziedziczenia Bitcoinów. Nowa oferta, nazwana „Casa Covenant”, została ujawniona w oficjalnym poście na blogu.

Casa podchodzi do kwestii dziedziczenia Bitcoinów podkreślając trzy typowe stanowiska, które użytkownicy zajmują obecnie: albo wcale nie myśląc o tym problemie, decydując się powierzyć swoje dane klucza prywatnego bliskiemu członkowi rodziny lub przyjacielowi, albo korzystając z usług powiernika zewnętrznego do zarządzania całym procesem.

Wszystkie trzy wiążą się z wyraźnym ryzykiem – dwa ostatnie pod względem bezpieczeństwa, kradzieży i zaufania, podczas gdy pierwszy pozostawia możliwość, że Bitcoiny zostaną na zawsze utracone. Casa twierdzi, że nawet programy odzyskiwania socjalnego są podatne na drobne błędy, które mogą narazić dziedziczenie na szwank.

Nowe rozwiązanie ma zatem na celu zaoferowanie zarówno technicznego, jak i opartego na usługach podejścia do dziedziczenia, zgodnie z istniejącym systemem prawnym w Stanach Zjednoczonych.

Najlepszą drogą jest, aby adwokat chronił jeden klucz klienta w konfiguracji multisig w postaci portfela sprzętowego wraz ze wszystkimi innymi dokumentami potrzebnymi do prawidłowego dziedziczenia.

– pisze firma.

Od strony technicznej opracowano specjalistyczny protokół z technologią multi-sig, który obejmuje dodanie opcjonalnego szóstego klucza do istniejącej konfiguracji Casa „3-of-5-Key Shield”.

Ponadto firma wprowadza usługę, która obejmuje dostęp do wyspecjalizowanego prawnika ds. nieruchomości, pomocy przy przygotowaniu oraz bieżącego wsparcia i edukacji dla posiadaczy i spadkobierców na temat dostępnych dla nich opcji bezpieczeństwa i opieki.

Casa zauważa nieco ciernisty charakter dziedziczenia dla społeczności, która tak wysoko ceni sobie dystynkcję i autonomię:

Chociaż nie lubimy zaufanych stron trzecich w Bitcoinie, musimy ufać stronom trzecim (nawet członkowie naszej rodziny są stronami trzecimi), jeśli nie jesteśmy w pobliżu, aby wykonać nasze żądania.

– powiedział.

Niemniej jednak, tylko staranne zdefiniowanie procesu technicznego, prawnego i bezpieczeństwa, który obejmuje i jednocześnie minimalizuje pewien stopień zaufania, może rozwiązać problem, twierdzi firma.

Ripple dodaje cztery nowe osoby do swojego zespołu regulacyjnego:

Firma z siedzibą w San Francisco, Ripple, ogłosiła, że dodaje trzy nowe osoby do swojego globalnego zespołu regulacyjnego oraz że firma dołączy do Blockchain Association.

Według dzisiejszego wpisu na blogu Ripple dołączył czterech nowych członków – Craiga Phillipsa, Michelle Bond, Rona Hammonda i Susan Friedman – do swojego globalnego zespołu regulacyjnego z siedzibą w Waszyngtonie. Michelle Bond będzie również zasiadać w zarządzie Blockchain Association.

Phillips dołączył do Ripple z Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych, gdzie pełnił funkcję doradcy sekretarza i pracował nad rozporządzeniem wykonawczym 13772, prezydenckim zarządzeniem wykonawczym, które ustanawia szereg standardów zaprojektowanych w celu zarządzania działaniami regulacyjnymi mającymi wpływ na sektor finansowy. W Ripple Phillips doradza w zakresie strategicznych możliwości regulacyjnych.

Przed Ripple Bond był globalnym szefem polityki w Blockchain oraz szefem globalnych spraw regulacyjnych i polityki publicznej w Bloomberg oraz starszym doradcą w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz Senatowej Komisji Bankowej.

Friedman z kolei pracował jako starszy doradca przewodniczącego CFTC, Heatha Tarberta, jako poprzedni asystent sekretarza skarbu ds. rynków międzynarodowych, podczas gdy w Ripple będzie służyć jako doradca ds. polityki międzynarodowej. Ron Hammond dołącza do Ripple jako menedżer ds. relacji rządowych a wcześniej pełnił funkcję asystenta legislacyjnego przedstawiciela Warrena Davidsona.

Członkostwo Ripple w Stowarzyszeniu Blockchain umożliwi mu również kontakt z wieloma regulatorami i lobbystami pracującymi w tej przestrzeni. Stowarzyszenie jest organizacją non-profit, która składa się ze zwolenników Blockchain i promuje wdrażanie technologii Blockchain na całym świecie.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby nie wykazują większych ruchów. Spadek notuje jedynie Ethereum – na poziomie 0,2%. Przy Bitcoinie widzimy wzrost o 0,2%, XRP o 1,1%, Bitcoinie Cash o 0,1%. Bitcoin SV również w dniu dzisiejszym przoduje notując wzrost o 4,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.8 mld dolarów i wynosi obecnie 223.3 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 57 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button