News

#822 Newsy z dnia 29.10.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Parlament Niemiec: kryptowaluty nie są pieniędzmi; Chiński gigant miningu zmierza w stronę USA; Rosyjski urzędnik planuje wydobywać 20% Bitcoinów; Kraken notuje dwie nowe kryptowaluty; Aktualna sytuacja na giełdach.

Parlament Niemiec: kryptowaluty nie są pieniędzmi:

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, nie są prawdziwymi pieniędzmi, jak czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez niemiecki parlament federalny.

Zgodnie z ogłoszeniem aktywa oferowane przez obecny krajobraz kryptowalut – takie jak Bitcoin – zapewniają jedynie bardzo ograniczoną część funkcji oczekiwanych od tradycyjnych pieniędzy. Oświadczenie zatytułowane „Tokeny kryptograficzne nie są prawdziwymi pieniędzmi” – opiera się na odpowiedzi udzielonej przez niemiecki rząd federalny na pytanie grupy parlamentarnej Wolnej Partii Demokratycznej.

Podana odpowiedź określa podstawowe cechy pieniądza: wymianę i sposoby płatności, przechowywanie wartości i jednostkę rozliczeniową. Ogłoszenie wskazuje, że wielkość płatności przeprowadzanych przy użyciu krypto jest ograniczona w porównaniu do walut fiducjarnych.

Ponadto autor oświadczenia twierdzi również, że fluktuacje wartości powodują, że krypto-tokeny nie są odpowiednie do przechowywania wartości. Odpowiedź udzielona przez rząd stwierdza, że monety stablecoin próbują rozwiązać problemy spowodowane nadmiernymi wahaniami cen. Mimo to rząd wyjaśnia, że zamierza zabronić ich przyjęcia:

Zapewnione zostanie, aby stablecoiny nie stały się alternatywą dla walut państwowych, a tym samym podważyły istniejący system monetarny.

– czytamy.

Wreszcie rząd zauważył również, że nie ustalili jeszcze, czy Libra Facebooka będzie zgodna z niemieckim prawem. Oświadczenie głosi, że biała księga projektu nie jest odpowiednim źródłem informacji do oceny sprawy i potrzeba dodatkowych informacji.

Chiński gigant miningu zmierza w stronę USA:

Chiński gigant miningu kryptowalut, Canaan Creative, złożył wniosek, aby zostać spółką publiczną w Stanach Zjednoczonych.

Canaan Creative złożył IPO w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w celu pozyskania 400 mln dolarów, planując jednocześnie notowanie na Nasdaq pod nazwą CAN. Canaan podobno złożył w lipcu wniosek o IPO w wysokości 200 mln dolarów do amerykańskich organów regulacyjnych, jednak formalny formularz F-1 został upubliczniony dziś.

Jeśli firmie się powiedzie, Canaan, która jest jedną z trzech największych chińskich firm wydobywczych, obok Bitmain i Yibang International, może stać się pierwszą chińską firmą wydobywczą, która jest notowana na giełdzie w USA.

Bitmain złożył już ofertę debiutu giełdowego w SEC w czerwcu 2019 r. po wygaśnięciu swojej aplikacji do notowań giełdowych na giełdzie w Hongkongu w marcu.

Największy konkurent Canaan, Bitmain, otworzył, jak twierdził, największy na świecie obiekt do wydobywania Bitcoinów w Rockdale w Teksasie, który został ukończony dzięki współpracy z Rockdale Municipal Development District i kanadyjską firmą technologiczną DMG Blockchain Solutions.

Clinton Brown, kierownik projektu Rockdale dla Bitmain, powiedział, że uruchomienie obiektu jest „istotne dla globalnych planów ekspansji Bitmain” i że stabilne i wydajne zasoby energetyczne państwa będą miały fundamentalne znaczenie dla wspierania tego, co według niego jest nieuniknioną skalą wzrostu przemysłu miningowego.

Rosyjski urzędnik planuje wydobywać 20% Bitcoinów:

Firma wydobywcza Bitcoiny należąca do rosyjskiego rzecznika praw obywatelskich planuje otworzyć nowy obiekt i zdobyć 20% rynku międzynarodowego.

Jak poinformował dziś lokalny serwis informacyjny RBC, Russian Mining Company (RMC) planuje zmienić przeznaczenie fabryki metali w północnej prowincji Karelii. Zamknięty z powodu sankcji USA w 2018 r., dawny obiekt Rusal może wkrótce gościć tak dużą farmę wydobywczą, że mogłaby stanowić jedną piątą globalnej produkcji.

Nasz pomysł polega na przekształceniu fabryki i sprzedaży mocy obliczeniowej jako usługi, to znaczy oferowaniu usług IT

– powiedział RBC dyrektor generalny Dmitrij Mariniczew.

Mariniczew przeprowadził RBC przez ICO o wartości 43 mln dolarów w 2017 r., która cały czas pozostaje największą w Rosji.

Pomimo powiązań z rządem rosyjskim Mariniczew krytykował niektóre polityki, zwłaszcza aspekty związane z Internetem. Na przykład próba zablokowania komunikatora Telegram przez Kreml wywołała pogardę. Dotychczasowe wysiłki nie przyniosły rezultatu, ponieważ Telegram nadal jest dostępny, podczas gdy firma wkrótce może przejść do wydania własnej cyfrowej waluty.

Nie można go zablokować, umieszczając adresy IP na czarnej liście. W ten sposób bitwa będzie trwała bez końca, nawet jeśli weźmiesz pod uwagę, że część klienta Telegramu to oprogramowanie typu open source, którego wewnętrzne działania można analizować i rozumieć.

– powiedział w wywiadzie z maja ubiegłego roku.

Kraken notuje dwie nowe kryptowaluty:

Giełda kryptowalut z siedzibą w San Francisco Kraken rozpoczęła notowanie tokenów OmiseGO i PAX Gold.

Zgodnie z postem opublikowanym na blogu użytkownicy giełdy będą mogli wpłacać, wypłacać i handlować obydwoma aktywami od 29 października. Kraken wprowadzi pary handlowe między OMG, PAXG, Bitcoinem i Ethereum, a także z walutami fiducjarnymi, takimi jak euro i dolar amerykański.

OmiseGO to zorientowana na finanse sieć skalowania dla Ethereum i jest zasilana przez token OMG. Kapitalizacja rynkowa OMG wynosi w chwili obecnej około 150 mln dolarów a wart jest około 1,06 dolara.

Na początku tego miesiąca OmiseGo stało się członkiem Universal Protocol Alliance, koalicji firm skupiających się na Blockchain i kryptowalutach, w celu włączenia tokena narzędzia UPT Universal Protocol do technologii przetwarzania płatności. OmiseGo zamierza umożliwić interesariuszom wykorzystanie stablecoinów UP do usług finansowych i poboru podatków, a także do pobierania opłat transakcyjnych. 

PAXG jest tokenem Ethereum ERC-20. Jego wartość jest powiązana z wartością rynkową fizycznego złota w czasie rzeczywistym. Każdy token PAXG jest podobno zabezpieczony przez jedną uncję złota London Good Delivery przechowywanej w profesjonalnych kryptach w Londynie.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują przewagę wzrostów. W pierwszej dziesiątce kryptowalut spadki obserwujemy jedynie przy Bitcoinie i Bitcoine SV, oba o 0,6%. Ethereum notuje wzrost o 2%, XRP o 1,4%, Bitcoin Cash o 8,5% a TRON o 8,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.8 mld dolarów i wynosi obecnie 249.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 93.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button